Letní putování Itálií (Benátky, Florencie, Pisa, Řím) z Prahy za 1500Kč

Letní putování Itálií (Benátky, Florencie, Pisa, Řím) z Prahy za 1500Kč

Opět se objevila kombinace letenek a jízdenek umožnující projet velkou část Itálie s minimem financí. Využijeme k tomu slevový kupon, výhodné letenky a akční jízdenky. Tento výlet jsem si sám letos v únoru projel a tak ho mohu vřele doporučit. Zkušenější cestovatelé si mohou výlet upravit dle svých preferencí, jde např. pokračovat do Neapole (Pompejí), nebo zůstat v Itálii déle a spojit to s relaxem u moře. Varianty jsou možné dvě (první od 15. srpna), já zvolil variantu na prodloužený víkend, která bude vyhovovat více čtenřům.

<

Pokud nemáte s individuální turistikou zkušenosti, doporučuji článek Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

Cestopis z našeho putování můžete nalézt zde >>

Letenky budete potřebovat dvoje (před nákupem ověřte platnost obou, at nemáte jen jednu). Jednu zakupte na Volotea.com na trase Praha – Venice (Benátky) 25. srpna za 19,45€.  Před zakoupením se na Volotea zaregistrujte a získejte tak 10€ kredit zdarma. Následně provedte samotný nákup, letenka vás vyjde na cca 260Kč. Aby slevový kupon šlo využít, musíte při platbě zvolit „Other payment method“.

Letenky do Benátek
Letenky do Benátek

Druhou letenku z Říma do Prahy zakupte na Wizzair.com na 30. srpna za 29,9€, tedy 867Kč.

Letenky z Říma do Prahy
Letenky z Říma do Prahy

Za nejnižší cenu máte v ceně příruční zavazadlo, odbavené je za příplatek a na podobný výlet nemá žádný smysl ho kupovat.  Návod, jak se sbalit do příručního zavazadla i na 7 měsíční cestu kolem světa, naleznete zde >>

První den přiletíte do Benátek, kde se zdržíme až do soboty 27. srpna. Seznam všech hotelů na toto datum naleznete zde. Průvodce Benátkami naleznete zde >>

V sobotu 27. srpna ráno se Megabusem za 1 libru přesunete do Florencie.

Megabus
Megabus

Seznam všech hotelů na toto datum naleznete zde, průvodce Florencií naleznete zde >>

Z Florencie se dostanete vlakem do Pisy. Lístek stojí cca 8€ a zakoupíte ho v automatu na nádraží. Od nádraží je šikmá věž zhruba 15 minut procházkou, autobusák od ní je pak vzdálen cca další kilometr a půl. Nezapomente si někde koupit jídlo a vodu, na místě to již zakoupit nešlo a autobus jede několik hodin. I samotná cesta je ale zajímavá, přece jen během celého putování přejedete polovinu Itálie.

Z Pisy si zakupte jízdenku do Říma za 7 liber opět přes Megabus.

Megabus
Megabus

Hotely v Římě od 28. srpna do 30. srpna naleznete zde, Průvodce Římem naleznete zde >>

Celkově tak za letenky utratíme cca 1130Kč a za jízdenky cca 400Kč. Berte v potaz, že letenky a jízdenky tvoří jen část nákladů, další bude tvořit ubytování, strava, doprava na/z letiště a případné vstupné. A ještě jednou opakuji, před rezervací letenek si ověřte platnost všech cen, jsou platné v okamžik sepsání (18.5., 11:30).

Výhodné je cestovat ve větší skupině a brát hotely po 4 (také jsme to tak řešili), případně využívat AirBnb (slevu cca 500Kč můžte získat zde).