Jako další jsem si dnes pro vás připravil levnocestovatelský tip na letní prázdniny, během kterého na skok navštívíme Milán, strávíme 2 noci na Mallorce a den budeme mít na prohlídku švýcarského města Basilej. Odlet i přílet bude z Prahy a všechny letenky + dobře hodnocené ubytování, nás vyjdou pouze na 3100Kč/osobu. Kalkulace je pro úsporu nákladů vedena pro 4 lidi, ale apartmán nabízí dostatek soukromí v podobě 2 ložnic. Pokud byste letěli pouze ve 2, cena bude o cca 600Kč vyšší. 

 

 

Pokud nemáte s individuální turistikou žádné zkušenosti, doporučuji vám k přečtení tento podrobný návod >>

 

K nákladům stačí připočítat cesty z/na letiště, případně dopravu po městě. Pro ubytování jsem vybral apartmán přímo v Palmě, auto tedy nebude potřeba. Co se jídla týká, na Mallorce jsou ceny v supermarketech podobné jako u nás – něco je dražší, něco levnější, ale najíst levně se dá. Apartmán co jsem vybral, má i kuchynku a tak si snadno jídlo připravíte. Pro co největší úsporu bych si připravil doma jídlo na cestu do Milána a následně na Mallorce si  připravil jídlo na cestu po Švýcarsku.

 

Před nákupem si nezapomeňte ověřit dostupnost letenek, ubytování a zakoupit obojí najednou.

 

 

Z Prahy odletíme 3. července do Milána ve 13:30 a na jeho prohlídku budeme mít 5 a půl hodinky. Vzhledem k délce dopravy z/na letiště je to opravdu jen na skok, ale na rychlou prohlídku centra to stačit bude. Případně můžete prohlídku vynechat a počkat na letišti, odlet na Mallorku bude ve 20:30. Průvodce Milánem, naleznete zde.

 

Vzhledem k pozdnímu příletu (22:15) nemá smysl řešit ubytování jinde, než přímo v Palmě. To jsem vybral zde, za 4864Kč/2 noci/4 lidi. Je dobře hodnoceno, má 2 ložnice a kuchynku. Zvolit ale můžete samozřejmě jiné ubytování, výpis všech naleznete zde. Alternativou je zaregistrovat se přes tento odkaz pro získání 600Kč slevy a následně se ubytovat přes AirBnb. Pokud vás to láká, můžete vyrazit ještě večer do baru, na Mallorce se paří skvěle :).  Druhý den si bud můžete půjčit auto a Mallorcu si projet, nebo zůstat v Palmě. Průvodce Palmou naleznete zde, Průvodce po Mallorce pak zde.

 

Další den ráno pak odletíme do Basileje, kde budeme mít přes 8 hodin čas na prohlídku města. Večer pak zamíříme zpět do Prahy.

 

Všechny letenky zakupujte najednou na EasyJet.com. To, abyste letenky nakoupil najednou je velmi důležité, protože součástí ceny je adm. poplatek, který se platí pouze jednou. Z toho vyplývá, že čím víc letenek kupujete, tím méně za jednu letenku zaplatíte. Najedte si tedy na trasu Praha – Milán 3.července pro 4 lidi, vyberte let a dejte „Přidat další let“. Přidejte let pro 4 lidi na trase Milán – Mallorca atd. Ve finále to bude vypadat takto (cena na náhledu je za 4 osoby)

 

1

 

V ceně máte jen příruční zavazadlo, ale jet s odbaveným na podobný výlet, by byl stejně nerozum. Letenky vás na jednoho vyjdou na cca 1900Kč, ubytování pak na cca 1200Kč. Celkem se pak dostanete na částku cca 3100Kč.

 

Milán, Mallorca a Švýcarsko v jednom výletu z Prahy o letních prázdninách za 3100Kč! (všechny letenky i ubytování)
Štítky:            

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!