Jsem velice potěšena, že se mi před pár lety naskytla možnost navštívit tuto nádhernou zoologickou zahradu, která se nachází na jednom z Kanárských ostrovů, na ostrově Tenerife, ve městě Puerto de la Cruz. Loro Parque se může pochlubit největší sbírkou papoušků na světě a vzhledem k tomu, že jsou papoušci moje nejoblíbenější zvířata, není tedy divu, že jsem na tento výlet musela rozhodně jet, ikdyž jsme dovolenou jinak trávili na ostrově Gran Canaria.

 

<

 

Autobusem jsme brzy ráno dojeli až k přístavu, odkud nás obrovský trajekt ze společnosti Fred Olsen převezl přes oceán na ostrov Tenerife. Pak jsme dalším autobusem projížděli asi 2 hodiny autobusem, než se před námi objevil nápis Loro Parque. Jelikož jsme se přemisťovali v brzských hodinách měli jsme možnost spatřit krásný východ slunce z oceánu. Zájezd jsme si objednali u CK, a tak jsme nemuseli absolvovat několik metrů dlouhou frontu u brány, která se již tak brzy ráno tvořila. Poté jsme dostali mapu celé zoo a mohli jsme se pustit do objevování.

 

 

Východ slunce z oceánu

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Vstupní brána do Loro Parku

 

 

Když projdete bránou laděnou do čínského stylu, máte před sebou malé náměstíčko, ze kterého vede most přes obrovské jezírko s koi kapry všech barev.  Na prospektu jsme si přečetli, že za pár minut začíná Lachtaní show a tak jsme se přemístili o několik metrů dál. Sedáme si do publika a nestačíme žasnout, kolik se toho dokáže lachtan naučit. Nakonec si sami dokázali i zatleskat ploutvemi, prostě paráda :-).

 

 Po skončení lachtaní show pokračujeme dále. Cestou máme krásný výhled na obrovské krokodýly a želvy, které vídáte jen v televizi a nádherného bílého tygra,  poté se přesouváme k dalším obrovským proskleným bazénům k roztomilým delfínům. Ti nám také mají předvést show. Pro mě to bylo úplně první spatření delfínů na živo a tak jsem unešená. Když show začne, delfíni předvádějí doslova psí kusy, vyskakují do výšky, mávají na nás ploutvemi i ocasy, přeskakují lano a nakonec show vyberou jednoho šťastlivce, který má možnost být povožen na loďce hnanou delfíny. Poté se dáváme na průzkum dalších expozic.

 

 

Skákající delfíni

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

Vcházíme do obrovské místnosti, v jejímž středu se nachází expozice tučňáků. Mají to opravdu krásně zařízené. Vedle betonu mají pevninu vytvořenou jako obří ledovou kru a okolo jen voda. Skrze sklo můžeme vidět jak tučňáci plavou pod hladinou. Nestačím ani mačkat spoušť na foťáku. Kolem expozice vede jezdící pás kolem dokola, jako bývají na letištích. Když vyjdeme ven, největší houf je u voliéry s papouškem, který návštěvníky zdraví španělsky Hola! (Ahoj) Procházíme dalšími a dalšími voliérami s papoušky a mimo jiné se kocháme nádhernou flórou v okolí expozic se zvířaty.

 

Následně se dostáváme na té doby novinku „Orca show“ neboli nově postavená kosatčí show. Procházíme opět okolo snad 3 metry vysokého proskleného bazénu, kde si kosatky spokojeně plavou.

 

Výstražná cedule nám radí, ať si sedneme více dozadu, jinak budeme mokří, a to taky uděláme.  Po chvíli show začne, tribuna je obrovská a za bazénem je navíc obří televize, která přehrává co se děje před ní a v době přestávky nás baví kamerou do publika (stejně jak tomu bývá při hokejových zápasech). Kosatky mé oko také ještě nezahlédlo a tak si celé představení užívám. Překvapilo mě, že něco tak obrovského jako kosatka dokáže vyskakovat z vody jako ti delfíni před chvílí. Trenéři se opravdu vyznamenali, některé nacvičené scénky jsou i k pobavení, například když trenér nabídne kosatce jednu rybu a ta na to zakrou tí hlavou,že ne. Když pak trenér ukáže kbelík ryb kosatka souhlasně zakývá :-). Prostě nádhera!

 

Kosatčí show

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

Jako zlatý hřeb celé naší návštěvy tohoto krásného místa se vydáváme na „Loro show“ neboli show s papoušky. Vcházíme do budovy a posadíme se. Postupně nám nad hlavami létá asi desítka papoušků, kteří se posléze poslušně posadí každý na své masivní bidlo a vyčkávají až přijde jejich chvíle. Papoušci jezdí v autíčku, ale ještě před tím natankují do autíčka oříšky. Následně si nasadí na zobák sluneční brýle a na lehátku si v pařátech čtou noviny a plno dalších kousků…

 

Jediné co jsme nestihli vidět z celé zoo, bylo obří akvárium s tunelem se zřaloky a jinými mořskými tvory, což považuji za velkou škodu, ale je to jen malá vada na kráse tohoto (pro mě) velkého zážitku. Určitě tento park všem kteří mají rádi zvířata a rozhodnou se trávit dovolenou na Tenerife vřele doporučuji.

 

 

Na ostrov Tenerife do Loro Parku
Štítky:        

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *