Náš dnešní tip na levnocestování bude směřovat na krásnou Mallorku v červnu, kdy už můžete plně využít bazén s vířivkou, umístěné na střeše vybraného hotelu. I  tak bych ale vřele doporučoval si na několik dní zapůjčit auto a ostrov si projet. Opravdu stojí za to a zůstat pouze v hlavním městě znamená se ochudit o nádherné pláže a krásnou přírodu. Tento tip mohu doporučit i začínajícím cestovatelům, jde vskutku o nenáročnou dovolenou.

 

<

 

Pokud nemáte s individuální turistikou žádné zkušenosti, doporučuji vám k přečtení tento podrobný návod >>

 

Odlet i přílet bude z dobře dostupné Bratislavy, kam se nejlépe dostanete s Eurolines nebo Student Agency. Průvodce Bratislavou naleznete zde >>

 

Možných termínů je více, vyhledat si je můžete přímo na stránkách Ryanair.com. Já pro názornost zvolil datum 7. – 14. června, protože vychází nejvýhodněji

 

 

 

 

 

 

 

 

Levné letenky na MAllorku

 

 

 

 

Auto si zapůjčte přímo na letišti přes RentalCars, je to tam skutečně nejlevnější (sám jsem strávil několik hodin procházením všemožných autopůjčoven).

 

 
Jak se dostat z letiště?

 

 

Autobusové spojení

Z letiště Palma Mallorca jezdí každý den od 6:00 do 2:00 autobusy linek 1 a 21, které následně míří podél pobřeží do přístavu, a lze se s nimi proto celkem pohodlně dostat kamkoliv do města. Linka 1 jezdí každých 15 minut, linka 21 pak každou půl hodinu. Jízdenky se kupují v příletové hale nebo u řidiče a vyjdou na 3,00 €.

 

 

palma-air

 
 

 

Jak se pohybovat po městě?

 

Veřejná doprava

Pokud jedete na Mallorcu hlavně za mořem a nebydlíte daleko od pláže, veřejnou dopravu budete potřebovat minimálně. Pro občasné výlety po městě či ostrově si vystačíte s autobusovými linkami společnosti EMT. Cena za jízdenku se liší podle cílové stanice, pokud budete cestovat po Palma de Mallorca či do blízkého okolí, zaplatíte většinou něco mezi 1 až 3 €.

 

 

Půjčení vozu

Pokud plánujete spíše aktivní dovolenou a rádi byste projeli celý ostrov, určitě se vyplatí půjčit si automobil. Menší automobil Vás bude stát pod 1000 Kč na den a pohodlně s ním projedete celý ostrov přesně podle Vašeho plánu. Před cestou se vyplatí prohlédnout nabídky autopůjčoven na srovnávači  RentalCars. Počítejte s tím, že ceny ve vyhledávači neukazují všechny náklady, jako např. pojištění. Reálná cena je zhruba dvojnásobná (vč.benzínu). Vyhněte se autopůjčovně GoldenCar, která na skrytých poplatcích v podstatě postavila svůj model podnikání. Vlastní zkušenost :). 

 

 

Jak ušetřit na pobytu?

 

Pokud letíte na Mallorcu spíše za kulturou než za koupáním, vyplatí se Vám pořídit si Palma Pass. S touto turistickou kartou získáváte neomezené vstupné do všech památek a muzeí, jízdné do veřejné dopravy a mnoho slev do restaurací, barů a podobně. K dispozici jsou dvě varianty Palma Pass – 48 hodinová za 34 € a 72 hodinová za 41 €. Kartu lze objednat přes internet a poté pouze vyzvednout v turistickém centru, případně si ji za poplatek můžete nechat odeslat až domů.

 

 
Památky, které nesmíte vynechat

 

Plaza Mayor

Plaza Mayor je jak již název napovídá hlavní náměstí v Palma de Mallorca. Nalezneme tu mnoho restaurací a čas od času se zde konají i trhy. Nedaleko náměstí se také nacházejí dvě významná divadla – Teatro Principal a Teatro Sans.

 

Catedral de Mallorca (La Seo)

Největší katedrála ostrova se nachází nedaleko starého přístavu a s 44 metry vysokou věží tvoří dominantu přístavu. Samotná stavba katedrály probíhala již od 13. století, dokončena však byla až v 17. století a finální úpravy interiéru byly provedeny až ve 20. století slavným Antoniem Gaudím.

 

Castillo de Bellver

Castillo de Bellver je hrad nacházející se na kopci zhruba 3 km od historického centry Palmy. Stavba je postavena v románském a gotickém stylu, v současné době zde nalezneme dějepisné muzeum. Kromě hradu na tento kopec návštěvníky láká i fantastický výhled na město a moře.

 

Palma Aquarium

Východně od Palma de Mallorca se nachází slavné oceanarium Palma Aquarium. Zde naleznete tropický prales a akvária se stovkami druhů ryb, včetně velkých žraloků. Vstupné činí 23 €.

 

Pláž Ilucmajor

Milovníkům válení se u moře můžeme doporučit pláže na pobřeží Ilucmajor východně od Palma de Mallorca. Zajímavé jsou však i projížďky lodí po pobřeží, nedaleko pláží se totiž nacházejí i malebné jeskyně a útesy.

 

Arta

Arta je malebné městečko na východě ostrova, proslavené svými zahradami (Arta je arabský výraz pro slovo zahrada) a antickými stavbami. Nalezneme zde krásný kostel Iglesia de Transfiguración del Señor, kapli Santuari de Sant Salvador, či zbytky středověkého opevnění.

 

 

 

palma-map

 
 
 
Program na jeden den

 

8:30 – 10:30 – prohlídka Castel de Bellver

10:30 – 11:00 – přesun k přístavu

11:00 – 13:00 – prohlídka přístavu a Catedral de Mallorca

13:00 – 14:00 – procházka centrem města k Plaza Mayor

14:00 – 14:40 – přesun od zastávky Grand Hotel nedaleko náměstí linkou 15 či 25 na zastávku Marbella k Palma Aquarium

14:40 – 18:30 – prohlídka vodního parku

 

 

Mallorka na 8 dní v červnu za 6500Kč! (letenky + hotel s vířivkou)
Štítky:    

5 komentářů u „Mallorka na 8 dní v červnu za 6500Kč! (letenky + hotel s vířivkou)

  • 28.1.2016 (18:44)
   Trvalý odkaz

   Za málo, jsem rád, když je někdo využívá :).

   Reagovat
 • 30.1.2016 (4:08)
  Trvalý odkaz

  Jak Dlouho platí tahle nabídka ? je to jen pro dnešní den ? 🙂 nebo každý den jiná nabídka ? 🙂

  Reagovat
  • 30.1.2016 (17:32)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den, tak dlouho, dokud se ceny nezvednou :). Nejde to předvídat, někdy je platnost v minutách, jindy vydrží ceny několik dní.

   Reagovat
 • 15.2.2016 (16:54)
  Trvalý odkaz

  dobrý den,dnes jsem psala dotaz ale nevím zda jste ho četl nebo dostal.Byl to tip od vás na dovolenou k moři přímím sojem z letiště nástup do autobusu který by nás dovezl přímo k hotelu děkuji

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!