Dnešní první levnocestovatelský tip bude trochu jiný než ostatní. Pokusím se v něm úplným začátečníkům ukázat, že individuální turistika není složitá a v praxi si ukážeme jak postupovat krok za krokem. Vybral jsem Mallorku, protože je to moje srdcovka a dle mého jedna z ideálních destinací, kde s individuální turistikou začít – vše je velmi jednoduché. Tip tentokrát nebude zaměřen na co nejnižší cenu, ale na pohodlnost a přehlednost (s možností All Inclusive). Základem je “nějak” začít, pak už se to vypiluje :). A poradím i jak cestovat bez znalosti cizího jazyka. 

 

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Zájezdy na last minute přes cestovní kanceláře až se slevou 70%, naleznete zde >>

 

Přípravy

 

Základem všeho, když uvidíte na Levnocestování tip na akční letenky, je spočítat si všechny náklady. Stačí velmi orientačně (letenky, cena z/na obě letiště, ubytování, případně auto a náklady na den), ale počítejte s náklady navíc a vždy mějte rezervu pro “strýčka příhodu”. Po Evropě si vystačíte s pojištěním k platební kartě, ale na cesty mimo Evropu bych doporučuji pojištění obsáhlejší. Srovnávač naleznete třeba zde, ale nemusíte ho uzavírat přes naše stránky. Osobně bych na cestování doporučoval EquaBank, účet i karta je zdarma a výběry všude v zahraničí za 9Kč. Případně můžete koupit i kartu z pojištěním, je to tuším něco přes stovku měsíčně  a výběry jsou pak zdarma. Když při založení řeknete jako doporučující číslo 774969766, obdržíte ještě stovku zdarma (a já také, ale i bez toho bych to doporučil).

 

V našem dnešním příkladu půjde o letenky z Vídně na Mallorcu za 1350Kč v termínu 11. – 14. května za 1350Kč. Spočítejte si tedy

– jízdné do/z Vídně

– případnou dopravu z Vídně na letiště a zpět

– dopravu na Mallorce z/na letiště, případně půjčení auta, pokud chcete

– “kapesné” na jídlo, dopravu po městě, vstupy atd.

– ubytování

– rezerva pro strýčka Příhodu

 

Pokud jste si cenu spočítali a vyhovuje vám, ověřte si cenu jak letenek, tak ubytování. Ceny platí vždy v okamžik sepsání a s obsazeností stoupají. Tak at se vám nestane, že budete mít levné letenky a ubytování už nebude dostupné, nebo budete mít ubytování a letenky se mezitím doprodají :). Letenky zkontrolujte přímo u dopravce Eurowings.com na datum 11. – 14. května, ubytování pak zde. Vybral jsem dražší, ale kvalitní ubytování s možností All Inclusive. Samozřejmě můžete zvolit levnější, smyslem tohoto příspěvku není ani tak ušetřit, jako usnadnit cestu k individuální turistice širší veřejnosti. Ted vás to tedy vyjde třeba stejně draho, jako přes CK, ale příště už budete vědět co a jak. Jízdenky do Vídně nakupte např. přes dopravce RegioJet (StudentAgency). Vždy si dávejte dostatečně dlouhou časovou rezervu, na letišti budte 2 hodiny předem (později stačí hodina, ale ted počítejte s 2) a počítejte i s tím, že autobus bude mít zpoždění.

 

1

 

Pokud už máte zakoupené jízdenky, letenky a ubytování, můžete si ustanovit itinerář co vidět a navštívit. Může vám k tomu pomoci náš průvodce, ale neváhejte používat i weby jako TripAdvisor, vyhledávat cestopisy a tak. Do mobilu si stáhněte aplikaci TripAdvisoru + maps me a uložte si obsah offline. Letenky i rezervaci k hotelu si vytiskněte

 

Pokud neumíte anglicky, nezoufejte. Projeli jsme měsíc Vietnamem, kde mluvilo víc lidí česky než anglicky a také to šlo. Ty věci se opakují a tak zmrzlinář ví, že po něm chcete zmrzlinu a hoteliér, že chcete pokoj :). Stáhněte si mobilu Google translator a offline slovník. Pak stačí napsat větu česky a on to přeloží do angličtiny. Pokud máte v zahraničí data, funguje i hlasový překlad. Mobilu řeknete větu česky a on ji vysloví anglicky. A opačně :). Není to 100%, ale na domluvu to stačí v pohodě. Někdo to řeší i tak, že má na Skypu/telefonu přítele, co mluví anglicky a v případě nutnosti mu zavolá. Trochu mi to přijde zbytečný, ale pro klid v duši, proč ne :).

 

 

Několik dní před odletem provedte na stránkách Eurowings check-in. Je to jakési potvrzení o tom, že vskutku letíte a za “odměnu” vám bude vystavena letenka :). Dá se to udělat i na letišti, ale tam to bývá u některých společností zpoplatněno a je to i zbytečné zdržování, když cestujete pouze s příručním zavazadlem. Z dokladů vám jinak stačí občanka.

 

Cesta

 

Vzhledem k tomu, že po příletu na letiště už budete mít vytištěné letenky a pojedete pouze s příručním zavazadlem, můžete rovnou zamířit k bezpečnostním kontrolám. Pamatujte na to, že všechny tekutiny musí být v lahvičkách do 100ml a v jednom sáčku. Neměli byste míc víc, jak 10 takových lahviček. Nože a podobné věci nechte doma, kontrolou by neprošly :). Existují sice jasné seznamy toho, co na palubu může a co ne, ale v praxi často rozhoduje pozornost, nálada a benevolence toho, kdo bude kontrolu provádět. Takže je to lepší neriskovat a třeba nůžky nechat doma.

 

Po kontrole si na velkých tabulích zjistěte (nemůžete je minout), z jaké letištní brány (gate) vám to letí a běžte si tam sednout. Může se stát, že ještě není určen a pak nezbývá, než čekat :). 

 

Z letiště Palma Mallorca jezdí každý den od 6:00 do 2:00 autobusy linek 1 a 21, které následně míří podél pobřeží do přístavu, a lze se s nimi proto celkem pohodlně dostat kamkoliv do města. Linka 1 jezdí každých 15 minut, linka 21 pak každou půl hodinu. Jízdenky se kupují v příletové hale nebo u řidiče a vyjdou na 3,00 €. Alternativou je vzít si taxi, nebo půjčit auto.

 

palma-air

 

A to je vše :). Skutečně je to podobné , jako byste jeli do Tater, jen s tím rozdílem, že nepojedete vlakem/autobusem, ale poletíte. Princip je stejný, stačí zamluvit dopravu a ubytování + si naplánovat cestu.

 

Návod pro úplné začátečníky krok za krokem – prodloužený víkend na Mallorce i bez angličtiny 🙂
Štítky:    

2 komentáře u „Návod pro úplné začátečníky krok za krokem – prodloužený víkend na Mallorce i bez angličtiny :)

  • 27.6.2017 (19:22)
    Trvalý odkaz

    Prave jsme se vratily z Mallorcy, moc dekuju za doporuceni aplikace maps me, hodnekrat se nam pri cestovani Mallorcou hodila, hlavne ze tato aplikace s mapami a GPS funguje offline a clovek nemusi resit data. Vyborna aplikace, dekuju moc za doporuceni.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!