Čtenáře, kteří již nyní hledají výhodné letenky do Thajska na TOP sezonu, by mohl zaujmout náš dnešní další levnocestovatelský tip. Společnost AirBerlin totiž každou neděli dává do prodeje akční letenky a tentokrát se týkají právě Thajska. V ceně máte odbavené zavazadlo do 23kg a cestovní období je od 1. srpna, do 31. března. Prodej letenek je pouze dnes do 18:00!

 

<

 

Tip pro Vás: Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

 

Letenky zarezervujte přímo na stránkách AirBerlin. Sice z toho nemám žádnou provizi, ale vyjde vás to nejlevněji :).

 

 

Thajsko

 

 

V Bangkoku bych doporučoval na 2 dny zůstat a projít si chrámy, jsou skvělé. Dejte pozor na to, kde v Bangkoku bydlíte – doprava je značně zacpaná a i 2 kilometry můžete jet desítky minut. Já pro ubytování v Bangkoku zvolil Airbnb a toto ubytování, vycházelo to nejvýhodněji vzhledem k poloze pár metrů od nadzemky. Nezapomente případně uplatnit slevu cca 500Kč. K dopravě můžete použít i taxi, je doslova za pár korun. Trvejte ale na zapnutí taximetru, jim se do toho příliš nechce :). Alternativou je využívání Uberu, to jsem zvolil já (je to o trochu levnější a hlavně odpadá starost, zda to taxíkař nebere přes Kambodžu ? ).

 

Následně můžete zamířit na jih (Phuket, Krabi), na ostrovy nedaleko Bangkoku (např. Koh Chang), nebo na sever za krásnými chrámy.

 

Vstup do Thajska

K návštěvě Thajska nepotřebujete víza, stačí pas s minimálně 6 měsíční platností. Zdarma můžete Thajsko navštívit na měsíc.

 

Očkování do Thajska

Osobně jsem toho názoru, že nezáleží, kam jedete, ale na oblasti a jak se budete chovat. Jinak řečeno, pokud levnocestovatelsky, budete jíst v místních stáncích atd., doporučoval bych žloutenky + tyfus. Pokud plánujete pobyt na severu Thajska v džungli, probral bych to s lékařem, nebo na očkovací stanici. Rizika se budou lišit od konkrétní oblasti, i doby pobytu. Pokud jedete do Thajska, z letiště zamíříte do hotelu a jíst budete jen v kvalitnějších restauracích/obchodech, tak bych očkování neřešil, riziko nebude vyšší, jak v ČR.

 

Peníze a ceny v Thajsku

V Thajsku se platí bathy, kdy ceny odpovídají zhruba 2/3 našich korun. Pokud něco stojí 90 bathů, je to za 60Kč. Jde o přibližný přepočet, záleží na momentálním kurzu a kde směníte, ale dá se z toho pro hrubou představu dobře vycházet. Rozměnit můžete jak za dolary, tak za Eura. K výměně českých korun na dolary či Eura, doporučuji tento postup. Před výměnou na bathy projdětě dost směnáren, kurzy se až drasticky liší. Pokud míříte na ostrovy, rozměnte peníze už na pevnině, kurz je tam šílený.

 

Bankomaty si krom poplatku vaší bance účtují 200 bathů za výběr. Takže bud jedte s hotovostí, nebo uskutečněte co nejméně výběrů. Počítejte s tím, že vám občas bankomat kartu spolkne. Nám se to stalo předevčírem na letišti a je to nemilé. Jen souhrou náhod se nám podařilo kontaktovat zaměstnance a po 15 minutách papírování ji obdrželi zpět. Takže pokud spoléháte čistě na kartu, mějte jednu v záloze a z bankomatu vybírejte když máte čas a ideálně přímo před bankou, které bankomat patří. Prý se to stává poměrně často.

