Long Island je nejdelší a zároveň největší ostrov v USA. Montauk má nádherné dlouhé pobřeží s bílým jemným pískem a osvěžujícím oceánským vánkem, kde se, jakmile se sešeří konají klasické americké party, kdy se u ohně opékají marsmallows.

 

<

 

Kdy oblast navštívit

Montauk se nachází na Long  Islandu ve státě New York a  sezóna je tu klasicky od konce června do konce července.

 

Časový posun

Aktuálně je zde o 6 hodin dopředu oproti ČR.  

Doba letu: Já jsem letěla s přestupem v Istanbulu do New Yorku a odtud let trval necelých 11 hodin. Je to sice dlouhá doba, ale Turkish Airlines odvedli opravdu dobrou práci, co se týče stravování a také komfortu a zábavy na palubě.

Zásuvky: V Americe se bez redukce neobejdete, tu nakoupíte v každém elektru u nás, napětí je tu taky jiné, takže se může stát, že vám přivezená elektronika nebude zcela správně fungovat, na to funguje tzv. transformátor napětí.

 

Před odletem:

Vízová povinnost: Já jsem v Americe přes program work and travel a proto mám nepřistěhovalecké studentské vízum J-1, které je na vyřízení trochu složitější, ale klasicky se jezdí na ESTu, ta je na 90 dní a sloužíj jako povolení vstupu do země pro  turisty.

 

Finanční náročnost:

Letenky, pokud plánujete hodně dopředu se dají sehnat i za  celkem nízkou cenu od 10-15 tisíc a většinou s přestupem. Je třeba se připravit na to, že v Americe jsou poměrně drahé služby a ceny v obchodech jsou bez daně, takže na pokladně je cena o něco málo vyšší. Není to ale tak rozné jak jsem původně očekávala, např. klasické máslo za 4 Dolary, toustový chléb celozrnný za 2,5 Dolarů a půl kila kuřecích plátků za 2 Dolary. Nutno dodat, že jsme byli upozorňováni, že Montauk se považuje za jedno z nejdražších míst v USA.

 

Doprava:

Doprava zde v okolí je celkem nepravidelná, občas se stane, že má autobus zpoždění i hodinu. Každopádně Američané jezdí skoro všichni autem a tak autobusů nejezdí moc, jezdí tu i vlak, ale ten je mnohonásobně dražší.  Naopak výhodou je, že řidič vám na znamení zastaví, přesně kde chcete i mimo zastávku, to platí i v opačném případě, kdy nestíháte dojít na zastávku, stačí na řidiče mávnout. Několikrát denně, (asi 7x) jezdí z Montauku dálkový autobus až přímo na Manhattan, takže si nemusíte dělat starosti s přestupy. Cena se pohybuje okolo 30 Dolarů za cestu.

 

Tipy na výlety v okolí:

Západ slunce na Navy Beach

Já osobně vždy, když jsem někde u moře (oceánu), tak si alespoň jednou udělám čas na východ nebo západ slunce. Tentokrát jsem se vydala na pláž Navy beach, na západ slunce. Pláž je to oblázková s pozvolným vstupem do vod. Slunce zachází pěkně do oceánu a tak se dají pořídit krásné fotky.

 

Montauk Point Lighthouse

Čtvrtý nejstarší maják ve státě New York, který je stále v provozu, se nachází na samém konci ostrova. Je to velice romantické místo s nádherným okolím, na samé špici Long Islandu. Pokud budete chtít můžete si vyjít 137 schodů až nahoru do Majáku. Vstupné je 11 Dolarů a zahrnuje i vstup do muzea, kde se můžete o majáku dozvědět více. Nejlepší na tom je ale výhled seshora na oceán a okolí.

 

Noční život v Montauku

V montauku to opravdu žije, je tu mnoho krásných restaurací a barů, pak taky takové ty klasické palačinkárny, pizzerie a snídaňové podniky. Jedinou nevýhodou je, že se člověk musí připravit na o dost vyšší ceny než u nás. Na druhou stranu člověk by měl zkoušet nové věci.

 

Farmářské trhy v Montauku

Každý čtvrtek se na náměstí koná trh plný farmářských domácích produktů. Najdete zde koření, květiny, preclíky, zeleninu ovoce i víno.

Pokud se rozhodnete navštívit New York, doporučuji si sem udělat jednodenní výlet autobusem nebo vlakem a nasát tamní přátelskou atmosféru…

 

Západ slunce na Navy Beach

Pláž v Montauku

Výhled z autobusu cestou z East Hamptonu

Školní autobus jak jej známe z filmů…

 

Montauk z výšky

Na Long Island do Montauku
Štítky:            

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *