Mezinárodní letiště Brno Tuřeny je menší bráška pražského. Odbaví okolo půl miliónů cestujících ročně, operuje zde asi pět leteckých společností, zejména lety pro pracující v evropských státech nebo charterové lety. Významné jsou zde také cargo lety.

 

 

<

 

 

Odbavení

 

Začíná klasicky dvě hodiny před odletem a končí asi 40 minut před odletem letadla. Označené přepážky najdete v odbavovací hale a k check inu budete vždy potřebovat cestovní doklad, dále to může být vytištěná elektronická letenka nebo voucher od cestovní kanceláře.
Zde obdržíte váš palubní lístek a odevzdáte všechny zavazadla, která si nebere s sebou na palubu. Dávejte si pozor na velikost a váhu příručního zavazadlo, protože zde operují často nízkonákladové společnosti docela striktně se to hlídá.

Odbavit se můžete u některých letů také elektronicky z domova, je to jednoduché zejména máte-li s sebou pouze příruční zavazadlo.

 

Obchody

 

Na letišti najdete bar, restauraci s výhledem nebo rychlé občerstvení. Není to široký výběr, ale na pivo před cestou a odpočinek bohatě stačí. Je zde obchod se suvenýry a samozřejmě duty free shop v tranzitní zóně.

 

Parkování na letišti

 

Parkovat můžete na letišti za 750Kč za týden nebo 1450Kč za dva týdny. Pokud někoho na letišti pouze necháváte, můžete přistavit na 15 minut zdarma.

 

Veřejná doprava na letiště

 

Z Brněnského hlavního nádraží sem dojedete přímo linkou E76 za 25Kč. V noci linka N89.

 

Další služby na letišti

 

Mimo restaurace o obchod si zde můžete vyměnit peníze nebo půjčit auto. Wifi funguje v areálu letiště.

Letiště Brno
Štítky:            

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!