Ostrov Madeira se v posledních několika letech stal často vyhledávaným turistickým cílem. Není se čemu divit, tento sopečný skvost má rozhodně co nabídnout. Pokud i vám padl do hledáčku destinací, kam byste rádi zavítali, mohl by vás zaujmout náš tip na levné letenky z Prahy. Za zpáteční let do hlavního města Funchal zaplatíte fantastických 3890 Kč. Na výběr je zatím mnoho termínů a to od začátku ledna do konce června 2022. Pro váš pobyt rozhodně doporučujeme pronájem auta, získáte tak časovou nezávislost a stihnete navštívit všechna známá i méně navštěvovaná místa. Za zmínku stojí například mys Ponta do Garajau, na kterém se tyčí socha Krista, připomínající tu v Rio de Janeiro, nicméně na Madeiře byla umístěna o něco dříve. Rodiny s dětmi potěší Porto Moniz, kde se nachází mořský svět, ve kterém se můžete nejen kochat pohledem na chované živočichy, ale dokonce si mezi nimi i zaplavat. Další rady a tipy, co na Madeiře podniknout, najdete  v našem podrobném online průvodci Pokud dáváte přednost cestování s podporou cestovní kanceláře, nabídku zájezdů na Madeiru naleznete pod tímto odkazem.

INFO KE KORONAVIRU: Všichni cestující na Madeiru musí před cestou podstoupit PCR test a prokázat se negativním výsledkem ( ne starším než 72 hodin). Test je možné absolvovat i po příletu na Madeiru. Všichni cestující musí vyplnit příjezdový formulář. Očkovaní, kteří doloží certifikát o kompletním očkování  test podstupovat nemusí. Výjimka platí rovněž pro cestující, kteří onemocnění Covid-19 prodělali (v uplynulých 90 dnech) a mohou to doložit potvrzením.  Nezapomeňte, že odlet je z Německa a před cestou se rovněž informujte, jaké povinnosti musíte splnit pro vstup do země. Aktuálně platné podmínky naleznete na tomto webu.

TIP: Pokud zatím nemáte zkušenosti s individuálním cestováním,  ale chcete jej vyzkoušet, sepsali jsme pro vás tento podrobný návod >> 

Nezapomeňte k ceně letenek připočítat i další náklady, jako například letištní transfery, ubytování, jídlo či cestovní pojištění, jehož přehledné online srovnání naleznete zde. Máte-li v plánu cestování po ostrově, doporučujeme  zapůjčit také vlastní automobil. 

Ubytování na Madeiře můžete zarezervovat přes stránky  Booking. Dáváte-li přednost ubytování v soukromí, rezervujte přes Airbnb.

Letenky na trase Praha – Funchal – Praha, v mnoha termínech první poloviny roku 2022, můžete zakoupit na stránkách ověřeného českého prodejce.

Madeira z Prahy za 3890 Kč! (letenky tam i zpět)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!