Pomalu končící akce společnosti FlyDubai, během které můžete zakoupit letenky z Prahy na Maledivy a zpět za cca 11000Kč (přesná cena závisí na momentálním kurzu CZK), určitě stojí za připomenutí. Termíny totiž velmi rychle mizí a za podobnou cenu nenakoupíte letenky na Maledivy příliš často. Sám jsem tuto dovolenou podnikl se svojí ženou letos v březnu, takže pokud by vás něco zajímalo ohledně Malediv, nebo ubytování, rád vám v diskuzi pod článkem poradím. Níže najdete i recenzi a cestopis. Termínů je více, sami si tak můžete zvolit délku svého pobytu. S nákupem letenek ale neotálejte, letenky nebudou mít dlouhého trvání. Součástí ceny je i ubytování s plnou penzí, která zahrnuje v podstatě jídlo a pití po celý den.

 

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Zájezdy na last minute přes cestovní kanceláře až se slevou 70%, naleznete zde

 

Před nákupem letenek si přečtěte celý článek a informujte se na dostupnost ubytování. Část čtenářů může zaujmout i svatba na Maledivách v toto období, nebo mohou využít tento tip k líbánkám na Maledivách.

 

Doporučuji se na cestu také pojistit. Online srovnání cestovního pojištění s cenami od 9Kč/den, naleznete zde >>

 

P1040342

 

 

 

Letenky Praha – Male – Praha zarezervujte přímo na webu FlyDubai, vyjde Vás to nejlevněji. K ceně je nutno připočítat 3% za platbu kartou. Já pro názornost termín 23. února – 6. března, kdy vás jistě čeká krásné počasí. Sám jsem tam byl letos 17. – 25. března a bylo nádherně po celou dobu.

 

 

1

 

 

 

V ceně máte jak příruční, tak odbavené zavazadlo do 20kg. FlyDubai je nízkonákladová společnost, počítejte s tím a na palubu si sebou vemte jídlo, vodu a doporučil bych i deku na přikrytí, pokud chlad hůře snášíte. Občerstvení je jen na trase z Prahy do Dubaje a zpět, po zbytek cesty je to bez občerstvení. Není to problém, ono jídlo, co se na palubě dáá stejně za mnoho nestojí a zaplatíte ho v ceně letenenky, ale je dobré s tím počítat.

 

Věnujte zvýšenou pozornost přestupům a naplánujte si je dle svých preferencí. Některé přestupy jsou krátké, jiné vám umožní strávit noc a velkou část dne v Dubaji. To bych vám i doporučoval, Dubaj za jednodenní návštěvu jistě stojí. Jen pak musíte k ceně připočítat ještě hotel v tomto městě. Detailního průvodce Dubají naleznete zde a  k ubytování bych volil tento hotel. Pokud trpíte sklony k nachlazení, vemte si do Dubaje určitě oblečení, které přes sebe můžete hodit. Zní to sice zvláštně, ale snad jediný místo, kam necpou (zatím) klimatizaci, jsou snad mrazáky. A přestup z +40 stupnů do 20 stupů mnohokrát za den, není moc ideální.

 

Ubytování zakupte přes Maledivy-levne.cz, kde dostanete i podrobné informace jak se na ostrov dostat atd. Z vlastní zkušenosti mohu říci, že vám vyjdou velmi vstříc. V příkladovém datu stojí ubytování 100 dolarů na noc za 2 osoby s plnou penzí, tedy 50 dolarů na osobu (zhruba 1250Kč).

 

Jak jsem už zmínil, moji recenzi z této dovolené, naleznete zde >>

 

Pokud chcete jiné ubytování, nebo ostrov, výpis všech hotelů na názorné datum, naleznete zde. Vždy si ale ověřte i to, zda se máte na ostrov jak dostat :). A nezapomente na místní daně, poplatky a náklady na stravu + pití. Celkově to může vyjít levněji než od Maledivy levně, ale chce to zkrátka dobře propočítat a nedat pouze na nízkou cenu.

