Ačkoliv o akčních letenkách z Prahy na Maledivy už jsem na Levnocestování psal, díky pomalu končící platnosti jistě stojí tato akce za připomenutí. Jde totiž o velmi výhodnou cenu, kterou by byla velká škoda přehlédnout. Využít ji můžete např k již popsanému tipu “Maledivy z Prahy na 8 dní s plnou penzí za 18245Kč!“, nebo si vzít ubytování bez plné penze a dostat se s cenou ještě níže. Např. na oblíbeném Maafushi seženete velmi dobře hodnocené ubytování na týden za cenu 6000Kč na osobu.

 

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Zájezdy na last minute přes cestovní kanceláře až se slevou 70%, naleznete zde >>

 

Zvýšenou pozornost před nákupem letenek věnujte tomu, že top sezóna je na Maledivách zhruba od prosince do dubna a v květnu/červnu vás tak může potkat občasná přehánka. Přehnaně těžkou hlavu bych si z toho ale nedělal, Maledivy jsou v podstatě celoroční destinací. Jen to berte v úvahu před nákupem.

 

Doporučuji se na cestu také pojistit. Online srovnání cestovního pojištění s cenami od 9Kč/den, naleznete zde >>

 

K ubytování bych vám doporučoval ostrov Huraa, nebo již zmiňované Maafushi. Možností je určtě více, ale na tyto ostrovy se snadno dostanete a potěší i větší množtví čechů :).  Ubytování buď můžete volit přes Booking, nebo se svěřit maledivy-levne.cz. Ti zprostředkovávají právě pobyt na ostrově Huraa a se vším vám pomohou (samozřejmě v češtině).  Loni jsem u nich byl, moji recenzi naleznete zde >>.

 

Pokud se v individuální turistice nevyznáte, je asi lepší využít jejich služeb. Poradí vám i s dopravou na ostrov, se svátky, můžete přes ně řešit případné problémy…

 

 

P1040342

 

 

 

Letenky Praha – Male – Praha zarezervujte přímo na webu FlyDubai, vyjde Vás to nejlevněji. K ceně je nutno připočítat 3% za platbu kartou. Já pro názornost termín 14. – 25 května.  Je poměrně těžké levné letenky najít, “uklikává se to” (zobrazuje se nižší cena, která po kliku stoupne). Ale nevzdávejte to, jde to :). Trochu může pomoci najít termín na Pelikánu níže a pak nakoupit na FlyDubai, ale také to nefunguje na 100%.

 

Alternativně je můžete zakoupit přes Pelikána, sice za vyšší cenu, ale se základní podporou v češtině a přispějete na chod tohoto webu << Kalendář termínů >>

 

1

 

 

 

V ceně máte odbavené zavazadlo do 20kg.

 

Věnujte zvýšenou pozornost přestupům a naplánujte si je dle svých preferencí. Některé přestupy jsou krátké, jiné vám umožní strávit noc a velkou část dne v Dubaji. To bych vám i doporučoval, Dubaj za jednodenní návštěvu jistě stojí, jen pak musíte k ceně připočítat ještě hotel v tomto městě. Detailního průvodce Dubají naleznete zde a  k ubytování bych volil tento hotel. Pokud trpíte sklony k nachlazení, vemte si do Dubaje určitě oblečení kterým se můžete zakrýt. Klimatizace je všudypřítomná a přestupy ze 40 stupnů do 20 stupnů několikrát za hodinu nejsou moc příjemné. Byla by škoda Maledivy promarodit :). 

 

Rovněž upozornuji na to, že FlyDubai je nízkonákladovka. Na palubu si tak vemte jídlo a pití, na cestě z Dubaje do Male ho budete potřebovat. Na FlyDubai se objevily i negativní recenze od čtenářů, kdy jim byl zrušen na poslední chvíli let. Já osobně s nimi mám zkušenosti dobrý, vše bylo jak mělo být. Ale možná je rozumnější vzít hotel s možností storna zdarma, kdyby ke zrušení letu došlo.

 

 

Vstup na Maledivy

K návštěvě Malediv nepotřebujete zajištovat víza předem, stačí pas s min. 6 měsíční platností a doklad od hotelu, kde budete ubytováni. Teoreticky byste měli mít dostatek financí (min. 10 dolarů na den), ale to nikdo nekontroluje.

 

Očkování na Maledivy

Doporučuje se cestovatelský základ, žloutenky a tyfus, nicméně riziko bude minimální. Co nepodcente jsou repelenty. Na ostrově Huraa sice příliš komárů v březnu nebylo, ale na jiných ostrovech může být situace jiná a je tak na místě se informovat o tom, co mohou přenášet a samozřejmě se proti nim i chránit.

 

Internet na Maledivách

Na ostrově Huraa, kde jsme byli, fungoval na běžné prohlížení webu. V noci bylo možné stahovat i větší soubory a připojit se ke vzdálené ploše, ale nečekejte zázraky. Na letišti jde koupit simku s daty, která údajně poskytuje lepší připojení.

 

Peníze a ceny na Maledivách

Na Maledivách se platí Maledivskou rupií, ale většinou není problém zaplatit ani dolary a někdy jsou ceny i přímo v nich. Jedna rupie je zhruba 1,5Kč a ceny jsou podobné těm našim. Něco je levnější, něco dražší, ale vybrat se dá. V Male je nejlepší nakupovat v supermarketech, na Huraa pak projít obchody a srovnat ceny. Dávejte pozor na prošlé zboží, oni k tomu přistupují dost svévolně a jak je něco jednou opalovák, tak to bude navždy opalovák. Restaurace na ostrově Huraa měla podobné ceny jako u nás (tento tip ale zahrnuje plnou penzi, takže to stejně moc nevyužijete).

 

Bezpečnost na Maledivách

Maledivy jsou muslimské a to u mnoha lidí budí obavy, ale místní jsou velmi přátelští a o svoji bezpečnost se nemusíte obávat. V plavkách se dá koupat na vyhrazené pláži pro turisty, jinak můžete chodit oblečeni normálně. Holky měly kraťasy + tílka a nikdo ani zle nekoukal.

 

 

Pokud byste cokoliv potřebovali zodpovědět, ptejte se dole v diskuzi, rád vám pomohu.

Letenky z Prahy na Maledivy za 8900Kč! (let tam i zpět)
Štítky:    

4 komentáře u „Letenky z Prahy na Maledivy za 8900Kč! (let tam i zpět)

 • 9.1.2017 (11:56)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den,
  máme koupeny letenky na půlku března, vzhledem k některým recenzím a i tomu, že letíme s dětmi, dá se dopředu cca den dva někam zavolat, zda let platí? Abychom pak zbytečně nečekali na letišti. Letíme z Prahy.
  Moc děkuji za odpověď
  Martina

  Reagovat
  • 9.1.2017 (19:38)
   Trvalý odkaz

   Určitě můžete přímo na FlyDubai. S těmi recenzemi se také setkávám a upřímně mě překvapují, za mě bylo vše vždy v pohodě.

   Reagovat
 • 12.1.2017 (7:44)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den, bylo by ještě možné sehnat letenky na Maledivy cca obdobi 10.března až 10.dubna na 12 až 16 dni odlet nejlépe Praha. Děkuji Veronika

  Reagovat
  • 13.1.2017 (15:09)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den, bohužel, tato akce již skončila.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!