Maledivy z Prahy za 12990Kč! (letenky tam i zpět)

Maledivy z Prahy za 12990Kč! (letenky tam i zpět)

Dalších zlevněných letenek z Prahy do Male za 12990Kč můžete využít k cenově dostupné dovolené na Maledivách. Pokud zvolíte ubytování na některém z místních ostrůvků (např. Huraa, kde jsme byli na týden), dá se dostat na cenu kolem 17 tisíc za týdenní dovolenou (za letenky, ubytování a dopravu k němu). Jak na Maledivy levně se můžete dozvědět v našem ebooku, pokud byste chtěli ubytování s plnou penzí zprostředkované od čechů, tak moji recenzi naleznete níže. Tento tip je na individuální turistiku, zájezdy na Maledivy přes cestovní kanceláře naleznete zde.

<

Tip pro Vás: Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

Odlet i přílet bude z Prahy. Průvodce Prahou, naleznete zde >>

Doporučuji se na cestu také pojistit. Online srovnání cestovního pojištění s cenami od 9Kč/den, naleznete zde >>

Ubytování můžete zakoupit přes Booking, všechny hotely na ostrově Huraa v tento termín naleznete zde. Jet můžete samozřejmě jinam, to už je na preferencích každého. Jen vždy vemte v potaz nejenom cenu, ale i to, jak se k ubytování dostanete (a spočtěte si celkovou cenu, protože často zvášt uvádí DPH, poplatek za služby a enviromentální poplatek). Alternativně můžete zvolit Maledivy-levne.cz, kde dostanete i podrobné informace v češtině jak se na ostrov dostat atd. Jak jsem už zmínil, moji recenzi z této dovolené, naleznete zde >>

K dispozici je jen 8-denní termín, ale z vlastní zkušenosti bych řekl, že je to tak akorát. Minule se mě hodně lidí ptalo na stravování, dá se nakoupit v supermarketu v Male za podobné částky jako u nás, něco dražší, něco levnější. Na ostrově Huraa v restauracích bylo jídlo o něco levnější jak u nás. Do rozpočtu vám tak zasáhnou případné výlety, potápění a tak (platí se v dolarech a všude na ostrově je nutná hotovost).

Letenky Praha – Maledivy – Praha za 12990Kč můžete zarezervovat zde >>

(cena na náhledu je za 2 letenky)

Levné letenky z Prahy na Maledivy
Levné letenky z Prahy na Maledivy

Využít tyto letenky můžete i k cenově dostupné svatbě na Maledivách, o které jsem psal zde. Osobně dávám přednost turistice před pláží, ale musím uznat, že Maledivy vás svojí pohodovou atmosférou pohltí a nudit se nebudou díky aktivitám i akčnější cestovatelé.

Transportu, dopravy na místo atd. se vůbec nebojte, i když jsem to těžké nečekal, stejně mě to svojí snadností překvapilo. Jen je třeba upozornit na jednu věc a to tu, že pokud budete mít odlet brzy ráno, musíte si bud připlatit za speedboat, nebo odjet z ostrova Huraa den předem a přespat kousek od letiště (to jsem zvolil já a mohu to doporučit, ostrov vedle letiště je úplně nový, uměle vytvořený). S tímhle už vám ale poradí na maledivy-levne.cz. Ohledně letenek je zbytečné je kontaktovat, nemají s tím nic společného :).

Vstup na Maledivy

K návštěvě Malediv nepotřebujete zajištovat víza předem, stačí pas s min. 6 měsíční platností a doklad od hotelu, kde budete ubytováni. Teoreticky byste měli mít dostatek financí (min. 10 dolarů na den), ale to nikdo nekontroluje.

Očkování na Maledivy

Doporučuje se cestovatelský základ, žloutenky a tyfus. Nicméně riziko bude minimální. Co nepodcente jsou repelenty. Na ostrově Huraa sice příliš komárů v březnu nebylo, ale na jiných ostrovech může být situace jiná a je tak na místě se informovat o tom, co mohou přenášet a samozřejmě se proti nim i chránit.

Internet na Maledivách

Na ostrově Huraa, kde jsme byli, fungoval na běžné prohlížení webu. V noci bylo možné stahovat i větší soubory a připojit se ke vzdálené ploše, ale nečekejte zázraky. Na letišti jde koupit simku s daty, která údajně poskytuje lepší připojení.

Peníze a ceny na Maledivách

Na Maledivách se platí Maledivskou rupií, ale většinou není problém zaplatit ani dolary a někdy jsou ceny i přímo v nich. Jedna rupie je zhruba 1,5Kč a ceny jsou podobné těm našim. Něco je levnější, něco dražší, ale vybrat se dá. V Male je nejlepší nakupovat v supermarketech, na Huraa pak projít obchody a srovnat ceny. Dávejte pozor na prošlé zboží, oni k tomu přistupují dost svévolně.

Bezpečnost na Maledivách

Maledivy jsou muslimské a to u mnoha lidí budí obavy, ale místní jsou velmi přátelští a o svoji bezpečnost se nemusíte obávat. V plavkách se dá koupat na vyhrazené pláži pro turisty, jinak můžete chodit oblečeni normálně. Holky měly kraťasy + tílka a nikdo ani zle nekoukal.

Pokud byste cokoliv potřebovali zodpovědět, ptejte se dole v diskuzi, rád vám pomohu.