New York z Prahy za 8990Kč (letenky tam i zpět)

New York z Prahy za 8990Kč (letenky tam i zpět)

V našem dnešním prvním levnocestovatelském tipu se podíváme společně do New Yorku. Právě sem se totiž objevily akční letenky z Prahy, kdy za let tam i zpět zaplatíte pouze 8990 Kč. Mezipřistání je navíc v Lisabonu, což můžete využít k prohlídce tohoto zajímavého města. Nezapomeňte, že pro vstup do USA je třeba vybavit si online vízum ESTA za 14 dolarů, což můžete učinit zde. Průvodce New Yorkem naleznete zde. Zájezdy do New Yorku přes cestovní kanceláře, pak naleznete zde.

<

Tip pro vás: Pokud nemáte s individuální turistikou žádné zkušenosti, doporučuji k přečtení tento podrobný návod >>.

Na cestu doporučuji uzavřít cestovní pojištění, online srovnání naleznete zde >>.

Nezapomeňte si před cestou spočítat všechny náklady, zejména za ubytování, dopravu na místě a stravu. New York a USA obecně nepatří mezi levné destinace a je třeba s tím počítat už při nákupu letenek. Zvýšenou pozornost věnujte i tomu, že za nejnižší cenu máte pouze příruční zavazadlo.

Ubytování řešte buď klasicky přes Booking, nebo využijte naší slevu 725 Kč na první ubytování dražší jak 1900 Kč a ubytujte se přes AirBnb. To bych vám i doporučoval, také jsme to tak řešili. Doporučil bych vám bydlet přímo na Manhattanu, je to dražší, ale zážitek je z toho na celý život :). Krom toho ušetříte hodně času stráveného dopravou.

Pokud si nainstalujete aplikaci Lyft (ke stažení na Android i iTunes), můžete pomocí kódu JIRI583850 získat 20 dolarů na vaši první jízdu (já teoreticky získám také nějaký bonus na další jízdu, ale ani nemám jak to využít 🙂 ). Stačí zadat odkud a kam chcete a vyjede vám cena – pak si snadno spočítáte, zda se vám vyplatí Uber, Lyft, nebo městská doprava. Berte ale v úvahu i čas/energii, nemá moc smysl ušetřit třeba 2 dolary a strávit o hodinu více jízdou a přestupováním. Na to je NY příliš zajímavý.

Letenky Praha – New York – Praha můžete zarezervovat zde << Kalendář termínů >>