Víkendový výlet za dobrou cenu můžete podniknout do hlavního města Španělska. Na cestu se vydáte v páteční poledne, návrat je plánován na neděli. Pokud by vám to bylo málo, pobyt si za stejnou cenu letenek můžete ještě prodloužit. Inspiraci na to, co neminout, najdete v cestopisu z Madridu od naší čtenářky, k naplánování cesty využijte také našeho průvodce Madridem zdarma. Toto je tip na individuální cestování, zájezdy do Madridu přes cestovní kanceláře naleznete zde.

 

INFO KE KORONAVIRU: Španělsko se řadí mezi koronavirem výrazněji zasažené země, situace se ale pomalu vrací k normálu. Hranice pro turisty by se měly otevřít na konci června či od začátku července.

Myslete na to, že situace ohledně COVID-19 se může ze dne na den změnit, váš let tak může být přeložen nebo zcela zrušen. Stejně tak se může stát, že vás v cílové destinaci nebo po návratu do vlasti bude čekat test či karanténa. Ne každý z našich čtenářů ale může čekat s nákupem na last minute, proto začínáme přidávat tyto first minute tipy na termíny od července.

 

 

TIP: Pokud s individuální turistikou zatím nemáte zkušenosti, doporučujeme vám k přečtení tento podrobný návod >>.

 

Pojištění při krátkých cestách po Evropě sice není nezbytně nutné, vždy ho ale raději doporučujeme sjednat. Už proto, že po Evropě vás vyjde na pár korun za den. Přehledné online srovnání dostupných možností naleznete zde >>.

 

Odlet je z velmi dobře dostupné Vídně, kam se nejlépe dopravíte autobusy Flixbus či Regiojet. Některé spoje vás zavezou přímo na letiště, jiné do centra města. Průvodce Vídní naleznete zde >>.

 

Ještě před nákupem letenek nezapomeňte na sečtení odhadovaných nákladů na celou cestu. Započtěte dopravu z/na letiště v Madridu, ubytování i stravování.

 

Veškeré hotely dostupné na daný termín naleznete zde. Ještě výhodněji pak mnohdy vychází registrace přes tento odkaz pro získání slevy na první ubytování a následná rezervace pokoje či celého bytu přes Airbnb. Vzhledem k aktuální situaci rezervujte ubytování s možností bezplatného storna.

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Získejte kredit zdarma až 990 Kč na první ubytování přes Airbnb! 990 Kč můžete využít zde
Aktuální informace o tom, kam se cestovat může a kam ne, naleznete zde.

 

Letenky Vídeň–Madrid–Vídeň například na termín 10. až 12. července (pátek až neděle) rezervujte přímo na stránkách Laudamotion (Ryanair). Alternativně můžete letenky zakoupit přes ověřeného českého prodejce, cena je sice o něco vyšší, ale vy tak získáte základní podporu v češtině a pár korunami podpoříte tento web.

 

letenky do Madridu Ryanair
Levné letenky z Vídně do Madridu
Madrid na víkend o letních prázdninách za 805 Kč! (letenky z Vídně tam i zpět)
Štítky:    

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!