Pokud stále nevíte, kam v létě vyrazit na dovolenou, podívejte se na naši nabídku nejkrásnějších pláží Středozemního moře! Středomoří patří mezi nejoblíbenější turistické oblasti světa a vás jeho pláže zcela jistě nadchnou také. Středozemní moře má rozlohu 2,6mil. km² a nachází se v něm víc než 1400 ostrovů. Kde jsou nejkrásnější pláže? Poradíme Vám!

 

 

 

Formentera, Playa de ses Illetes

Jedny z nejkrásnějších pláží Evropy se nacházejí na nejmenším z Baleárských ostrovů. Formentera je tichý, klidný ostrov přezdívaný Karibikem Středomoří. Magickou pláž 450 m dlouhou Playa de ses Illetes naleznete na severním cípu ostrova, v blízkosti letoviska La Savina. Dle TripAdvisoru byla Playa de ses Illetes vyhlášená nejlepší pláží Evropy za rok 2016.

 

 

Mallorca, Playa de Muro, Playa de Alcudia

Mallorca je vyhlášená svými krásnými upravenými plážemi a čistým průzračným mořem. Doporučujeme navštívit některou z dlouhých písečných pláží na severu ostrova. Mezi návštěvníky jsou obzvláště oblíbené pláže Playa de Muro u letoviska Alcudia a nedaleká Playa de Alcudia u letoviska Port de Alcudia.

 

 

 

 

Kypr, Makronissos Beach

Oblíbené písečné pláže naleznete na jižním pobřeží Kypru. Čeká vás zde teplé tyrkysové moře. Díky průzračné vodě je zdejší moře vhodné na potápění. Nejkrásnější pláží Kypru je dle hodnocení TripAdvisoru Makronissos Beach u letoviska Ayia Napa.

 

 

Malta, GoldenSandsBeach

Ostrov Malta se nachází uprostřed Středozemního moře. Nejkrásnější pláží ostrova je písečná GoldenSandsBeach nacházející se na severu ostrova.

 

 

Řecko, ostrov Hydra, Saint Nicholas Beach

Hledáte-li nedotčenou přírodu a klid, je pro vás tím pravým řecký ostrov Hydra. Na ostrově je zákonem zakázaný provoz motorových vozidel. Doporučujeme navštívit Saint Nicholas Beach. Při plavání v křišťálově čisté vodě můžete pozorovat malé rybky a při tom se kochat výhledem na okolní hory.

 

 

Řecko, ostrov Santorini, Kamari Beach

V Řecku a na jeho ostrovech naleznete nespočet krásných pláží. Zcela jistě vás nadchne tmavá oblázková pláž sopečného původu, Kamari Beach.

 

 

Sicílie, Spiaggia di San Vito lo Capo

Několik kilometrů dlouhá písečná pláž ležící na severozápadním cípu ostrova v letovisku San Vito lo Capo je bezesporu jednou z nejkrásnějších pláží, které vám můžeme doporučit. Moře je vhodné ke koupání od června až do půlky října. Při koupání budete mít romantický výhled na horu Mount Cofano.

 

Kde najít nejkrásnější pláže ve Středozemním moři?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!