Velmi výhodných letenek na Mallorku za cca 700Kč využijeme k dalšímu levnocestovatelskému tipu. I když počasí už na „koupačku“ příliš nebude, stále Mallorka stojí za návštěvu, jak se můžete přesvědčit v tomto cestopisu. Osobně mám Mallorku velmi rád a myslím, že procházky zdejší přírodou nadchnou i ty, co si jinak na turistiku příliš nepotrpí. Období mimo sezónu sice může přinést občasný déšt, ale výhodou je to, že se nemusíte brodit záplavou dalších turistů a Mallorku si v klidu užít. Termínů je více, můžete si tak v případě zájmu pobyt i prodloužit. Detailního průvodce Mallorkou naleznete zde.

 

<

 

Pokud nemáte s individuální turistikou žádné zkušenosti, doporučuji vám k přečtení tento podrobný návod >>

 

Pojištění po Evropě není nezbytně nutné, ale online srovnání cestovního pojištění, naleznete zde >>

 

Odlet i přílet je z Berlína, což na první pohled může působit nedostupně. Doba cesty autobusem je ale pouhých 4 a půl hodiny (v praxi to bývá méně, dopravce má určitou rezervu pro případné zpoždění), během kterých si můžete naplánovat co chcete na Mallorce vidět, případně se podívat na dva filmy :). Cena za zpáteční lístek na trase Praha – Berlín – Praha je při včasném nákupu pouze 700Kč, takže celkově vás prodloužený víkend na Mallorce vyjde na 3 tisíce.

 

Průvodce Berlínem naleznete zde, pokud budete mít čas a pojedete s dětmi, je možná rozumné tuto příležitost využít k prohlídce Berlínské Zoo. Nám se líbila i bez dětí :). Jízdenky můžete nakoupit u StudentAgency, nebo Eurolines.

 

Letenky Berlín – Mallorca – Berlín za 26€ zakupte na Ryanair.com v termínu 26. – 29. listopadu. Dostupné jsou ale i jiné termíny, stačí se podívat přímo na stránce Ryanairu. Pokud by vám web nefungoval, chvilku vyčkejte. Díky levným letenkám jim dnes web hodně padá.

 

 

1

 

 

V ceně máte pouze příruční zavazadlo (+ např. kabelku nebo notebook), odbavené je za příplatek. Nicméně dobře zvažte, zda kufr potřebujete. Návod, jak se sbalit do příručního zavazadla i na 7 měsíční cestu kolem světa, naleznete zde >>

 

Výpis všech hotelů na ostrově v toto datum naleznete zde >>

 

Dobře vypadá např. Hostal Pinar za 3200Kč na celý pobyt za 2 osoby. Pokud byste ale raději hotel, popisovaný v cestopise, naleznete ho zde.

 

 

1

 

 

 

Alternativou je využít 600Kč slevu a ubytovat se přes AirBnb.  To se vyplatí především když cetsujete ve více lidech. Např. pokud byste jeli ve 4 lidech (rodina, 2 páry, skupina přátel), tak si za 6348Kč (se slevou za 5700Kč) můžete zarezervovat např. tento krásný apartmán (tedy cca 1400Kč/osobu/pobyt)

 

 

1

 

 

 

 

Jak se dostat z letiště?

 

 

Autobusové spojení

Z letiště Palma Mallorca jezdí každý den od 6:00 do 2:00 autobusy linek 1 a 21, které následně míří podél pobřeží do přístavu, a lze se s nimi proto celkem pohodlně dostat kamkoliv do města. Linka 1 jezdí každých 15 minut, linka 21 pak každou půl hodinu. Jízdenky se kupují v příletové hale nebo u řidiče a vyjdou na 3,00 €.

 

 

palma-air

 
 

 

Jak se pohybovat po městě?

 

Veřejná doprava

Pokud jedete na Mallorcu hlavně za mořem a nebydlíte daleko od pláže, veřejnou dopravu budete potřebovat minimálně. Pro občasné výlety po městě či ostrově si vystačíte s autobusovými linkami společnosti EMT. Cena za jízdenku se liší podle cílové stanice, pokud budete cestovat po Palma de Mallorca či do blízkého okolí, zaplatíte většinou něco mezi 1 až 3 €.

