Vaším snem je Mallorka? I když to původně vypadalo, že pro letošní léto se ho musíte vzdát, aktuálně se celá situace vyvíjí mnohem příznivěji. Zpáteční letenky s odletem z Bratislavy pořídíte za 1 460 Kč. Na tento populární španělský ostrov se přitom můžete vypravit na prodloužený víkend nebo rovnou na celý týden. Naše tipy na zajímavá místa najdete v bezplatném průvodci po Mallorce. Jedná se o tip na individuální turistiku, zájezdy s cestovní kanceláří případně naleznete zde.

 

INFO KE KORONAVIRU: Španělsko má aktuálně uzavřené hranice pro turisty, otevřít by se měly začátkem července. Do ČR se pak budete vracet bez nutnosti předkládat negativní test.

Myslete na to, že situace ohledně COVID-19 se může ze dne na den změnit, váš let tak může být přeložen nebo zcela zrušen. Stejně tak se může stát, že vás v cílové destinaci nebo po návratu do vlasti bude čekat test či karanténa. Ne každý z našich čtenářů ale může čekat s nákupem na last minute, proto začínáme přidávat tyto first minute tipy na termíny od července.

 

 

TIP: Pokud s individuální turistikou nemáte zkušenosti, můžete si pročíst tento podrobný návod s celou dávkou rad >>. 

 

Při cestách po EU si případně vystačíte s kartičkou pojištěnce. Pokud však chcete mít jistotu, že za vás všechna lékařská ošetření uhradí pojišťovna, doporučujeme vám sjednání cestovního pojištění. Na srovnání dostupných možností se podívejte na tomto odkazu >>.

 

Odlet i přílet bude z dobře dostupné Bratislavy, kam se dopravíte autobusy Flixbus nebo Regiojet (Student Agency). Průvodce Bratislavou pak naleznete zde >>.

 

K ceně letenek nezapomeňte připočítat i další náklady včetně výše zmíněného cestovního pojištění, transferu z/na letiště, ubytování a stravování. Chcete z Mallorky poznat co nejvíc? Půjčte si auto, rezervovat si ho můžete předem přes Rentalcars.

 

Ubytování můžete vyhledávat přes stránku Booking. Pokud dáváte přednost ubytování u soukromníka, podívejte se na web Airbnb. Při registraci přes tento odkaz navíc získáte znatelnou slevu na svůj první pobyt. Vzhledem k aktuální situaci rezervujte ubytování s možností bezplatného storna.

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Získejte kredit zdarma až 990 Kč na první ubytování přes Airbnb! 990 Kč můžete využít zde
Aktuální informace o tom, kam se cestovat může a kam ne, naleznete zde.

 

Letenky na trase BratislavaPalma de MallorcaBratislava v termínu 11.–14. července (sobota až úterý) můžete zarezervovat na stránkách Ryanair. Alternativně můžete letenky zakoupit u ověřeného českého prodejce, cena je sice o něco vyšší, ale získáte základní podporu v češtině a pár korunami podpoříte tento web. 

 

Pozornost věnujte poměrně brzkému odletu z Mallorky. Dobrou volbou proto může být poslední noc strávit v hlavním městě.

 

letenky Mallorca ryanair
Levné letenky z Bratislavy na Mallorku červenec
Mallorca z Bratislavy i na prodloužený víkend o letních prázdninách za 1460 Kč! (letenky tam i zpět)
Štítky:    

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!