Akčních letenek z Prahy na Maledivy a zpět za 10900Kč, využijeme k našemu dnešnímu dalšímu levnocestovatelskému tipu. Sám jsem tuto dovolenou podnikl se svojí ženou letos v březnu, takže pokud by vás něco zajímalo ohledně Malediv, nebo ubytování, rád vám v diskuzi pod článkem poradím. Níže najdete i recenzi a cestopis. Termínů je více, sami si tak můžete zvolit délku svého pobytu. S nákupem letenek ale neotálejte, letenky nebudou mít dlouhého trvání. Součástí ceny je i ubytování s plnou penzí, která zahrnuje v podstatě jídlo a pití po celý den.

 

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Zájezdy na last minute přes cestovní kanceláře až se slevou 70%, naleznete zde

 

Před nákupem letenek si přečtěte celý článek a informujte se na dostupnost ubytování. Část čtenářů může zaujmout i svatba na Maledivách v toto období, nebo mohou využít tento tip k líbánkám na Maledivách.

 

Doporučuji se na cestu také pojistit. Online srovnání cestovního pojištění s cenami od 9Kč/den, naleznete zde >>

 

P1040342

 

 

 

Letenky Praha – Male – Praha zarezervujte přímo na webu FlyDubai, vyjde Vás to nejlevněji. K ceně je nutno připočítat 3% za platbu kartou. Já pro názornost termín 8. až 16. února, kdy vás jistě čeká krásné počasí.

 

 

1

 

 

 

Věnujte zvýšenou pozornost přestupům a naplánujte si je dle svých preferencích. V ceně máte 20kg zavazadlo.

 

Ubytování zakupte přes Maledivy-levne.cz, kde dostanete i podrobné informace jak se na ostrov dostat atd. Z vlastní zkušenosti mohu říci, že vám vyjdou velmi vstříc. V příkladovém datu stojí ubytování 100 dolarů na noc za 2 osoby s plnou penzí, tedy 50 dolarů na osobu (zhruba 1250Kč).

 

Jak jsem už zmínil, moji recenzi z této dovolené, naleznete zde >>

 

Využít tyto letenky můžete i k cenově dostupné svatbě na Maledivách, o které jsem psal zde. Osobně dávám přednost turistice před pláží, ale musím uznat, že Maledivy vás svojí pohodovou atmosférou pohltí a nudit se nebudou díky aktivitám i akčnější cestovatelé.

 

Transportu, dopravy na místo atd. se vůbec nebojte, i když jsem to těžké nečekal, stejně mě to svojí snadností překvapilo. Jen je třeba upozornit na jednu věc a to tu, že pokud budete mít odlet brzy ráno, musíte si bud připlatit za speedboat, nebo odjet z ostrova Huraa den předem a přespat kousek od letiště (to jsem zvolil já a mohu to doporučit, ostrov vedle letiště je úplně nový, uměle vytvořený). S tímhle už vám ale poradí na maledivy-levne.cz. Ohledně letenek je zbytečné je kontaktovat, nemají s tím nic společného :).

 

Vstup na Maledivy

K návštěvě Malediv nepotřebujete zajištovat víza předem, stačí pas s min. 6 měsíční platností a doklad od hotelu, kde budete ubytováni. Teoreticky byste měli mít dostatek financí (min. 10 dolarů na den), ale to nikdo nekontroluje.

 

Očkování na Maledivy

Doporučuje se cestovatelský základ, žloutenky a tyfus. Nicméně riziko bude minimální. Co nepodcente jsou repelenty. Na ostrově Huraa sice příliš komárů v březnu nebylo, ale na jiných ostrovech může být situace jiná a je tak na místě se informovat o tom, co mohou přenášet a samozřejmě se proti nim i chránit.

 

Internet na Maledivách

Na ostrově Huraa, kde jsme byli, fungoval na běžné prohlížení webu. V noci bylo možné stahovat i větší soubory a připojit se ke vzdálené ploše, ale nečekejte zázraky. Na letišti jde koupit simku s daty, která údajně poskytuje lepší připojení.

 

Peníze a ceny na Maledivách

Na Maledivách se platí Maledivskou rupií, ale většinou není problém zaplatit ani dolary a někdy jsou ceny i přímo v nich. Jedna rupie je zhruba 1,5Kč a ceny jsou podobné těm našim. Něco je levnější, něco dražší, ale vybrat se dá. V Male je nejlepší nakupovat v supermarketech, na Huraa pak projít obchody a srovnat ceny. Dávejte pozor na prošlé zboží, oni k tomu přistupují dost svévolně.

 

Bezpečnost na Maledivách

Maledivy jsou muslimské a to u mnoha lidí budí obavy, ale místní jsou velmi přátelští a o svoji bezpečnost se nemusíte obávat. V plavkách se dá koupat na vyhrazené pláži pro turisty, jinak můžete chodit oblečeni normálně. Holky měly kraťasy + tílka a nikdo ani zle nekoukal.

 

 

Pokud byste cokoliv potřebovali zodpovědět, ptejte se dole v diskuzi, rád vám pomohu.

 

 

Maledivy z Prahy na 14 dní s plnou penzí v TOP sezóně za 25900Kč! (letenky + ubytování + plná penze)

2 komentáře u „Maledivy z Prahy na 14 dní s plnou penzí v TOP sezóně za 25900Kč! (letenky + ubytování + plná penze)

 • 11.10.2016 (8:07)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den,
  mohla bych, prosím, požádat o radu? Jak je to s letenkami? Koupila jsem, zaplatila jsem, ale ani potvrzující mail mi nepřišel. Je to normální? S čím potom odlétám?
  Děkuji moc za pomoc!
  Mějte krásný den 🙂
  Jana

  Reagovat
  • 12.10.2016 (12:19)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den, není to normální. Zkontrolujte složku v emailu “Spam” a “Hromadné”. Pokud ani tam nic nenaleznete, kontaktujte prodejce, nebo dannou společnost.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Získejte cestovatelské tipy jako první!