Mexico Cancún, zdroj: Pixabay

Za velmi dobrou cenu se z Vídně můžete vydat do exotického Mexika s krásnými plážemi i celou řadou památek. Zpáteční letenky u aerolinky Iberia aktuálně pořídíte za 9 790 Kč. V ceně  je zahrnuté příruční zavazadlo. Velkou výhodou je rychlá cesta, čeká vás pouze jeden přestup v Madridu, lety na sebe obvykle časově velmi dobře navazují. Dostupná je řada termínů od dubna 2021 do března 2022. Tento tip je na individuální turistiku, zájezdy do Mexika přes cestovní kanceláře naleznete zde.

 

INFO KE KORONAVIRU: Nikdo z nás samozřejmě není věštec, dá se ale předpokládat, že se vstupem do Mexika byste neměli mít žádný problém. Mexiko totiž pobyt turistům dosud umožňovalo. Momentálně platí, že před odletem musíte vyplnit formulář, po příletu pak předložit zpáteční letenku a doklad o zajištěném ubytování. Některé hotely pak mohou vyžadovat i negativní PCR test. Dobrou zprávou je, že kdyby se objevily nové restrikce nebo jste před odletem byli covid pozitivní, u Iberie můžete využít možnost flexibilní změny.

 

TIP: Pokud s individuální turistikou zatím nemáte zkušenosti, doporučujeme článek Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

 

Před odletem určitě nezapomeňte na sjednání cestovního pojištění. Přehledné online srovnání dostupných možností naleznete zde >>.

 

Odlet je z dobře dostupné Vídně, kam se nejlépe dopravíte autobusy Flixbus či Regiojet. Některé spoje vás zavezou přímo na letiště, jiné do centra města.

 

Pro vstup do Mexika potřebujete platný cestovní pas, víza na 180 dní získáte na letišti po příletu zdarma. Co se cen týče, Mexiko obecně platí za finančně dostupnou destinaci. Záleží samozřejmě na vašich plánech, ušetřit ale můžete stravováním u pouličních stánků nebo v supermarketech.

 

Pro vyhledání ubytování využijte Booking. Mnohdy ještě o něco levněji vychází ubytování přes Airbnb, slevu na první rezervaci získáte zde. Ideální je projít oba weby a nabídky mezi sebou porovnat.

 

 

Letenky Vídeň–Mexico City–Vídeň můžete zarezervovat v přehledném kalendáři termínů >>

 

 
akční letenky do Mexico City, Iberia
Levné letenky z Vídně do Mexika, celá řada termínů 2021 až 2022, Pelikan
Mexiko z Vídně za 9790 Kč! (letenky tam i zpět, termíny až do 2022)
Štítky:    

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!