Mykonos možná máte zafixovaný jako místo pro smetánku s vysokými náklady. Tento rok se ale na tento řecký ostrov dopravíte za velmi příznivou částku, na rozumnější hranici navíc poklesly i ceny za ubytování či stravování. Pokud je tedy Mykonos s ikonickými mlýny a domečky vaší snovou destinací, aktuálně máte výbornou příležitost. Zpáteční letenky s odletem z Vídně zakoupíte za 830 Kč s členstvím WizzAir (které se běžně vyplatí už pokud cestujete ve dvou). Bez členství je cena stále příznivá, zhruba 1 250 Kč. Vybírat aktuálně můžete z několika termínů včetně těch na prodloužené víkendy. Průvodce po ostrově Mykonos pak naleznete zde. Tento tip je na individuální turistiku, zájezdy přes cestovní kanceláře případně naleznete zde.

 

INFO KE KORONAVIRU: Po příletu není nutné předkládat žádný test ani podstupovat karanténu. Nutné je ale vyplnit tento formulář https://travel.gov.gr/#/ , a to nejpozději 24 hodin před odletem. Bližší informace k vyplnění naleznete v našem článku věnovanému problematice formulářů. Vybráni můžete být k náhodnému otestování po příletu.

Myslete na to, že situace ohledně COVID-19 se může ze dne na den změnit, váš let tak může být přeložen nebo zcela zrušen. Stejně tak se může stát, že vás v cílové destinaci nebo po návratu do vlasti bude čekat test či karanténa.

 

 

TIP: Pokud s individuální turistikou nemáte zkušenosti, doporučujeme vám k přečtení tento podrobný návod >>.

 

I při cestách po Evropě nepodceňujte cestovní pojištění, přehledné srovnání všech dostupných možností naleznete zde >>.

 

Odlet a přílet bude z velmi dobře dostupné Vídně. Tam se pohodlně dopravíte se společnostmi Regiojet a Flixbus. Oba dopravci nabízejí spoje, které vás bez nutnosti přestupu zavezou až na letiště.

 

Před nákupem letenek nezapomeňte na celkovou kalkulaci dovolené. Započtěte cesty z/na letiště, ubytování, náklady na jídlo i případné zapůjčení automobilu. I když jsou ceny pro tento rok přijatelnější, Mykonos stále patří mezi dražší řecké ostrovy.

 

Všechny volné hotely na daný termín naleznete zde. Alternativou je pak registrace přes tento odkaz a využití slevy na vaše první ubytování rezervované přes AirBnb. Druhá možnost mnohdy vychází výrazně levněji, obzvlášť pokud cestujete v partě 4 či více lidí.

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Získejte kredit zdarma až 990 Kč na první ubytování přes Airbnb! 990 Kč můžete využít zde
Aktuální informace o tom, kam se cestovat může a kam ne, naleznete zde.

 

Letenky na trase Vídeň–Mykonos–Vídeň například na termín 22. až 25. srpna (sobota až úterý) rezervujte na stránkách Wizzair. Alternativně letenky můžete zakoupit přes spolehlivého českého prodejce, cena bude vyšší o jejich provizi, na druhou stranu získáte zákaznickou podporu v českém jazyce a přispějete na provoz tohoto webu.

 

 
letenky wizzair mykonos
Letenky z Vídně na Mykonos, srpen
Mykonos o letních prázdninách i na prodloužené víkendy od 830 Kč! (letenky tam i zpět)
Štítky:        

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!