 

Využít tyto letenky můžete i k cenově dostupné svatbě na Maledivách, o které jsem psal zde. Osobně dávám přednost turistice před pláží, ale musím uznat, že Maledivy vás svojí pohodovou atmosférou pohltí a nudit se nebudou díky aktivitám i akčnější cestovatelé.

 

Transportu, dopravy na místo atd. se vůbec nebojte, i když jsem to těžké nečekal, stejně mě to svojí snadností překvapilo. Jen je třeba upozornit na jednu věc a to tu, že pokud budete mít odlet brzy ráno, musíte si bud připlatit za speedboat, nebo odjet z ostrova Huraa den předem a přespat kousek od letiště (to jsem zvolil já a mohu to doporučit, ostrov vedle letiště je úplně nový, uměle vytvořený). S tímhle už vám ale poradí na maledivy-levne.cz. Ohledně letenek je zbytečné je kontaktovat, nemají s tím nic společného :).

 

Vstup na Maledivy

K návštěvě Malediv nepotřebujete zajištovat víza předem, stačí pas s min. 6 měsíční platností a doklad od hotelu, kde budete ubytováni. Teoreticky byste měli mít dostatek financí (min. 10 dolarů na den), ale to nikdo nekontroluje.

 

Očkování na Maledivy

Doporučuje se cestovatelský základ, žloutenky a tyfus. Nicméně riziko bude minimální. Co nepodcente jsou repelenty. Na ostrově Huraa sice příliš komárů v březnu nebylo, ale na jiných ostrovech může být situace jiná a je tak na místě se informovat o tom, co mohou přenášet a samozřejmě se proti nim i chránit.

 

Internet na Maledivách

Na ostrově Huraa, kde jsme byli, fungoval na běžné prohlížení webu. V noci bylo možné stahovat i větší soubory a připojit se ke vzdálené ploše, ale nečekejte zázraky. Na letišti jde koupit simku s daty, která údajně poskytuje lepší připojení.

 

Peníze a ceny na Maledivách

Na Maledivách se platí Maledivskou rupií, ale většinou není problém zaplatit ani dolary a někdy jsou ceny i přímo v nich. Jedna rupie je zhruba 1,5Kč a ceny jsou podobné těm našim. Něco je levnější, něco dražší, ale vybrat se dá. V Male je nejlepší nakupovat v supermarketech, na Huraa pak projít obchody a srovnat ceny. Dávejte pozor na prošlé zboží, oni k tomu přistupují dost svévolně a jak je něco jednou opalovák, tak to bude navždy opalovák.

 

Bezpečnost na Maledivách

Maledivy jsou muslimské a to u mnoha lidí budí obavy, ale místní jsou velmi přátelští a o svoji bezpečnost se nemusíte obávat. V plavkách se dá koupat na vyhrazené pláži pro turisty, jinak můžete chodit oblečeni normálně. Holky měly kraťasy + tílka a nikdo ani zle nekoukal.

 

 

Pokud byste cokoliv potřebovali zodpovědět, ptejte se dole v diskuzi, rád vám pomohu.

 

 

 

 

Maledivy z Prahy na 13 dní s plnou penzí v TOP sezóně za 24750Kč! (letenky + ubytování + plná penze)

2 komentáře u „Maledivy z Prahy na 13 dní s plnou penzí v TOP sezóně za 24750Kč! (letenky + ubytování + plná penze)

 • 26.10.2016 (18:56)
  Trvalý odkaz

  Dobry vecer,
  na Vase doporuceni se v listopadu chystame na Maledivy.
  Mame jeden skromny dotaz…na letence mame pri zpatecni ceste 1 hodinu TECHNICKY STOP v Colombu na Sri Lance. Na letence je uvedeno: Zkontrolujte vizovou povinnost. Vizova povinnost na Sri Lance znamena 35$ na osobu, ale plati to i pro nas, kdyz tam budeme jen dotankovavat palivo? Nemate s tim prosim nejakou zkusenost? Predem moc dekuji za odpoved.
  S pozdravem, Rydrych

  Reagovat
  • 26.10.2016 (19:27)
   Trvalý odkaz

   Dobrý večer, vízum platit nebudete. Ten nápis je tam automaticky.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Získejte cestovatelské tipy jako první!