To, že je Budapešť nádherné město, není třeba moc rozebírat. Je oblíbenou ve všech ročních období díky termálním lázním, kterých tady naleznete nespočet, ale taky díky kouzelné vánoční atmosféře, kvetoucí přírodě na jaře a podzimnímu nádechu opadaných stromů.

 

 

Jak se dostat do Budapešti

Letecky

Do Budapešti se dostanete například letadlem. Pokud máte štěstí, letenky z Prahy nebo Bratislavy seženete opravdu za pár stovek. Z nízkonákladových společností vás tam zaveze napříkla Ryanair.

Výhody

 • rychlá cesta

Nevýhody

 • omezené zavazadla
 • ceny

 

Autobusem

Do Budapešti jezdí spoustu autobusových spojů, např. Regiojet nebo Flixbus.

Zpáteční lístky seženete kolem 1.000 korun.

Výhody

 • Cena

Nevýhody

 • dlouhá doba cesty
 • málo místa

 

Vlakem

Mezi letadlem a autobusem je ještě jeden způsob, a tím je vlak. Existuje spoustu přímých spojů přímo do Budapešti. Tato volba vás vyjde cenově na stejno jako autobus.

Výhody

 • Cena
 • Soukromí
 • Zavazadla

Nevýhody

 • Delší doba cesty (cca pět hodin)

 

Autem

Do Maďarska se také můžete vydat autem, ale nezapomeňte se zakoupit příslušné dálniční známky. Ty zakoupíte například v některých směnárnách nebo na této stránce https://www.virpay.hu/index.html

Výhody

 • soukromí
 • doba cesty
 • zavazadla

Nevýhody

 • Cena

 

Zájezdy s CK

Jelikož je Budapešť opravdu oblíbenou vyrazit zde můžete také s něktrou z cestovních kanceláří, ty nabízí pestrý výběr zájezdů, ať už jednodenních nebo vícedenních.

 

Volný čas

Svůj volný čas zde můžete náležitě využít. Ať už jste turista, co vyhledává muzea či galerie, ten který chodí po památkách nebo ten, co si užívá dobrého jídla a odpočinku. Všechno vám toto město nabídne.

 

Termální lázně

Když se řekne Budapešť, většině z nás se vybaví termální lázně. A není divu! Maďarsko má jedny z nejlepších termálních lázní. V kouzelné Budapešti se nachází známé termální lázně Széchenyi nebo Gellért. Pokud hledáte aktivnější odpočinek nebo se chystáte na výlet s dětmi, určitě zavítejte do Aquaworldu na severu Budapeště.

 

Památky a významná místa

Architektura

Největší dominantou Budapešti je jisto jistě Parlament, který vás ohromí. Přes den můžete obdivovat jeho architekturu a v noci se nechat unést pohledem na jeho nasvícení a malý tip, procházku spojte s návštěvou Liberty bridge.

 

 

Z kouzelné architektury si také nenechte ujít Matyášův chrám, Operní dům, Beziliku svatého Štěpnána, Rybářskou baštu (Fisherman’s Bastion) nebo Castle Hill s výhledem na celou Budapešť.

 

 

Za navštívení také stojí Gresham palác nebo Vajdahunyadvar. Za cenu 4000Huf si můžete také prohlédnout druhou největší synagogu světa.

 

 

Náměstí, sochy, fontány

Boty na dunajském nábřeží vás určitě zaujmou. Jedná se o památník židům, kteří zemřeli při 2.světové válce. Tu pravou romantiku si užijete u Music Fountain, která je doprovázená nejen hudbou, ale také světelnými efekty. Naopak u Anonymní sochy, jak její návštěvníci popisují, nabudete dojmu úzkosti, toto místo patří k jednomu z nejstrašidelnějších.

 

 

Budapešť si v sochách a monumentech libuje. Nevynechejte tedy sochu Malé pricezny, Tlustého policisty nebo monument Nagyho!

 

 

Procházka za dobrým jídlem

Nejen přes den, ale i v noci Budapešť žije. Dobré jídlo a pití nalznete například v Gozsdu Udvar. Místo je velmi oblíbené, takže počítejte, že tam rozhodně sami nebudete.

Naopak Vaci street je přes den poměrně prázdnou a i tady si uděláte krásnou procházku.

 

Kisharang étkezde je zde pro všechny, kdo nemají v oblibě drahé, luxusní resturace, pokud se tedy chceš dobře najíst, ochutnat typická maďarská jídla, budete tady správně!

Budapešť je plná nádherných kaváren, procházkou jich potkáte desítky, ceny jsou povětšinou všude stejné, tak si oslaďte život na cestách i nějakým dortíkem!

Narazíte i na místní trhy, kde najdete jak klasiky, tak maďarské tradiční pochoutky a kdo nic z trhů neochutnal, jakoby nebyl.

 

 

 

Noční Budapešť

Nezapomeňte si alespoň jeden večer vyhradit pro noční procházku Budapeští. Navštívit můžete Citadellu nebo se projet Budapešťským kolem, které vám odhalí veškeré krásy tohoto města. Dejte si však pozor na čas! O půlnoci všechny pamatky postupně zhasínají !

 

 

 

Pokud se do Budapešti rozhodnete vyrazit, tak vám přeji šťastnou cestu, plno zážitků při objevování a krásné panorámata bez mlhy!

Použité fotky: iamdora.cz

Levná a krásná Budapešť
Štítky:    

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!