Dnes o půlnoci končící akce společnosti FlyDubai, kdy máte slevu 30% na letenky z Prahy např. na Maledivy, Dubaj, Goa, Zanzibar a další, využijeme k ukázce toho, jak můžete Maledivy a Srí Lanku navštívit v rámci jedné dovolené za minimální cenu. Srí Lanku totiž dělí od Malediv jen cca hodina letu a tak je velká škoda toho nevyužít, at už navštívíte jakoukoliv z těchto úžasných destinací. Maledivy mají punc „luxusní“ destinace, ale dají se navštívit i velmi levně (1250Kč na osobu a noc s plnou penzí, od 500Kč čistě ubytování). Srí Lanka je levná téměř celá :).

 

<

 

Příklad jsem dal do top sezóny na datum 8. – 17. února. Ale slouží hlavně pro názornost jak to udělat, snadno si pak zařídíte to samé na datum a dobu dle svého výběru. Před nákupem letenek 3x měřte a jednou kupujte :). A pokud si nevíte rady co a jak, raději požádejte o radu zkušenějšího, nebo pod článkem v diskuzi. Datum berte jen pro příklad, doporučoval bych na Maledivách alespoň 5 dní a na Srí Lance alespon 2 týdny (pokud ji chcete procestovat, na pláže stačí týden).

 

 

Základem budou letenky Praha – Maledivy – Praha, které v tomto případě nakoupíme na FlyDubai za 11 tisíc na datum 8. – 17. února. Alternativně je můžete zakoupit letenky přes Pelikána, cena je vyšší, ale získáte základní podporu v češtině a podpoříte tento web << Kalendář termínů >>

 

 

Male

 

 

V ceně máte sice odbavené zavazadlo, ale protože budeme přelétávat pouze s příručním, nedoporučuji si ho brát. Samozřejmě si na přelet můžete zavazadlo přikoupit, ale je to vážně zbytečné a naopak obtěžující. Na Srí Lance poznáte „necestovatele“ tak, že za sebou táhnou kufr a ostatní se tomu potutelně smějí :). Na Maledivách nepotřebujete nic, stačí pár věcí na hygienu a převlečení (obojí vyzkoušeno, byl jsem 3 týdny na SL a týden na Maledivách).

 

K přeletu na Srí Lanku použijeme společnost Mihin Lanka. Jejich webové stránky plné vysmátých Indů sice moc důvěry nevzbuzují, ale je to plně profesionální společnost s novými letadly a není se tak čeho obávat. Sám jsem je také využil. Letenky jsem pro názornost vybral na období 11. – 16. února, kdy přílet je v 17:25 (a máte tak 4 hodiny rezervu před odletem domů). Cena letu tam i zpět je 174 dolarů, tedy cca 4350Kč. Občas se dá sehnat i levněji, nás přelet vyšel na cca 1500Kč v jednom směru.

 

 

srí lanka

 

 

 

Stejný postup samozřejmě můžete zvolit i opačně, ze Srí Lanky na Maledivy. V tomto případě byly levnější letenky na Maledivy a tak jsem vybral je. Šlo mi hlavně o názornost toho, jak navštívit obě destinace za levno. Snad to bude někomu ku prospěchu :).

 

 

 

Maledivy a Srí Lanka v jedné dovolené z Prahy za 15350Kč! (všechny letenky)

2 komentáře u „Maledivy a Srí Lanka v jedné dovolené z Prahy za 15350Kč! (všechny letenky)

 • 28.7.2016 (5:49)
  Trvalý odkaz

  Můžete k tomuto něco napsat?
  Sri Lanka od 1. ledna 2012 zpoplatňuje krátkodobý pobyt cizinců (do 30 dnů). Každý zájemce o pobyt na ostrově se musí před příjezdem na Sri Lanku elektronicky registrovat na http://www.eta.gov.lk(ETA=Electronic Travel Authorization) a zaplatit kartou 20 USD (stejná částka pro turistická i business víza). Platba prostřednictvím ETA je možná i po příletu na letišti v ceně 25 USD. 

  Reagovat
  • 28.7.2016 (9:01)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den, co bych k tomu měl napsat? Vždyt je to přesně popsáno :).

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!