Mallorka v krásném hotelu na 11 dní za 5300Kč (s možností navštívit Paříž)

Mallorka v krásném hotelu na 11 dní za 5300Kč (s možností navštívit Paříž)

Protože náš minulý tip na Mallorku na 12 dní za 5 tisíc měl velký úspěch, ale části čtenářů nevyhovoval termín, našel jsem pro vás podobnou dovolenou o týden dříve. Pro pobyt jsem zvolil hezký, dobře hodnocený hotel – pokud se spokojíte se skromnějším, cena se ještě o zhruba tisícovku sníží. O počasí se nebojte, v tomto období bude ještě krásně a max. občas lehce sprchne. Dle mého jsou kraje sezony naopak nejlepší čas k návštěvě Mallorky – počasí je pořád krásný, ceny všeho jsou mnohem níže a můžete si její krásy vychutnat bez zástupu turistů. Pokud budete chtít, při cestě zpět si můžete dopřát krátkou zastávku v Paříži (případně si můžete koupit letenky na pozdější datum a v Paříži pár dní zůstat).

Nezmeškejte žádné naše akce a budte informováni i o tajných nabídkách!

Kdykoliv se můžete z odběru slev odhlásit.
Nikdy nebudeme poskytovat kontaktní údaje třetí straně.

Tip pro Vás: Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

Letenky budete potřebovat 3, všechny nakoupíte na webu Ryanair.com.

1/ Letenky Bratislava – Palma na 5. října za 550Kč

Akční letenky

2/ Letenky Palma – Paříž na 15. října za 550Kč

Akční letenky

3/ Letenky Paříž – Bratislava na 15. října za 900Kč

Akční letenky

Letenky bych doporučoval zakoupit co nejdříve, zájem bude veliký a s obsazeností letadla budou ceny stoupat. Před nákupem zkontrolujte, zda jsou všechny letenky dostupné za uvedené ceny, at nenakoupíte dvě a nezjistíte, že třetí už je za 3x vyšší cenu. V ceně jsou dvě příruční zavazadla – první 55x40x20 cm (max. 10kg) a druhé 35 x 20 x 20 cm. Odbavené je za příplatek, ale osobně to pokládám za zbytečné.

Pokud si budete chtít dovolenou prodloužit o pár dní Paříži, zakupte si třetí letenku na pozdější datum, nebo druhou na datum o pár dní dříve. Je to individuální dovolená, je to tedy zcela na vás. Jinak máte na návštěvu Paříže 6 hodin 20 minut, reálně tak 3 hodiny (když počítáme s rezervou). Nezdá se to moc, ale stačí to na to nejzákladnější – piknik pod Eiffelovou věží, procházku kolem Seiny k Louvre a následně návštěvě Notre Dame, která je zdarma.

Zde jsem udělal náčrt trasy, možná by to šlo vymyslet o něco lépe, ale s touto procházkou mám vlastní zkušenost. Časově se to myslím stihnout dá a v nejhorším můžete procházku vždy zkrátit nasednutím na metro, stanic je po cestě hned několik (nebo rovnou metro využít místo pěší procházky, i když mi to přijde trochu škoda). Zajímavou alternativou je i možnost zapůjčit si zdarma kola (více v průvodci Paříží níže). Případně můžete na letišti počkat na přípoj, volba je na každém.

Průvodce Paříží naleznete zde >>

Akční letenky

Ubytování na Mallorce jsem vám vybral v hotelu Ola Apartamentos Bouganvillia a to kvůli poměru cena/kvalita/poloha. Za 11 dní v klimatizovaném pokoji s vlastní terasou zaplatíte 3350Kč/osobu.

Akční letenky

Pokud poletíte i s dětmi, cena na osobu ještě více poklesne. Bydlet budete v apartmánu, což je pohodlnější a díky kuchynce i uspoříte nemalou částku za jídlo. Ceny v supermarketech jsou na Mallorce obdobné, něco je dražší, něco levnější. S rozumným výběrem utratíte za jídlo tu samou částku, jako doma.

K hotelu se dostanete hromadnou dopravou do 150Kč, plánek cesty je zde >>

Ještě lepší, i když dražší alternativou je zapůjčit si automobil přes RentalCars a ostrov si projet. To z vlastní zkušenosti vřele doporučuji, ostrov je nádherný.

Pokud vám toto ubytování nevyhovuje, vybírat ze všech hotelů na ostrově můžete zde >>