Díky dnešní akci -20% od Wizzairu na všechny letenky pro členy klubu Wizz, můžete ještě více ušetřit na prodlouženém víkendu v Londýně (pátek – pondělí). Ubytování jsem vybral s dobrým hodnocením a výbornou dostupností do centra, pokud budete chtít ještě více ušetřit, můžete zvolit ubytování levnější. 

 

Pokud nemáte s individuální turistikou zkušenosti, doporučuji článek Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

 

Cena letenek Brno – Londýn – Brno je dnes (20.10.) 614Kč za oba lety s členstvím Wizz (co je členství Wizz?). Bez něj je cena 1198Kč a tak když poletíte ve dvou, vyplatí se vám ho zakoupit. Pokud použijete speciální slevový kód WDCSEP15, získáte členství za 624Kč a jeho platnost je jeden rok. Na jedno členství můžete cestovat ve dvou.

 

Dvě osoby tedy zaplatí 2x 614Kč (letenky) + 624Kč členství = 1852Kč, to znamená 926Kč/osobu. Navíc budete moci oba rok využívat skvělých cen Wizz klubu. Členství vás k ničemu nezavazuje a za rok jednoduše propadne.

 

 

Letenky Brno – Londýn – Brno zakupte na 22. – 25. ledna přes Wizzair.com

 

Akční letenky do Londýna

 

 

Všechny hotely v Londýně v tento datum, srovnané dle ceny, naleznete zde >>

 

Rozumně vypadá hotel Metro INN s dobrým hodnocením a polohou, za 1750Kč/3 noci/os.

 

Akční letenky do Londýna

 

 

Zajímavou alternativou, zvlášt pokud vás pojede víc, nebo chcete ušetřit, je využití naší slevy 418Kč přes Airbnb a následný pronájem bytu, či domu zde. I s naší slevou se tak můžete dostat na poloviční cenu oproti hotelu.

 

Když muže omrzí Londýn, omrzí ho i život,“ prohlásil kdysi slavný spisovatel Samuel Johnson. Londýn je vskutku jedním z nejkrásnějších měst, které nabízí kulturu, zábavu i poznání, a každý správný cestovatel by ho proto měl alespoň jednou navštívit.

 

Transfer z letiště

Londýn Luton je další letiště využívané především nízkonákladovými přepravci, z nichž nejdůležitější jeWizzair. Letiště je vzdálené 55 km od Londýna a spojení s centrem opět zajišťuje spletitá síť autobusových dopravců, z nichž nejlevněji pořídíte opět u EasyBusu. Ceny se opět pohybují cca mezi 2 až 10£ za transfer a vyplatí se autobusy objednávat dopředu přes internet. Pokud nechcete cestovat autobusem, můžete zvolit i dražší vlak, veškeré a hlavně aktuální informace naleznete na webu letiště .

Posledním významným letištěm v Londýně je London City, u kterého je doprava díky jeho poloze téměř v centru města asi nejjednodušší. Z letiště se dostanete metrem nebo autobusy linek 473 a 474, u nichž stojí lístky 1,50 £, s Oyster Card pak 1 £. Aktuální informace o dopravě z letiště naleznete zde.

 

 

Ubytování v Londýně

Co se týče ubytování, patří Londýn mezi nejdražší destinace v Evropě. Mimo sezonu seženete noc v dvojlůžkovém pokoji nejlevněji za 1500 Kč, v sezoně se pak pod hranici 2000 Kč dostanete jen stěží. Za opravdu hezký pokoj s vlastní koupelnou si pak budete muset připlatit zhruba další tisíc korun na noc.

Levnější, ale mnohem méně příjemnou alternativou mohou být studentské ubytovny, které jsou nejen studentům k dispozici již od zhruba 500 Kč za osobu na noc. Během různých akcí v Londýně se mohou ceny vyšplhat až na dvojnásobek běžné hodnoty, snažte se tak naplánovat pobyt mimo akce jako je Wimbledon, finále FA Cupu a podobně. Nejlepší srovnání cen hotelů nabízí server Booking .

Jak se pohybovat po Londýně?

Doprava v Londýně ve špičce často kolabuje, a nejlepší variantou je tedy londýnské metro tzv. Tube. Toto nejstarší metro na světě Vás rychle a spolehlivě doveze prakticky kamkoliv, jízdenky do metra jsou však poněkud dražší. Co je pro londýnskou dopravu specifické, je také to, že cena se liší podle toho, jestli je zrovna dopravní špička či nikoliv. Londýnské metro má 11 linek a 274 stanic, stanice v blízkosti významných památek poté nesou jejich názvy a pro turisty není těžké je najít. Kromě metra jsou turistům k dispozici i autobusy, které mají zastávky na každém rohu, avšak nejsou stoprocentně spolehlivé a přehledné. Naprosto fantastický soubor map, jízdních řádů a všech dalších možných informací, které turista může potřebovat, naleznete na https://www.tfl.gov.uk/maps. Veškeré soubory si taktéž můžete stáhnout ve formátu PDF a používat v telefonech i během offline režimu.

Nejlevnější jízdné získáte s tzv. Oyster Card, což je karta, kterou za vratnou zálohu 3£ získáte na každé stanici metra. Následovně si kartu můžete nabít na libovolnou částku a poté skrze ni platit jízdné. Jízda autobusem Vás díky Oyster Card vyjde na 1£ místo 1,50£, ceny u metra jsou o něco vyšší.

