Přímým letem z Prahy se na španělský ostrov Mallorca můžete dopravit s aerolinkou Ryanair. Zpáteční letenky pořídíte již za 1 830 Kč. Mallorca nabídne ideální podmíky pro koupání, odpočinek i výlety. Každé léto jsou tamější letoviska natřískaná turisty, tento rok by to přeci jen mohlo být volnější. Pro další informace o tomto španělském ostrově a letoviscích nahlédněte do našeho průvodce po Mallorce. Jedná se o tip na individuální turistiku, zájezdy s cestovní kanceláří případně naleznete zde.

 

INFO KE KORONAVIRU: Španělsko má aktuálně zavřené hranice pro turisty, otevřít by se ale měly začátkem července. Do ČR se pak od 15. června budete vracet bez nutnosti předkládat negativní test.

Myslete na to, že situace ohledně COVID-19 se může ze dne na den změnit, váš let tak může být přeložen nebo zcela zrušen. Stejně tak se může stát, že vás v cílové destinaci nebo po návratu do vlasti bude čekat test či karanténa. Ne každý z našich čtenářů ale může čekat s nákupem na last minute, proto začínáme přidávat tyto first minute tipy na termíny od července.

 

 

TIP: Pokud s individuální turistikou nemáte zkušenosti, můžete si pročíst tento podrobný návod >>. 

 

Při cestách po EU si sice případně vystačíte s kartičkou pojištěnce, vždy ale raději doporučujeme sjednání cestovního pojištění. Na online srovnání všech dostupných možností se podívejte na tomto odkazu >>.

 

Odlet i přílet bude z výborně dostupné Prahy. K ceně letenek i přesto nezapomeňte připočítat další náklady, které budete mít. Myslete na výše zmíněné cestovní pojištění, transfer z/na letiště na Mallorce, ubytování a stravování. Pokud si budete chtít půjčit auto a ostrov projet křížem krážem (což doporučujeme), rezervovat si ho můžete již předem přes Rentalcars.

 

Ubytování vyhledávejte přes Booking. Pokud dáváte přednost ubytování u soukromníka, podívejte se také na web Airbnb. Při registraci přes tento odkaz navíc získáte znatelnou slevu na svůj první pobyt. Vzhledem k aktuální situaci je vhodné raději rezervovat ubytování s možností bezplatného storna.

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Získejte kredit zdarma až 990 Kč na první ubytování přes Airbnb! 990 Kč můžete využít zde
Aktuální informace o tom, kam se cestovat může a kam ne, naleznete zde.

 

Letenky na trase PrahaPalma de MallorcaPraha v termínu 18. srpna–1. září můžete zarezervovat na stránkách Ryanair. Alternativně můžete letenky zakoupit u ověřeného českého prodejce, cena sice bude o něco vyšší, ale vy tak získáte základní podporu v češtině a pár korunami podpoříte tento web. 

 

letenky Mallorca Ryanair
Letenky z Prahy na Mallorku, srpen
Mallorca z Prahy o letních prázdninách za 1830 Kč! (letenky tam i zpět)
Štítky:        

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!