Současné levné letenky od Ryanairu nám umožnují nejenom levný výlet do Londýna, nebo do Edinburghu, ale i spojení těchto krásných měst do jednoho výletu. Za 1200Kč pořídíme všechny letenky na trase Praha – Londýn – Edinburgh – Praha a časy jsou naprosto idální – odlétáte ráno a vracíte se večer. Já výlet naplánoval na 3 dny, ale není problém si ho zkrátit na dva dny, nebo naopak prodloužit. V ceně jsou zahrnuty všechny poplatky a i když je v tuto chvíli letenek dostatek, doporučoval bych s případným nákupem dlouho neváhat.

 

<

 

Pokud nemáte s individuální turistikou žádné zkušenosti, doporučuji vám k přečtení tento podrobný návod >>

 

Před nákupem čehokoliv si dobře propočtěte všechny náklady. Londýn ani  Edinburgh nejsou levnou destinací a letenky tak budou představovat jenom část nákladů. Ideální je jet ve 4 lidech, ušetříte za ubytování (pokoje pro 4 lidi bývají při přepočtu na osobu levnější).

 

 

Možností jak ušetřit je využít slevy 472 – 725Kč na první ubytování dražší jak zhruba 1500Kč (to nebude problém ? ), které může využít každý ve skupině. Dostanete se tak na rozumnější částky. Využít ale můžete i klasicky Booking. Pokud budete rezervovat přes Booking, přes tento odkaz získáte 10% slevu. Jídlo kupujte ve velkých supermarketech, kde jsou ceny přiměřené a dá se při vhodném výběru najíst za podobné částky, jako v ČR. Rušení některých letů Ryanairu kvůli neodstatku pilotů by se těchto letenek nemělo týkat.

 

Společně s letenkami nakupte rovnou jízdenky z/na letiště u společnosti EasyBus. Ceny totiž začínají na 2 librách, ale postupně stoupají a tak čím dříve je koupíte, tím lépe.

 

 

Všechny letenky zakupte najednou a to na stránkách Ryanair.com. Za nejnižší cenu máte v ceně jen příruční zavazadlo, které vám bude stačit bohatě.  Návod, jak se sbalit do příručního zavazadla i na 7 měsíční cestu kolem světa, naleznete zde. Počítejte také s tím, že pokud budete kupovat více míst, systém Ryanairu vás schválně rozesadí. Je to jejich (dle mého hloupá) snaha vydělat na prodeji konkrétních sedadel. Takže nezbývá než se s tím smířit, zkusit se domluvit na místě, nebo si připlatit za místo.

 

Letenky Praha – Londýn zakupte na 28. listopad za 259Kč. Odlet je v ideálních 7:00 a užijete si tak Londýn celý den.

 

Letenky Praha - Londýn
Letenky Praha – Londýn

 

 

Letenky Londýn – Edinburgh zakupte 29. listopad za 9,9 liber. Odlet je možný 4x denně, záleží tedy čistě na vás, kdy poletíte. Stejně tak můžete dle uvážení letět už 28., nebo naopak 30. Cena je stejná.

 

Letenky Londýn - Edinburgh
Letenky Londýn – Edinburgh

 

 

Letenky  Edinburgh – Praha zakupte na 30. listopad za 22,39 liber. Odlet je ideální, večer v 19:35.

 

Letenky  Edinburgh - Praha
Letenky Edinburgh – Praha

 

 

Londýn a Edinburgh v jednom výletu z/do Prahy za 1200Kč! (všechny letenky)
Štítky:            

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!