Nádherné řecké Athény nyní můžete navštívit za bezkonkurenční cenu. Zpáteční letenky z Vídně u aerolinky Ryanair zakoupíte v přepočtu za 480 Kč. My jsme zvolili termín od pondělí do středy, pobyt si ale můžete ještě o něco protáhnout. Letenek za nejnižší cenu je ale jen pár, po vyprodání nejlevnějších kusů se částka o něco zvýší. Všechny důležité informace o Athénách pak najdete v našem přehledném e-booku. Toto je tip na individuální cestování, veškeré zájezdy do Řecka naleznete zde.

 

INFO KE KORONAVIRU: Řecko je řazené mezi státy s nízkým rizikem nákazy. Po příletu do Athén vás od 15. června nečeká povinná karanténa, vybráni můžete být pouze k náhodnému otestování. Při návratu do ČR pak nemusíte předkládat test ani podstupovat karanténu.

Myslete na to, že situace ohledně COVID-19 se může ze dne na den změnit, váš let tak může být přeložen nebo zcela zrušen. Stejně tak se může stát, že vás v cílové destinaci nebo po návratu do vlasti bude čekat test či karanténa. Ne každý z našich čtenářů ale může čekat s nákupem na last minute, proto začínáme přidávat tyto first minute tipy na termíny od července.

 

 

TIP: Pokud zatím nemáte zkušenosti s individuální turistikou, vše podstatné se dozvíte v tomto podrobném návodu >>. 

 

Před odletem doporučujeme sjednání cestovního pojištění. Při cestách po EU to sice není povinností, pokud by se vám ale cokoliv stalo, s cestovním pojištěním budete mít jistotu, že veškeré výdaje za vás uhradí pojišťovna. Přehledné online srovnání dostupných možností naleznete na tomto odkazu >>.

 

Odlet je z dobře dostupné Vídně, kam se komfortně dopravíte se společnostmi Regiojet nebo Flixbus. Některé spoje vás bez přestupu zavezou až na letiště, jiné do centra města.

 

Cena letenek je velice příznivá, nezapomeňte ale na další náklady, které budete mít. Myslete na letištní transfery, dopravu po Athénách, ubytování a stravování.

 

Ubytování můžete vyřešit buď klasicky přes Booking, anebo můžete využít tuto naši slevu na vaše první ubytování rezervované přes Airbnb.

 

 

Letenky VídeňAthény (Řecko)Vídeň například v termínu 31. srpna až 2. září (pondělí až středa) můžete zarezervovat na stránkách společnosti Ryanair. Alternativně můžete letenky zakoupit u spolehlivého českého prodejce, cena sice bude o něco vyšší, vy však získáte zákaznický servis v češtině a pár korunami podpoříte tento web.

 

letenky Athény ryanair
Letenky z Vídně do Athén
Letní Athény z Vídně za 480 Kč! (letenky tam i zpět)
Štítky:        

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!