Akčních letenek na Mallorku a zpět za 1620Kč využijeme k dalšímu levnocestovatelskému tipu. Délku dovolené si můžete do značné míry určit, protože datumů je více a můžete si tak navolit např. jen prodloužený víkend. To už je zcela na vás. I když je součástí tipu i hotel, vřele doporučuji pronájem auta a ostrov si projet. Ubytování bud berte po cestě, nebo hotel využijte jako základnu pro výlety. Ale kouzlo Mallorky spočívá právě mimo nejturističtější oblasti v podobě zastrčených pláží, nádherných výhledů, nebo fotogenických majáků. Nenechte si to ujít. Důkladného průvodce Mallorkou naleznete zde.

 

 

Tip pro Vás: Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

 

Odlet i přílet bude z Lipska, kam se dostanete nejlépe vlastním automobilem. Alternativně pak se společností Flixbus. Průvodce Lipskem naleznete zde >>

 

Letenky samotné zakupujte přímo na Condor.com  a to na trase Leipzig – Majorca – Leipzig pro termín např. 23. 6. – 1. července za 59€. Cena letenek je platná v okamžik sepsání, s obsazeností letadla bude stoupat. Je třeba si pospíšit, v tomto termínu zbývají poslední 4 místa.

 

Mallorka

 

 

Za nejnižší cenu máte v ceně 6 kilové příruční zavazadlo, odbavené je za příplatek. Nicméně si myslím, že je to zbytečné. Návod, jak se sbalit do příručního zavazadla i na 7 měsíční cestu, naleznete zde >>

 

Výpis všech hotelů na ostrově v toto datum naleznete zde >>

 

Zajímavě vypadá např. Hostal Flamenco. Jde o skromnější ubytování, ale nabízí dobrou polohu na východě ostrova a na přespání stačí bohatě. Cena je navíc příjemných 3200Kč/osobu/celý pobyt. Alternativou je půjčit si auto a ubytování brát při cestě. Jen ho hledejte vždy včas, letost je Mallorka velmi populární destinací.

 

Mallorka

 

 

Auto si zapůjčtepřes Rentalcars a ostrov si projedte. Vyhněte se autopůjčovně GoldenCars, i kdyby měla vypadat nejlevnější. Oni to pak doženou na nejrůznějších skrytých poplatcích :). Provozu se nebojte, až na Palmu se pravidla dodržují a cesty jsou většinou v dobrém stavu. Benzín byl před rokem o něco levnější, jak u nás.

 

Pokud si auto půjčit nechcete, zvážil bych, zda je pro vás tento tip vhodný. K hotelu se budete hůře dostávat a když si započtete všechny náklady, neušetříte tolik, aby to za to stálo. Raději si vyberte z last minute pobytů na Mallorku. Tento tip je ideální pro ty, co touží prozkoumat co nejvíce tento krásný ostrov (to nemyslím nijak ve zlém, cíle každého jsou jinde a je to tak v pořádku. Říkám to jen proto, aby někdo, kdo jede jen „plážovat“ v okolí hotelu, nebyl zklamaný).

 

<

 

Pokud chcete řešit stravování nízkorozpočtově, doporučuji nákup potravin ve velkých supermarketech po cestě (Lídl atd.) a jídlo řešit formou pikniku na vyhlídkách, nebo na pláži :). Ceny potravin na Mallorce jsou zhruba stejné jako u nás, něco je levnější, něco dražší. A stejně jako u nás se vyplatí sledovat nejrůznější akce.

 

Mallorka

 

 

Jak se dostat z letiště?

 

 

Autobusové spojení

Z letiště Palma Mallorca jezdí každý den od 6:00 do 2:00 autobusy linek 1 a 21, které následně míří podél pobřeží do přístavu, a lze se s nimi proto celkem pohodlně dostat kamkoliv do města. Linka 1 jezdí každých 15 minut, linka 21 pak každou půl hodinu. Jízdenky se kupují v příletové hale nebo u řidiče a vyjdou na 3,00 €.

 

 

palma-air

 
 

 

Jak se pohybovat po městě?

 

Veřejná doprava

Pokud jedete na Mallorcu hlavně za mořem a nebydlíte daleko od pláže, veřejnou dopravu budete potřebovat minimálně. Pro občasné výlety po městě či ostrově si vystačíte s autobusovými linkami společnosti EMT. Cena za jízdenku se liší podle cílové stanice, pokud budete cestovat po Palma de Mallorca či do blízkého okolí, zaplatíte většinou něco mezi 1 až 3 €.