 

 

Půjčení vozu

Pokud plánujete spíše aktivní dovolenou a rádi byste projeli celý ostrov, určitě se vyplatí půjčit si automobil. Menší automobil Vás bude stát pod 1000 Kč na den a pohodlně s ním projedete celý ostrov přesně podle Vašeho plánu. Před cestou se vyplatí prohlédnout nabídky autopůjčoven na srovnávači RentalCars

 

 

Jak ušetřit na pobytu?

 

Pokud letíte na Mallorcu spíše za kulturou než za koupáním, vyplatí se Vám pořídit si Palma Pass. S touto turistickou kartou získáváte neomezené vstupné do všech památek a muzeí, jízdné do veřejné dopravy a mnoho slev do restaurací, barů a podobně. K dispozici jsou dvě varianty Palma Pass – 48 hodinová za 34 € a 72 hodinová za 41 €. Kartu lze objednat přes internet a poté pouze vyzvednout v turistickém centru, případně si ji za poplatek můžete nechat odeslat až domů.

 

 
Památky, které nesmíte vynechat

 

Plaza Mayor

Plaza Mayor je jak již název napovídá hlavní náměstí v Palma de Mallorca. Nalezneme tu mnoho restaurací a čas od času se zde konají i trhy. Nedaleko náměstí se také nacházejí dvě významná divadla – Teatro Principal a Teatro Sans.

 

Catedral de Mallorca (La Seo)

Největší katedrála ostrova se nachází nedaleko starého přístavu a s 44 metry vysokou věží tvoří dominantu přístavu. Samotná stavba katedrály probíhala již od 13. století, dokončena však byla až v 17. století a finální úpravy interiéru byly provedeny až ve 20. století slavným Antoniem Gaudím.

 

Castillo de Bellver

Castillo de Bellver je hrad nacházející se na kopci zhruba 3 km od historického centry Palmy. Stavba je postavena v románském a gotickém stylu, v současné době zde nalezneme dějepisné muzeum. Kromě hradu na tento kopec návštěvníky láká i fantastický výhled na město a moře.

 

Palma Aquarium

Východně od Palma de Mallorca se nachází slavné oceanarium Palma Aquarium. Zde naleznete tropický prales a akvária se stovkami druhů ryb, včetně velkých žraloků. Vstupné činí 23 €.

 

Pláž Ilucmajor

Milovníkům válení se u moře můžeme doporučit pláže na pobřeží Ilucmajor východně od Palma de Mallorca. Zajímavé jsou však i projížďky lodí po pobřeží, nedaleko pláží se totiž nacházejí i malebné jeskyně a útesy.

 

Arta

Arta je malebné městečko na východě ostrova, proslavené svými zahradami (Arta je arabský výraz pro slovo zahrada) a antickými stavbami. Nalezneme zde krásný kostel Iglesia de Transfiguración del Señor, kapli Santuari de Sant Salvador, či zbytky středověkého opevnění.

 

 

 

palma-map

 
 
 Program na jeden den

 

8:30 – 10:30 – prohlídka Castel de Bellver

10:30 – 11:00 – přesun k přístavu

11:00 – 13:00 – prohlídka přístavu a Catedral de Mallorca

13:00 – 14:00 – procházka centrem města k Plaza Mayor

14:00 – 14:40 – přesun od zastávky Grand Hotel nedaleko náměstí linkou 15 či 25 na zastávku Marbella k Palma Aquarium

14:40 – 18:30 – prohlídka vodního parku

 

 

Porto Cristo beach in Manacor Majorca Mallorca Balearic islands
cap on Majorca
Lighthouse at Cap de Formentor on Majorca when dusk is falling.
es Galliner mirador in Son Marroig over Mediterranean Majorca sea
Calvia Cala Fornells turquoise mediterranean in Majorca at balearic islands of Spain
Marina port in Palma de Mallorca at Balearic Islands Spain
Majorca Valldemossa typical village with flower pots in facades at Spain
Mallorca nationl park. Sailing yachts anchorage.
Palma de Mallorca port marina in Majorca with Cathedral church Balearic Islands
The Cathedral of Santa Maria of Palma de Mallorca, La Seu, Spain

 

 

 

Mallorka na 4 dny v prodlouženém víkendu za 2300Kč! (letenky + ubytování)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *