Pokud si chcete dopřát dovolenou v ráji na zemi, mohl by vás zaujmout náš dnešní tip na Maledivy. K dispozici je celá řada termínů, proto délka vaší vysněné dovolené je zcela na vašem rozhodnutí. Já jsem pro příklad vybral období 25. listopad – 10. prosinec. Řídit se tím nikterak nemusíte, zvolil jsem ho jen na ukázku, že i na Maledivy se můžete z Prahy podívat levně.

 

Nezmeškejte žádné naše akce a budte informováni i o tajných nabídkách!

Kdykoliv se můžete z odběru slev odhlásit.
Nikdy nebudeme poskytovat kontaktní údaje třetí straně.

 

Tip pro Vás: Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

 

 

Letenky Praha – Maledivy – Praha zakupte zde << Kalendář termínů >>

 

Letenky Bratislava – Maledivy – Bratislava zakupte zde << Kalendář termínů >>

 

 

Maledivy

 

 

 

Odbavené zavazadlo do 23kg je v ceně.

 

Nyní, když máme letenky, zbývá nám vyřešit ubytování. Pro názornost jsem zvolil ostrov Maafushi, na který se dobře dostanete a ubytování na něm je levné. Všechny hotely v příkladném termínů naleznete zde. Dobře vypadá např. Maafushi Village za 9700Kč/os/15 dní. K ceně je nutno připočítat poplatek za služby ve výši 10 % a DPH ve výši 12 %.

 

Jde o jednoduchý, ale plně dostatečný hotel, osobně bych dražší nevolil a ušetřené peníze raději investoval do výletů, šnorchlování atd. Ale volba je samozřejmě na každém.

 

 

Protože Maledivy tvoří mnoho ostrovů a ostrůvků, může být problém se na některé z nich dostat. Obecně se dá říct, že čím vzdálenější ostrov od Male, tím i vyšší cena za dopravu. A na některé z nich může být i velký problém se dostat.

 

Na ostrov, který jsem vybral, je ale spojení dobré. Po příletu na Maledivy se nejdříve musíte dostat do Malé. Před letištěm se dáte doprava a po zhruba 100 metrech objevíte malé lodky, jezdící pravidelně do Malé. Cena je kolem 1€/os a cesta potrvá zhruba čtvrt hodinky. Výběru ostrova věnujte zvýšenou pozornost, Maafushi jsem zvolil pro názornost a vy si můžete samozřejmě vybrat kterýkoliv jiný.

 

Jakmile budete na Malé, musíte se dostat na druhou stranu ostrova, odkud jezdí za několik Euro trajekt na „náš“ ostrov Maafushi. Trajekt jezdí jen několikrát denně, nejrozumější by tedy bylo zjistit si, kdy vám pojede přímo v přístavu a následně tomu uzpůsobit pobyt na Malé. Asi nejsnažší dopravou je taxi, přejezd celého ostrova vás vyjde na zhruba 100Kč.

 

Samotné Maafushi je malé, snadno k hotelu dojdete pěšky za 5 minut.

 

Další variantou je použití rychlých člunů, případně i letadel, které létají na vzdálenější ostrovy. Nicméně tyto varianty jsou dražší.

 

 

Před odletem je jistě rozumné navštívit stránky ministerstva zahraničí a uzavřít pojištění. Vízum potřebovat nebudete, stačí pas s minimálně 6 měsíční platností . Kontrolován může být i dostatek finančních prostředků – cca 250kč/den.

 

Ceny potravin jsou obdobné jako na západě, tzn. něco dražší, něco levnější. S rozumným přístupem se dá jíst lacino.

 

 

Maledivy z Prahy na 15 dní za 23950Kč (letenky + hotel)
Štítky:    

1 komentář u „Maledivy z Prahy na 15 dní za 23950Kč (letenky + hotel)

 • 11.11.2015 (22:24)
  Trvalý odkaz

  Přeji dobrý večer,
  plánuji dovolenou na Maledivách – konkrétně jsem si vybrala právě ostrov Maafushi – a chci se zeptat, jak je s jídlem, kdybych volila pobyt se snídaní. Máte nějaké osobní zkušenosti někdo jak tam vyžít? 😀 Moc dobře si to totiž nedovedu představit. Pro mě se zatím zdá schůdnější plná penze, ale už to něco stojí 🙂 .
  Děkuji za jakoukoliv reakci.
  Sabina

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!