Další alternativou je Travelcard, což je jakási krátkodobá varianta naší Opencard. Tuto kartu je možné zakoupit na 1,3 nebo 7 dní a cena se odvíjí podle počtu zón, do kterých si kartu koupíte (drtivá většina památek se nachází v zóně 1). Travelcard koupíte na všech stanicích metra, cena za 1 denní kartu do zóny 1-2 začíná na 5,60£.

Jak lze ušetřit na pobytu?

Pokud Vás láká návštěva divadla, na webu DiscountLondonTheatre.com můžete najít zlevněné vstupné, díky čemuž ušetříte až desítky liber. Ještě levnější variantou je koupě vstupenek na poslední chvíli v den představení.

Nejlepší a také nejlevnější prohlídky Londýnem získáte u společností jako je http://www.newlondon-tours.com. Jedná se o prohlídky vedené dobrovolníky, kteří jsou placeni pouze z případného spropitného, díky čemuž máte jistotu, že průvodci pro Vaši spokojenost udělají vše.

Mnoho atrakcí nabízí vstupné 2 za cenu 1, jejich seznam i vouchery nutné pro udělení slevy najdete na stránkách http://www.daysoutguide.co.uk/offers. Pokud nechcete utrácet na vstupném, můžete navštívit některé z mnoha londýnských muzeí, které mají vstup zdarma. Z vlastní zkušenosti mohu doporučit British Museum a Natural History Museum. Podobně jsou na tom i mnohé galerie včetně Tate Gallery. Na vstupném do katedrál se dá ušetřit tak, že je navštívíte během bohoslužby, kdy se vstupné neplatí.

Vstupenky do atrakcí kupujte přes internet, často ušetříte i několik liber. Pokud plánujete návštěvu hned několika památek během pár dní, může pro Vás být zajímavou možností London Pass, díky kterému máte vstupné do určitých atrakcí zdarma. London Pass je možné koupit na 1,2,3 nebo 6 dní, přičemž cena za jednodenní London Pass pro dospělého je 39 £.

Památky, které nesmíte vynechat

Tower

Tower je známý jako věznice, avšak jedná se o celý komplex zahrnující královský palác, mincovnu, pokladnici, pevnost, zbrojnici a samozřejmě také onen slavný žalář. Vstupné do Toweru začíná na 20£.

Tower Bridge

Slavný most z Viktoriánské éry nese název po blízkém komplexu Tower. Návštěvníkům je k dispozici prohlídka mostu, která přijde přes internet na 8£.

Buckinghamský palác

Oficiální sídlo britského monarchy je přes léto, které tráví Alžběta II. Ve Skotsku, také často navštěvovanou turistickou atrakcí. Návštěvníci z celého světa obdivují unikátní architekturu a často navštěvují i střídání stráží, které probíhá obden vždy v 11:30.

Westminsterský palác

Nejstarší parlament na světě s dominantní věží často mylně označovanou po svém zvonu jako Big Ben je jednou z nejnavštěvovanějších atrakcí v Londýně. Vstupné za prohlídku začíná na 17,50£.

Westminsterské opatství

Unikátní budova, ve které jsou již od roku 1066 korunováni britští králové a královny, je místem křtů, svateb i posledního odpočinku mnoha významných britských osobností. Vstupné pro dospělé činí 18£.

Trafalgar Square

Největší londýnské náměstí s dominantním sloupem se sochou admirála Nelsona sledujícího přístav je taktéž sídlem Národní galerie. Jedná se o zřejmě nejznámější „meeting place“ v Londýně.

St Paul´s Cathedral

Katedrála Sv. Pavla byla vybudována po velkém požáru v roce 1666 slavným architektem Sirem Christopherem Wrenem. Vstup do budovy s charakteristickou kupolí vyjde na 15£.

Britské muzeum

Britské muzeum je jedno z nejznámějších muzeí světa. Obdivovat zde můžete například pozůstatky egyptských faraonů nebo známou Rosettskou desku.

Co vše se dá stihnout za jeden den?

Prohlídku začneme ráno u Westminsterského paláce, ke kterému se dá nejrychleji dostat ze stanice metra Westminster. Nabízí se rychlá prohlídka budovy parlamentu i nedalekého Westminsterského opatství. Od opatství je to jen nedaleko do Buckinghamského paláce, kde akorát stihneme střídání stráží v půl dvanácté. Od sídla královny se vydáme východně skrze St. James Park, kde se to hemží stánky s typickými Fish and Chips až k Trafalgar Square. Z Trafalgaru se metrem přesuneme k St. Paul´s Cathedral nacházející se na stejnojmenné stanici. Prohlídku ukončíme prohlídkou nedalekého Toweru a následnou návštěvou nad Temží třpytícího se Tower Bridge.

Tipy na závěr

  • Letenky kupujte zhruba 2 měsíce před odletem, jelikož v tu dobu jsou nejlevnější
  • Vstupenky do památek kupujte přes internet, ušetříte čas, a někdy i peníze
  • Využívejte aplikace pro chytré telefony
  • Navštivte Oxford Street a porozhlídněte se po levném oblečení

 

Londýn na prodloužený víkend za 2365Kč (letenky + hotel na 4 dny)
Štítky:            

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!