Společnost Volotea uvolnila do prodeje další akční letenky za 9.72€, tedy cca 270Kč. Jsou dostupné na všech trasách do vyprodání, ale nás v tomto tipu budou nejvíce zajímat letenky z Prahy do Benátek. Ty totiž můžeme využít více způsoby, které si popíšeme níže. Volotea zároven za registraci nabízí bonus 10€, tedy mělo by být možné letenky mít zcela zdarma. „Mělo by být“ je zcela na místě, protože někomu kod uplatnit jde, někomu ne (teoreticky by měl jít uplatnit u letenek dražších 10€, prakticky jde někdy i u levnějších). Každopádně za zkoušku nic nedáte a cena 270Kč je stejně bezkonkurenční. Zpáteční letenky od Volotea si nekupujte, je to většinou nevýhodné.

 

<

 

Pokud nemáte s individuální turistikou zkušenosti, doporučuji článek Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

 

Letenky rezervujte přímo na webu Volotea. Asi není zbytečné říkat, že je třeba si pospíšit, protože platnost bude v minutách, max. hodinách. Před nákupem nezapomente zkusit registraci pro 10€ slevový kod. To nejhorší, co se může stát je to, že nepůjde uplatnit a využijete ho příště. Email můžete použít smyšlený.

 

Letenky do Benátek

 

 

Počet letenek je omezen, pokud kupujete dva, učinte tak najednou. Jinak se vám může stát, že se vám povede koupit za tuto cenu jen jednu letenku a přítelkyně bude muset letět v kufru :).

 

Za nejnižší cenu máte v ceně 6 kilové příruční zavazadlo, které vám bude stačit víc jak bohatě.  Návod, jak se sbalit do příručního zavazadla i na 7 měsíční cestu kolem světa, naleznete zde >>

 

A ted ke způsobům, jak jdou tyto letenky využít.

 

1/ Koupit letenky zpět u jiné společnosti

 

Nabízí se např. možnost 24. října nakoupit letenky přes Voloteu a 27. října zpět přes EasyJet. Pokud poletíte ve dvou, vyjdou vás letenky Praha – Benátky – Praha na zhruba 1100Kč.

 

 

2/ Koupit letenky zpět z Milána

 

Stejný princip, jen budete mít 2 města za cenu jednoho. Z Milána létá např. EasyJet nebo Wizzair.

 

 

3/ Udělat si velký výlet po Itálii a do Prahy odletět z Říma, nebo Neapole.

 

Tento výlet Praha – Benátky – Florencie – Pisa – Řím – Praha jsem sám v únoru podnikl a bylo to super. Cestopis a návod naleznete zde >>

 

4/ využít slevový kupon a letět zpět Voloteou.

 

Pokud se v Benátkách zdržíte déle, může to být výhodné. Např. 24. října – 1. listopadu můžete mít za 970Kč letenky tam i zpět.

 

 

Před zakoupením letenek vemte do úvahy, že se jedná jen o část nákladů na cestu. Dále je zapotřebí započítat ubytování, doprav na/z letiště, případné vstupy atd. Tyto náklady byste museli řešit vždy a myslím si, že je to skvělá akce, ale raději na to upozornuji předem, abyste něco nekoupili jen proto, že je to levné :).

 

Průvodce Benátkami naleznete zde >>

Letenky z Prahy do Benátek za 270Kč!
Štítky:    

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!