 

 

Půjčení vozu

Pokud plánujete spíše aktivní dovolenou a rádi byste projeli celý ostrov, určitě se vyplatí půjčit si automobil. Menší automobil Vás bude stát pod 1000 Kč na den a pohodlně s ním projedete celý ostrov přesně podle Vašeho plánu. Před cestou se vyplatí prohlédnout nabídky autopůjčoven na srovnávači  RentalCars

 

 

Jak ušetřit na pobytu?

 

Pokud letíte na Mallorcu spíše za kulturou než za koupáním, vyplatí se Vám pořídit si Palma Pass. S touto turistickou kartou získáváte neomezené vstupné do všech památek a muzeí, jízdné do veřejné dopravy a mnoho slev do restaurací, barů a podobně. K dispozici jsou dvě varianty Palma Pass – 48 hodinová za 34 € a 72 hodinová za 41 €. Kartu lze objednat přes internet a poté pouze vyzvednout v turistickém centru, případně si ji za poplatek můžete nechat odeslat až domů.

 

 
Památky, které nesmíte vynechat

 

Plaza Mayor

Plaza Mayor je jak již název napovídá hlavní náměstí v Palma de Mallorca. Nalezneme tu mnoho restaurací a čas od času se zde konají i trhy. Nedaleko náměstí se také nacházejí dvě významná divadla – Teatro Principal a Teatro Sans.

 

Catedral de Mallorca (La Seo)

Největší katedrála ostrova se nachází nedaleko starého přístavu a s 44 metry vysokou věží tvoří dominantu přístavu. Samotná stavba katedrály probíhala již od 13. století, dokončena však byla až v 17. století a finální úpravy interiéru byly provedeny až ve 20. století slavným Antoniem Gaudím.

 

Castillo de Bellver

Castillo de Bellver je hrad nacházející se na kopci zhruba 3 km od historického centry Palmy. Stavba je postavena v románském a gotickém stylu, v současné době zde nalezneme dějepisné muzeum. Kromě hradu na tento kopec návštěvníky láká i fantastický výhled na město a moře.

 

Palma Aquarium

Východně od Palma de Mallorca se nachází slavné oceanarium Palma Aquarium. Zde naleznete tropický prales a akvária se stovkami druhů ryb, včetně velkých žraloků. Vstupné činí 23 €.

 

Pláž Ilucmajor

Milovníkům válení se u moře můžeme doporučit pláže na pobřeží Ilucmajor východně od Palma de Mallorca. Zajímavé jsou však i projížďky lodí po pobřeží, nedaleko pláží se totiž nacházejí i malebné jeskyně a útesy.

 

Arta

Arta je malebné městečko na východě ostrova, proslavené svými zahradami (Arta je arabský výraz pro slovo zahrada) a antickými stavbami. Nalezneme zde krásný kostel Iglesia de Transfiguración del Señor, kapli Santuari de Sant Salvador, či zbytky středověkého opevnění.

 

 

 

palma-map

 
 
 Program na jeden den

 

8:30 – 10:30 – prohlídka Castel de Bellver

10:30 – 11:00 – přesun k přístavu

11:00 – 13:00 – prohlídka přístavu a Catedral de Mallorca

13:00 – 14:00 – procházka centrem města k Plaza Mayor

14:00 – 14:40 – přesun od zastávky Grand Hotel nedaleko náměstí linkou 15 či 25 na zastávku Marbella k Palma Aquarium

14:40 – 18:30 – prohlídka vodního parku

 

 

Porto Cristo beach in Manacor Majorca Mallorca Balearic islands
Porto Cristo beach in Manacor Majorca Mallorca Balearic islands
cap on Majorca
cap on Majorca
Lighthouse at Cap de Formentor on Majorca when dusk is falling.
Lighthouse at Cap de Formentor on Majorca when dusk is falling.
es Galliner mirador in Son Marroig over Mediterranean Majorca sea
es Galliner mirador in Son Marroig over Mediterranean Majorca sea
Calvia Cala Fornells turquoise mediterranean in Majorca at balearic islands of Spain
Calvia Cala Fornells turquoise mediterranean in Majorca at balearic islands of Spain
Marina port in Palma de Mallorca at Balearic Islands Spain
Marina port in Palma de Mallorca at Balearic Islands Spain
Majorca Valldemossa typical village with flower pots in facades at Spain
Majorca Valldemossa typical village with flower pots in facades at Spain
Mallorca nationl park. Sailing yachts anchorage.
Mallorca nationl park. Sailing yachts anchorage.
Palma de Mallorca port marina in Majorca with Cathedral church Balearic Islands
Palma de Mallorca port marina in Majorca with Cathedral church Balearic Islands
The Cathedral of Santa Maria of Palma de Mallorca, La Seu, Spain
The Cathedral of Santa Maria of Palma de Mallorca, La Seu, Spain

 

Mallorka na 8 dní za 5200Kč! (letenky + ubytování)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!