Dvě pravděpodobně nejromantičtější města Evropy můžete navštívit v jedné dovolené díky vhodné kombinaci letenek pouze za 1790Kč. V každé destinaci navíc budete mít dostatek času a tak můžete prozkoumat nejenom města samotná, ale i jejich okolí. Nedaleko Brugg bych z osobní zkušenosti doporučoval Ghent a v okolí Benátek pak Florencii. Alternativně pak můžete spojit pobyt v Benátkách s dovolenou u moře :). 

 

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Zájezdy na last minute přes cestovní kanceláře až se slevou 70%, naleznete zde >>

 

Pokud nemáte s individuální turistikou zkušenosti, doporučuji článek Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

 

Před zakoupením čehokoliv si nezapomeňte spočítat všechny náklady, letenky budou tvořit pouze jejich část. Jde o velmi krásná města, což se bohužel odráží v cenách ubytování. Krom toho nezapomeňte do kalkulace zahrnout i náklady na dopravu z/na letiště a stravu.

 

Pokud máte omezený rozpočet a přesto byste si rádi podobnou dovolenou dopřáli, měl bych tu pro vás několik tipů, které jsme sami využili :).  Bruggy jsou nádherné, ale ubytování je zde drahé. Doporučoval bych tak jejich prohlídku a následně zamířit do nedalekého Ghentu, kde je ubytování výrazně levnější a dle mého osobního názoru je neméně zajímavý a přirozenější. Vyhněte se restauracím, jsou drahé. Nakoupit si v obchodě a uspořádat piknik vyjde mnohem levněji a zážitky si z toho odnesete větší :). Vždy si srovnávejte ubytování přes Booking a Airbnb, může vyjít levněji (slevu 725Kč na první pobyt přes Airbnb dražší 1900Kč získáte zde). Poslední let (z Benátek do Prahy) je s Wizzairem, kde za nejnižší cenu máte jen malé kabinové zavazadlo. Nebude to snadné, ale zkuste se do toho vejít :). V Benátkách můžete ušetřit tím, že budete spát v jejich pevninské části. Nicméně, pokud vám to rozpočet dovolí, bych to nedělal. Ta atmosféra z toho, je někde jinde.

 

Nezapomeňte si také před nákupem ověřit cenu všech letenek a nakupovat je najednou. At se vám nestane, že některé mezitím zdraží (s obsazeností letadla ceny stoupají). Datumy dávám do značné míry pro názornost, někdy je stejná cena letenek několik dní okolo a tak si do značné míry můžete určit jak délku celkové dovolené, tak množství času stráveného v jednotlivých destinacích. Já to vybral tak, abyste měli dostatek času a nemuseli nikam spěchat :). Třeba v Benátkách by stačilo mnohem méně času, ale zase je škoda se nezajet podívat do Florencie, nebo nevyužít tuto příležitost k pár dním u moře.

 

 

A ted už k samotným letenkám. Letenky Praha – Brusel zakupte u Ryanair.com za 539Kč např. na datum 19. srpna.

 

 

 

Z letište Charleroi, kam přiletíte, jezdí přímý autobus do Brugg. Ceny začínají na 5€ za jednu cestu a ještě nejsou v prodeji. Chce to hlídat a jakmile se do prodeje uvolní, tak je kupovat. Nakoupit je můžete zde.

 

Průvodce po městě naleznete zde >>

Ubytování v Bruggách přes Booking na toto datum naleznete zde >>

Ubytování v Bruggách přes přes Airbnb na toto datum naleznete zde >> (nezapomeňte uplatnit slevu 725Kč)

 

Letenky Brusel – Benátky zakupte u Ryanair.com za cca 450Kč např. na datum 23. srpna.

 

 

 

 

Průvodce po městě naleznete zde >>

Ubytování v Benátkách přes Booking na toto datum naleznete zde >>

Ubytování v Benátkách přes přes Airbnb na toto datum naleznete zde >> (nezapomeňte uplatnit slevu 725Kč)

 

Letenky Benátky – Praha zakupte u Wizzair.com za cca 800Kč např. na datum 28. srpna.

 

Letní prázdniny plné romantiky – Bruggy a Benátky v jednom výletu z/do Prahy za 1790Kč!
Štítky:        

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!