K levné dovolené v Malajsii lákají akční letenky z Budapešti do Penangu. V tom bych doporučoval zůstat jen pár dní a zbytek dovolené strávil na nedalekém ostrově Langkawi. Vážně za to stojí a je tu velmi levný alkohol :D. Pokud by vás lákala akčnější dovolená, můžete z Langkawi zamířit i do Thajska. My jsme pokračovali na Ko Lipe a následně přes Ko Lantu na další ostrovy. Vřele mohu doporučit. Tento tip je na individuální turistiku, zájezdy do Malajsie přes cestovní kanceláře, naleznete zde.

 

 

Pokud nemáte s individuální turistikou žádné zkušenosti, doporučuji vám k přečtení tento podrobný návod >>

 

Pojištění je v podstatě nutností. Online srovnání cestovního pojištění, naleznete zde >>

 

Do Budapešti se dostanete nejlépe s RegioJetem (Student Agency), nebo Eurolines.

 

Před nákupem letenek si nezapomeňte propočítat všechny náklady. Jídlo, motorku (či jinou dopravu), pojištění, ubytování a případné vstupy, nebo aktivity.  Malajsie není drahou destinací, ale i tak je třeba s tím počítat. Vřele bych doporučoval to spojit i okruhem po thajských ostrovech, není to drahé a vaše dovolená získá jiný rozměr. Opatrnější bych byl pouze u starších lidí, protože některé z menších ostrovů nemají molo a z lodi se přesedá do člunů, které vás dopraví na břeh. Pro zdravé lidi to není problém, ale pro hůře pohyblivé seniory by to problém mohl být.

 

Ubytování řešte přes Booking nebo Agodu, která v Asii vychází často výhodněji. Chce to ale nabídky porovnat a pak se rozhodnout. Možné je i domlouvat ubytování na místě, ale v tom případě bych doporučoval si přečíst na Bookingu/Tripadvisoru recenze a porovnat ceny.

 

 

Nejlevněji nakoupíte letenky přímo na webu qatarairways.com.Já pro názornost zvolil prázdninový termín 4. – 19. července, ale termínů je celá řada.

 

Nejlevnější letenky do Malajsie
Nejlevnější letenky do Malajsie

 

 

Malajsie z Budapešti i přes letní prázdniny s 5* Qatar Airways za 9780Kč! (letenky tam i zpět)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!