Rádi byste se o letních prázdninách podívali na Mallorku? S aerolinkou Ryanair se na tento španělský ostrov můžete vypravit přímo z Prahy. Letenky s odletem z Vídně či Bratislavy (viz například náš nedávný tip) sice bývají o něco levnější, pokud ale dáváte přednost odletu z českého letiště, je toto velmi dobrá alternativa. Termínů za danou cenu je aktuálně víc, my jsme zvolili prodloužený víkend od soboty do úterý. Nahlédněte také do našeho bezplatného průvodce po Mallorce. Jedná se o tip na individuální turistiku, zájezdy s cestovní kanceláří případně naleznete zde.

 

INFO KE KORONAVIRU: Španělsko má aktuálně uzavřené hranice pro turisty, otevřít by se ale měly již začátkem července. Do ČR se pak budete vracet bez nutnosti předkládat negativní test.

Myslete na to, že situace ohledně COVID-19 se může ze dne na den změnit, váš let tak může být přeložen nebo zcela zrušen. Stejně tak se může stát, že vás v cílové destinaci nebo po návratu do vlasti bude čekat test či karanténa. Ne každý z našich čtenářů ale může čekat s nákupem na last minute, proto začínáme přidávat tyto first minute tipy na termíny od července.

 

 

TIP: Pokud s individuální turistikou zatím nemáte zkušenosti, můžete si pročíst tento podrobný návod >>. 

 

Při cestách po EU si sice případně vystačíte s kartičkou pojištěnce, vždy ale raději doporučujeme sjednání cestovního pojištění. Na online srovnání dostupných možností se podívejte na tomto odkazu >>.

 

Odlet i přílet bude z parádně dostupné Prahy. K ceně letenek i přesto nezapomeňte připočítat další náklady jako výše zmíněné cestovní pojištění, transfer z/na letiště na Mallorce, ubytování a stravování. Pokud si budete chtít půjčit auto, rezervovat si ho můžete již předem přes Rentalcars.

 

Ubytování vyhledávejte přes Booking. Pokud dáváte přednost ubytování u soukromníka, podívejte se také na web Airbnb. Při registraci přes tento odkaz navíc získáte znatelnou slevu na svůj první pobyt. Vzhledem k aktuální situaci je vhodné raději rezervovat ubytování s možností bezplatného storna.

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Získejte kredit zdarma až 990 Kč na první ubytování přes Airbnb! 990 Kč můžete využít zde
Aktuální informace o tom, kam se cestovat může a kam ne, naleznete zde.

 

Letenky na trase PrahaPalma de MallorcaPraha v termínu 25.–28. července (sobota až úterý) můžete zarezervovat na stránkách Ryanair. Alternativně můžete letenky zakoupit u českého prodejce, cena je sice o něco vyšší, ale vy tak získáte základní podporu v češtině a pár korunami podpoříte tento web. 

 

letenky Mallorca Ryanair
Letenky na Mallorku z Prahy, červenec
Mallorca z Prahy o letních prázdninách i na prodloužený víkend za 2446 Kč! (letenky tam i zpět)
Štítky:        

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!