Na zajímavý výlet lákají levné letenky z Prahy do New Yorku a zpět za 7300Kč od společnosti Norwegian. Za nejnižší cenu jsou v tuto chvíli dostupný termíny tři (z toho dva víkendové), ale o pár korun dráž máte k dispozici celou řadu termínů. NY mohu z vlastní zkušenosti doporučit, je to velmi zajímavé město, které za návštěvu určitě stojí :). Nezapomeňte, že pro vstup do USA je třeba vybavit si online vízum ESTA za 14 dolarů, což můžete učinit zde. Průvodce New Yorkem naleznete zde.

 

 

Tip pro vás: Pokud nemáte s individuální turistikou žádné zkušenosti, doporučuji k přečtení tento podrobný návod >>

 

Na cestu doporučuji uzavřít cestovní pojištění, online srovnání naleznete zde >>

 

Před nákupem letenek věnujte zvýšenou pozornost tomu, že jde o low cost a na palubu si tak vemte dostatek jídla a pití. Za nejnižší cenu máte v ceně také jenom příruční zavazadlo. Jinak se toho ale netřeba bát, Dreamliner se kterým poletíte je nové, pohodlné letadlo (sám jsem s ním z/do USA letěl) a se společností Norwegian jsem byl také vždy spokojen. Povšimněte si také délky přestupů v Oslu, při obou cestách je to zhruba 7 hodin. Jde tedy o volbu pro méně náročné cestovatele, kteří upřednostnují nízkou cenu před komfortem.

 

Před nákupem letenek si také nezapomente spočítat všechny náklady, zejména za ubytování. To řešte buď klasicky přes Booking, nebo využijte naší slevu 725 Kč na první ubytování dražší jak 1500 Kč a ubytujte se přes AirBnb. To bych vám i doporučoval, také jsme to tak řešili. Rozumné je dle mého názoru bydlet přímo na Manhattanu, je to dražší, ale zážitek je z toho na celý život :). Krom toho ušetříte hodně času stráveného dopravou.

 

Já pro názornost vybral víkendový termín, kdy v pátek večer do NY přiletíte a v neděli večer z něj budete odlétat. Času to není moc a v letadle tak strávíte pomalu tolik hodin jako v New Yorku, ale na druhou stranu se toho dá stihnout opravdu dost, když si to člověk dobře naplánuje (také jsme měli na NY jen pár dní než jsme vyjeli směr Miami) a bude to finančně únosné. Zvolit si ale můžete samozřejmě dobu delší.

 

 

Letenky Praha – New York – Praha za 2812 NOK (7300Kč) na 2. – 4. března zarezervujte přímo na Norwegian.no. Nakupujte přes norskou verzi stránek, vychází to nejlevněji. K výběru jiného data použijte formulář na jejich stránkách, za trochu vyšší cenu jsou tam i další termíny.

 

Nejlevnější letenky z Prahy do New Yorku
Nejlevnější letenky z Prahy do New Yorku

 

 

Zvýšenou pozornost věnujte platbě, 2812 NOK je 7300Kč při kurzu dle Googlu. Vaše banka může mít jiný, nevýhodnějí kurz NOK/CZK. Ceny platí v okamžik sepsání článku, s obsazeností letadla budou stoupat (a některé termíny možná klesat).

Nejlevnější letenky z Prahy do New Yorku za 7300Kč! (let tam i zpět, vč. poplatků. I víkendy)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!