Chystáte se na dovolenou do Bulharska a nevíte, čím v zemi zaplatíte, kolik peněz si vzít sebou, nebo jestli se dá zaplatit Eury všude? Na tyto a další otázky Vám odpovíme v tomto článku.

 

Jaká je bulharská měna?

V Bulharsku zaplatíte levou (BNG). Mincemi jsou stotinky. 1 leva = 100 stotinek. Bulharskou levu v Česku budete poměrně těžko shánět. Doporučuji si vzít eura, která směníte na místě. České koruny si neberte. V bulharských směnárnách je nesměníte téměř nikde.

 

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Zájezdy na last minute přes cestovní kanceláře až se slevou 70%, naleznete zde

 

 

Směnárny v Bulharsku

V hlavní turistických letoviscích naleznete směnárny téměř všude. Rozhodně nedoporučuji měnit peníze přímo na letištích, tam jsou kurzy velmi nevýhodné. Peníze také v žádném případě neměňte u pouličních překupníků. Ti Vám dají v lepším případě pouze extra nevýhodný kurz. V bankách jsou kurzy docela dobré, ale určitě ne lepší, než v letoviscích. Naopak mohu doporučit (pokud cestujete autem), zaplatit eury na některé z čerpacích stanic. Předem se ujistěte, zda eura akceptují. Peníze vám poté vrátí v bulharské měně ve skvělém kurzu bez dalších poplatků.

 

Kde mohu platit eury?

Na recepcích některých hotelů eury zaplatíte. Ve velkých letoviscích je možné platit eury pouze omezeně a nelze na to spoléhat. Doporučuji tedy cestu s eury a následnou výměnu v Bulharsku za levy.

 

Kolik peněz si vzít sebou?

Tato otázka záleží na vaší náročnosti, zda máte program all inclusive v hotelu, nebo budete na jídlo chodit do restaurací a také na délce dovolené. Doporučuji si vzít platební kartu a platit převážně s ní (v obchodech a lepších restauracích). Kartou můžete také vybírat z mnoha bankomatů, které jsou ve všech letoviscích. Platební kartou lze platit na recepcích většiny hotelů.

 

 

Měna v Bulharsku – mohu tam platit i EURY?
Štítky:            

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Získejte cestovatelské tipy jako první!