První týden v červenci patří mezi nejžádanější termíny letní dovolené, protože díky svátkům věrozvěstů a Husa, si nemusí pracující vybírat mnoho dní ze své dovolené. A právě tomu jsem uzpůsobil dnešní levnocestovatelský tip na levnou dovolenou na Mallorce. Za ušetřené peníze vřele doporučuji zapůjčení auta a tento ostrov si projet. Jak je ve skutečnosti nádherný, většina návštěvníků přes cestovky ani nepozná. Důkladného průvodce Mallorkou naleznete zde.

 

<

 

ip pro Vás: Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

 

Odlet i přílet bude z Lipska, kam se dostanete nejlépe vlastním automobilem. Alternativně pak se společností Flixbus. Průvodce Lipskem naleznete zde >>

 

Letenky samotné zakupujte přímo na Condor.com  a to na trase Leipzig – Majorca – Leipzig pro termín 30. 6. – 5. července za 79€. Cena letenek je platná v okamžik sepsání, s obsazeností letadla bude stoupat. Je třeba si pospíšit, zbývají poslední 4 místa.

 

 

Mallorka

 

 

 

Za nejnižší cenu máte v ceně 6 kilové příruční zavazadlo, odbavené je za příplatek. Nicméně na 5 dní je to zcela zbytečné. Návod, jak se sbalit do příručního zavazadla i na 7 měsíční cestu, naleznete zde >>

 

Výpis všech hotelů na ostrově v toto datum naleznete zde >>

 

Zajímavě vypadá např. Louty Casa Esteva Hoste. Hodnocen je jenom průměrně, ale nabízí dobrou polohu na východě ostrova a na přespání stačí bohatě. Cena je navíc příjemných 2500Kč/osobu/celý pobyt. Alternativou je půjčit si auto a ubytování brát při cestě. Jen ho hledejte vždy včas, letost je Mallorka velmi populární destinací.

 

 

Mallorka

 

 

Auto si zapůjčtepřes Rentalcars a ostrov si projedte. Vyhněte se autopůjčovně GoldenCars, i kdyby měla vypadat nejlevnější. Oni to pak doženou na nejrůznějších skrytých poplatcích :). Provozu se nebojte, až na Palmu se pravidla dodržují a cesty jsou většinou v dobrém stavu. Benzín byl před rokem o něco levnější, jak u nás.

 

 

Pokud chcete řešit stravování nízkorozpočtově, doporučuji nákup potravin ve velkých supermarketech po cestě (Lídl atd.) a jídlo řešit formou pikniku na vyhlídkách, nebo na pláži :). Ceny potravin na Mallorce jsou zhruba stejné jako u nás, něco je levnější, něco dražší. A stejně jako u nás se vyplatí sledovat nejrůznější akce.

 

Mallorka
Oběd pro oba za 5€, výhled k nezaplacení 🙂

 

 

Jak se dostat z letiště?

 

 

Autobusové spojení

Z letiště Palma Mallorca jezdí každý den od 6:00 do 2:00 autobusy linek 1 a 21, které následně míří podél pobřeží do přístavu, a lze se s nimi proto celkem pohodlně dostat kamkoliv do města. Linka 1 jezdí každých 15 minut, linka 21 pak každou půl hodinu. Jízdenky se kupují v příletové hale nebo u řidiče a vyjdou na 3,00 €.

 

 

palma-air

 
 

 

Jak se pohybovat po městě?

 

Veřejná doprava

Pokud jedete na Mallorcu hlavně za mořem a nebydlíte daleko od pláže, veřejnou dopravu budete potřebovat minimálně. Pro občasné výlety po městě či ostrově si vystačíte s autobusovými linkami společnosti EMT. Cena za jízdenku se liší podle cílové stanice, pokud budete cestovat po Palma de Mallorca či do blízkého okolí, zaplatíte většinou něco mezi 1 až 3 €.

