Oblíbené italské město je na dosah ruky. Jestliže máte volný víkend nebo jednoduše toužíte po krátkém výletě, tyto výhodné letenky vám přijdou vhod. Uvidíte slavnou katedrálu, skvělou rozhlednu a ochutnáte vynikající italskou kuchyni. Projděte se romantickými uličkami, kochejte se pohledy na krásné zapadající slunce a užijte si drinky přímo na proslaveném náměstí Piazza del Duomo s výhledem na Galerii Viktora Emanuela II. Tento tip je na individuální turistiku, zájezdy do Itálie s cestovní kanceláří naleznete například zde.

 

 

Tip pro vás: Pokud s individuální turistikou zatím nemáte zkušenosti, můžete si pročíst tento podrobný návod>>.

 

Odlet je z pražského Letiště Václava Havla. Lety do zemí Schengenského prostoru (kam Itálie patří) jsou vybavovány z Terminálu 2. Pokud se v pražské MHD nevyznáte, tak z hlavního nádraží odjíždí od 5:30 do 22:00 hodin každých 1530 minut nízkopodlažní autobusy. Zastávka leží jak před Terminálem 1, tak před Terminálem 2. Zavazadla si s sebou můžete vzít zdarma a jízdenka se dá koupit u řidiče.

 

Určitě před odletem nepodceňte vyřízení cestovního pojištění. Na jeho přehledné online srovnání se můžete podívat například na tomto odkaze. Také si k celkové kalkulaci výletu nezapomeňte připočítat dopravu z/na letiště Milán – Bergamo.

 

Ubytování si můžete zarezervovat například přes stránku Bookingkde naleznete hotely či ubytovny v konkrétní destinaci a můžete si je dle své libosti filtrovat. Pokud byste raději dali přednost ubytování u soukromníka, podívejte se na stránku AirBnb. Navíc při registraci přes tento odkaz získáte slevu na svůj první pobyt. 

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Získejte kredit zdarma až 990 Kč na první ubytování přes Airbnb! 990 Kč můžete využít zde
Aktuální informace o tom, kam se cestovat může a kam ne, naleznete zde.

 

Letenky na trase Praha-Milano Bergamo-Praha v termínu 13. – 15. prosince (pátek až neděle) zarezervujete na stránkách společnosti Ryanair. Alternativně můžete letenky zakoupit u českého prodejce, cena je sice o něco vyšší, ale získáte základní podporu v češtině a pár korunami podpoříte tento web.

 

Pokud se rozhodnete pro první variantu letu, dejte si pozor na brzký odlet z letiště v Praze, a to v 7:25.

 

Levné letenky do Milána (tam)
Levné letenky do Milána (tam)

 

Levné letenky do Milána (zpět)
Levné letenky do Milána (zpět)
Milán z Prahy na víkend za 518 Kč! (letenky tam i zpět)
Štítky:    

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!