Mykonos je známý jako ostrov smetánky a luxusu. Tento rok se tam ale dopravíte za přijatelnou částku, na rozumnější hranici navíc poklesly i ceny za ubytování. Pokud je tedy tento řecký ostrov vaší snovou destinací, aktuálně máte dobrou příležitost. Zpáteční letenky s odletem z Vídně na srpnový termín zakoupíte za 1 360 Kč s členstvím WizzAir (které se často vyplatí už pokud cestujete ve dvou). V září pak seženete ještě levnější termíny. Podrobného průvodce po ostrově Mykonos naleznete zde. Tento tip je na individuální turistiku, zájezdy přes cestovní kanceláře případně naleznete zde.

 

INFO KE KORONAVIRU: Řecko již otevřelo ostrovní letiště, po příletu není nutné předkládat žádný test ani podstupovat karanténu. Nutné je ale vyplnit tento formulář https://travel.gov.gr/#/ , a to nejpozději 48 hodin před odletem. Vybráni můžete být k náhodnému otestování po příletu. Návrat do ČR je pak zcela bezproblémový.

Myslete na to, že situace ohledně COVID-19 se může ze dne na den změnit, váš let tak může být přeložen nebo zcela zrušen. Stejně tak se může stát, že vás v cílové destinaci nebo po návratu do vlasti bude čekat test či karanténa.

 

 

TIP: Pokud s individuální turistikou zatím nemáte zkušenosti, doporučujeme vám k přečtení tento podrobný návod >>.

 

I při cestách po Evropě nepodceňujte cestovní pojištění, přehledné online srovnání dostupných možností naleznete zde >>.

 

Odlet je z velmi dobře dostupné Vídně. Tam se pohodlně dopravíte se společnostmi Regiojet a Flixbus. Oba dopravci nabízejí spoje, které vás bez nutnosti přestupu zavezou až na letiště.

 

Před nákupem letenek nezapomeňte udělat celkovou kalkulaci dovolené. Započtěte cesty z/na letiště, náklady na jídlo i případné zapůjčení automobilu. I když jsou ceny pro tento rok přijatelnější, Mykonos pořád patří mezi dražší řecké ostrovy.

 

Všechny hotely na daný termín naleznete zde. Alternativou je pak využití naší slevy na vaše první ubytování rezervované přes AirBnb. Druhá možnost mnohdy vychází levněji, obzvlášť pokud cestujete v partě 4 či více lidí.

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Získejte kredit zdarma až 990 Kč na první ubytování přes Airbnb! 990 Kč můžete využít zde
Aktuální informace o tom, kam se cestovat může a kam ne, naleznete zde.

 

Letenky na trase Vídeň–Mykonos–Vídeň na termín 15. až 18. srpna rezervujte přímo na stránkách Wizzair. Alternativně letenky můžete zakoupit přes spolehlivého českého prodejce, cena je sice o něco vyšší, na druhou stranu získáte zákaznickou podporu v českém jazyce a přispějete na provoz tohoto webu.

 

letenky mykonos wizzair
Levné letenky z Vídně na Mykonos, srpen
Mykonos o letních prázdninách i na prodloužené víkendy od 1360 Kč! (letenky tam i zpět)
Štítky:        

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!