 

 

Půjčení vozu

Pokud plánujete spíše aktivní dovolenou a rádi byste projeli celý ostrov, určitě se vyplatí půjčit si automobil. Menší automobil Vás bude stát pod 1000 Kč na den a pohodlně s ním projedete celý ostrov přesně podle Vašeho plánu. Před cestou se vyplatí prohlédnout nabídky autopůjčoven na srovnávači  RentalCars

 

 

Jak ušetřit na pobytu?

 

Pokud letíte na Mallorcu spíše za kulturou než za koupáním, vyplatí se Vám pořídit si Palma Pass. S touto turistickou kartou získáváte neomezené vstupné do všech památek a muzeí, jízdné do veřejné dopravy a mnoho slev do restaurací, barů a podobně. K dispozici jsou dvě varianty Palma Pass – 48 hodinová za 34 € a 72 hodinová za 41 €. Kartu lze objednat přes internet a poté pouze vyzvednout v turistickém centru, případně si ji za poplatek můžete nechat odeslat až domů.

 

 
Památky, které nesmíte vynechat

 

Plaza Mayor

Plaza Mayor je jak již název napovídá hlavní náměstí v Palma de Mallorca. Nalezneme tu mnoho restaurací a čas od času se zde konají i trhy. Nedaleko náměstí se také nacházejí dvě významná divadla – Teatro Principal a Teatro Sans.

 

Catedral de Mallorca (La Seo)

Největší katedrála ostrova se nachází nedaleko starého přístavu a s 44 metry vysokou věží tvoří dominantu přístavu. Samotná stavba katedrály probíhala již od 13. století, dokončena však byla až v 17. století a finální úpravy interiéru byly provedeny až ve 20. století slavným Antoniem Gaudím.

 

Castillo de Bellver

Castillo de Bellver je hrad nacházející se na kopci zhruba 3 km od historického centry Palmy. Stavba je postavena v románském a gotickém stylu, v současné době zde nalezneme dějepisné muzeum. Kromě hradu na tento kopec návštěvníky láká i fantastický výhled na město a moře.

 

Palma Aquarium

Východně od Palma de Mallorca se nachází slavné oceanarium Palma Aquarium. Zde naleznete tropický prales a akvária se stovkami druhů ryb, včetně velkých žraloků. Vstupné činí 23 €.

 

Pláž Ilucmajor

Milovníkům válení se u moře můžeme doporučit pláže na pobřeží Ilucmajor východně od Palma de Mallorca. Zajímavé jsou však i projížďky lodí po pobřeží, nedaleko pláží se totiž nacházejí i malebné jeskyně a útesy.

 

Arta

Arta je malebné městečko na východě ostrova, proslavené svými zahradami (Arta je arabský výraz pro slovo zahrada) a antickými stavbami. Nalezneme zde krásný kostel Iglesia de Transfiguración del Señor, kapli Santuari de Sant Salvador, či zbytky středověkého opevnění.

 

 

 

palma-map

 
 
 Program na jeden den

 

8:30 – 10:30 – prohlídka Castel de Bellver

10:30 – 11:00 – přesun k přístavu

11:00 – 13:00 – prohlídka přístavu a Catedral de Mallorca

13:00 – 14:00 – procházka centrem města k Plaza Mayor

14:00 – 14:40 – přesun od zastávky Grand Hotel nedaleko náměstí linkou 15 či 25 na zastávku Marbella k Palma Aquarium

14:40 – 18:30 – prohlídka vodního parku

 

 

 

Mallorka na 6 dní přes víkend a státní svátky v červenci za 4660Kč! (letenky + hotel)

2 komentáře u „Mallorka na 6 dní přes víkend a státní svátky v červenci za 4660Kč! (letenky + hotel)

 • 21.6.2016 (12:00)
  Trvalý odkaz

  Mohla bych mít dotaz, zda je možná na Mallorce přespávat na plážích? Nechceme utrácet za hotel, chceme si půjčit auto a procestovat ostrov pouze se spacákem. Díky za odpověď

  Reagovat
  • 21.6.2016 (12:59)
   Trvalý odkaz

   Ofiko určitě ne. Takže jedině tak, že vás nikdo nenajde :).

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!