 

Ceny v Thajsku jsou skvělé, dobré ubytování seženete v průměru kolem 300Kč, najíte se bohatě za 50Kč. Pokud potřebujete ještě více ušetřit, místní sít supermarketů má předpřipravená jídla ve vakuových krabičkách (u pokladny vám je ohřejí) za 30Kč a jsou znamenitá. Během 3 týdnů tak ušetříte i nemalé peníze na jídle a službách (např. skvělá hodinová masáž vás tu vyjde na 120Kč). Malé pivko v plechu tu stojí kolem 30Kč, záleží na značce. Motorku si půjčíte za 50-150Kč za den.

 

Bezpečnost v Thajsku

Co se bezpečnosti týká, Thajsko je několikrát bezpečnější, než Evropa. Klidně bych sem vzal i děti, nebo starší rodiče. Pozor je dávat hlavně na dopravu která je chaotická a na to, co jíte. Zvlášt než si tělo Evropana zvykne, tak ho pálivá strava dokáže pěkně potrápit :). Jinak je ale thajská kuchyně naprosto úžasná, chutná i zdravá současně.

 

 

Počasí v Thajsku

Hodně lidí řeší počasí v Thajsku. Já osobně bych ho neřešil :). Každý kdo vám bude s jistotou tvrdit, že bude takhle a takhle, tak vůbec nemá ponětí o čem mluví, protože počasí je posunuté a je to do značné míry nepředvídatelné. Ano, střídá se zde období sucha a období deštů, ale liší se to dle oblasti a i v období deštů neprší stále.

 

Navíc tu hraje roli jedna důležitá věc a tou je masová turistika v Thajsku. V plné sezoně jsou ty nejkrásnější pláže v obklopení turistů a zážitek je tak dosti pokažený. Mimo sezonu jich je několikanásobně méně a i ceny jsou ještě příznivější.

 

Takže bych to neřešil a když by se spustil déšt, šel bych do plážového baru, nebo si přečíst knížku. Pokud by to podle předpovědi vypadalo na více, než jen krátkou přehánku, tak bych se přesunul o kousek dále, kde bude svítit sluníčko. Ale dlouhodobější déšt je tu raritou, srážky jsou velmi intenzivní, ale netrvají dlouho.

 

Aktuální počasí v Thajsku a předpověd počasí, můžete sledovat zde. Nezapomente sledovat konkrétní oblast, Thajsko je rozlehlé a jak je na severu, nic nevypovídá o tom, jak je na jihu. Sám ted na měsíc v Thajsku sem, takže pokud byste potřebovali vědět jak tu je, stačí se zeptat a já mrknu z okna :).

 

 

Letenky z Vídně do Bangkoku i v TOP sezoně za 10800Kč. Pouze dnes.

4 komentáře u „Letenky z Vídně do Bangkoku i v TOP sezoně za 10800Kč. Pouze dnes.

 • 10.7.2016 (12:02)
  Trvalý odkaz

  Ahoj,

  hledám letenky do Thajska (místo přistání neřeším) přes Vánoční svátky. Bohužel již nejsou letenky za příznivou cenu nebo jsou v tomto období vyprodané. Máme si počkat ještě na nějakou akční cenu i přes svátky nebo hledat jinou destinaci, kde můžeme strávit s partnerkou svátky?

  Diky za odpověd.

  Reagovat
  • 10.7.2016 (12:37)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den,

   bohužel přes Vánoční svátky jsou letenky nejdražší, at už kamkoliv. Zda se nějaká akce objeví, vám bohužel nedovedu říci (a ani nikdo jiný). Nedávno letenky byly, ale rychle se vyprodaly.

   Reagovat
 • 10.7.2016 (18:57)
  Trvalý odkaz

  Ahoj,

  mockrát děkujeme za super tip!! 🙂
  Letenky jsme stihli koupit na prosinec a za úžasnou cenu!!

  Děkujeme. 🙂

  Reagovat
  • 11.7.2016 (7:25)
   Trvalý odkaz

   Super, pořádně si to užijte :)! Thajsko je super.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!