Naplánujte si už teď, kam vyrazíte na podzim. Vaším cílem se může stát „ostrov věčného jara“, který okouzlí všechny milovníky přírody a treků. Narodil se zde i slavný fotbalista Ronaldo, který tu má své muzeum. Zpáteční letenky od společnosti TAP Portugal pořídíte za cenu 4 690 Kč, k dispozici je celá řada termínů od října do prosince. Strávit zde můžete i Vánoce, z vlastní zkušenosti doporučujeme, je to zážitek. Celá Madeira je nádherně nazdobená a zdejší sváteční kuchyně výborná. Na Madeiře jsou navíc teploty poměrně konstantní, proto se sem bez obav můžete vydat i v zimě. Další informace o tomto evropském kousku exotiky najdete v našem online průvodci. Tento tip je na individuální turistiku, nabídku zájezdů na Madeiru najdete zde.

 

 

TIPPokud s individuální turistikou zatím nemáte zkušenosti, můžete si přečíst tento podrobný návod >>. 

 

Před odletem si nezapomeňte vyřídit cestovní pojištění. Po EU je sice možné cestovat pouze s kartičkou pojištěnce, v takovém případě se vás ale může týkat finanční spoluúčast. Přehledné online srovnání dostupných pojištění naleznete na tomto odkaze >>.

 

Odlet je z dobře dostupné Vídně, kam se pohodlně dopravíte se společnostmi Regiojet či Flixbus. Vybrané spoje vás zavezou až na letiště, jiné do centra města.

 

Před nákupem letenek propočítejte přibližné náklady na celou dovolenou. Připočtěte transfery z/na letiště, ubytování a případně pronájem auta či motorky. Vozidlo si můžete rezervovat už předem přes ověřené stránky Rentalcars.

 

Ubytování rezervujte přes stránku Booking, nebo přes web Airbnb. Při registraci přes tento odkaz navíc získáte slevu na svůj první pobyt. Asi největší počet cestovatelů míří do hlavního města Funchal. Vybírejte však podle dostupných kapacit, ceny a individuálních požadavků. Pozornost věnujte tomu, že jih Madeiry je slunečnější, na severu o něco víc prší (na druhou stranu je tam božský klid i neporušená příroda).

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Získejte kredit zdarma až 990 Kč na první ubytování přes Airbnb! 990 Kč můžete využít zde
Aktuální informace o tom, kam se cestovat může a kam ne, naleznete zde.

 

Letenky na trase VídeňMadeira (Funchal)Vídeň vyhledávejte v tomto přehledném kalendáři termínů >>. 

 

Letenky na Madeiru s TAP Portugal
Madeira z Vídně i přes Vánoce za 4690 Kč! (letenky tam i zpět)
Štítky:    

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!