Kalifornie láká asi snad každého, který si libuje v dlouhých písečných pobřežích lemovaných palmami. Na svých cestách po USA jsem proto nemohla  Los Angeles vynechat. Slunné počasí celou moji rychlo návštěvu provázelo a tak na ni vzpomínám ráda a už teď vím, že jsem tam nebyla naposledy.

 

 

Základní informace:

Časový posun: 9 hodin napřed oproti ČR

Letiště: LAX – Los Angeles International Airport – bohužel se zde nenachází úschovna zavazadel a tak jsem musela vše mít stále u sebe.

Bezpečnost: Typické turisticky známé oblasti jako je Hollywood nebo Santa Monica jsou bezpečné. Horší je to pak v oblastech Pico-Union, Westlake, Watts nebo Compton, avšak být obezřetný se vyplatí být pokaždé.

Konzulát ČR: V případě nějaké nepříjemnosti, jako je ztracený pas můžete využít služeb konzulátu ČR. Adresa: 10990 Wilshire Boulevard, Suite 1100, Los Angeles, CA 90024 

Místní lidé: Jsou velice přátelští a nápomocní. Když jsem byla bez internetu a dlouhé hodiny čekala na autobus který stále nejel, požádala jsem postarší paní o zavolání ubera. Nejenže tuto aplikaci měla, ale během chvilky byl uber na cestě a já jí ho tak zaplatila v hotovosti. Takže pokud potřebujete, neostýchejte se zeptat nebo požádat o pomoc.

 

Hollywood Boulevard

Do Holywoodu na chodník slávy se můžete dostat jednoduše přímo z letiště „shuttle busem“ s názvem Flyaway. Za cenu asi 13 Dolarů vás zaveze přímo na bulvár, kde už můžete procházet všechny různé suvenýrové obchody a  sledovat jaké hvězdy se vám míhají pod nohama. Pokud se v branži celebrit orientujete, určitě si předem stáhněte z internetu plánek, kde kterou konkrétní hvězdu naleznete.

Zhruba uprostřed bulváru se nachází obchodní pasáž alias „mall“ kdy po vystoupání po schodech máte možnost vidět samotný Holywood sign. Jen je tedy hodně z dálky a tedy na fotku pouze pro kvalitnější fotoaparáty. Pokud však nemáte tolik času jako jsem neměla já, byla jsem ráda i za to že jsem jej mohla spatřit na vlastní oči. Přímo zde se také nacházejí nejznámější hvězdy patřící např. Marilyn Monroe nebo animovaným Simpsononům. Pokud byste chtěli fotku s vlastní hvězdou, místní umělec Vám ji vytvoří za pomoci různých šablon písmen.

 

Ripleys Believe or not, Odditorium

Muzeum kuriozit poznáte podle sochy dinosaura na střeše budovy. Vstupné je 20 Dolarů a pokud se rozhodnete navštívit zároveň i muzeum voskových figurín, které se nachází opodál, budete mít lepší cenu. V muzeu zažijete různé věci, například se můžete poměřit s nejvyšším člověkem světa a další zajímavosti, které naleznete v Guinnessově knize rekordů.

 

City tours

Jen co se ocitnete v Hollywoodu na každém kroku se Vás bude snažit nějaký průvodce zlákat na okružní vyhlídkovou jízdu patrovým autobusem. Záleží kolik času na prohlídku města máte, já jsem se rozhodla o prozkoumání pěší chůzí, abych si mohla projít co nejvíce obchůdků s různými suvenýry a tématickými obchody jako je třeba Hard Rock Café.

 

Manhattan Beach

Při mém pobytu jsem zvolila ubytovaní, které bylo co nejblíže letišti a dokonce nabízelo i bezplatný transfer z letiště.

Jednalo se tedy o oblast Inglewood, blízko pobřeží Manhattan beach, kam jsem se hned další ráno po příletu vydala. Podél pláže vede promenáda lemovaná plážovými vilkami, kde to přímo svádí k vytažení kolečkových bruslí. Přímo na pláži jsou zabudované sprchy, také pár plážových barů a sítě pro beach volleyball.

Dominantou je tzv. Manhattan beach Pier – tedy molo vedoucí do moře na jehož konci se nachází kavárna a také veřejné WC. Molo je lemováno lavičkami, takže není problém se na chvíli zastavit a sledovat surfaře na oceánu nebo místní rybáře.

 

Ocean Express Shuttle

Na Manhatta beach se můžete dostat také s pomocí dalšího shuttle busu, který vás bude stát pouze 5 dolarů na osobu tam i zpět, staví dokonce i na letišti LAX takže pokud zde máte delší přestup, dá se to využít na krátký odpočinek na pláži.

 

Los Angeles na skok
Štítky:        

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!