Rád bych nabídl našim čtenářům co nejvíce možností, jak využít své pracovní volno a tak zavádím rubriku netradičních dovolených. Budu velice rád za zpětnou vazbu – zda se vám podobné tipy líbí, nebo ne. Krom toho dnešního připravuji ještě článek jak si užít dovolenou na pirátské lodi ve Středozemním moři, která cenově vyjde obdobně, jako klasické dovolené. Dál už je budoucnost netradičních dovolených už jen na vás a vašem zájmu :). Chci směřovat Levnocestování směrem, který se líbí jeho čtenářům. 

 

Dnešní ukázka netradiční dovolené nás zavede do Skotska, konkrétně na ostrov Isle of Eigg. Na jeho fotografie se můžete podívat zde >>

Chcete-li si odpočinout od tlaku moderního života a poznat nádhernou přírodu v zachovalé kráse, je toto místo vhodné právě pro vás. Celý ostrov je plně soběstačný a vyrábí si energii z obnovitelných zdrojů. Na ostrově žije spousty divoké zvěře a v moři lze spatřit delfíny i tuleně.

Ubytovat se přitom můžete ve srubu přímo uprostřed krásné přírody s tímto výhledem.

 

Srub2

 

Cena je 40€ na noc bez ohledu na počet lidí uvnitř (max. kapacita jsou 4 lidé). Topit budete v kamnech, dříví je již připraveno :).. I přes odlehlost tohoto místa můžete využít sprchu a splachovací toaletu. V létě dokonce s teplou vodou 🙂 (ohřev zajištuje solární pohon).

 

Jídlo si nakupujete sami, uvnitř chatky je malá kuchynka, kterou můžete využít. Jak je asi zřejmé, nejde o dovolenou pro masy, ale pro lidi toužící odpočinout si a nabrat sílu obklopeni nádhernou přírodou a čistým vzduchem, daleko od hektického způsobu života.

Samotný pobyt můžete zakoupit zde >>

Využít můžete naši slevu na Airbnb a využít slevu 600Kč přes náš slevový kupon.

Cena ubytování na týden pro 4 lidi tak bude 7 x 40 = 240 liber, cca 9300Kč – 600Kč naše sleva, tzn. 2175Kč na osobu /týden.

 

S dopravou to je trochu složitější, na ostrov jezdí 2 trajekty denně v létě a 4 trajekty týdně v zimě. Přesný popis cesty, včetně ceny, naleznete zde >>

O levné letenky do Skotska se rád postarám, stačí napsat do komentářů datum a zkusím najít nejlevnější. Při odletu z Katovic nebo Wroclavi, počítejte s cca 3 – 4 tisíci za zpáteční letenku (ted v létě, mimo sezonu budou ceny nižší). Cena vás tak celkově vyjde zhruba na stejnou částku, co dovolená u moře.

 

Byli jsme letos nedaleko a bohužel nám čas nedovolil se na ostrov podívat. I tak ale Skotsko a zvlášt jeho odlehlejší oblasti, vřele doporučit. Pouze se nespoléhejte na platební karty a mobilní signál.

 

 

Netradiční dovolená: Chatka uprostřed neposkrvněné přírody

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!