Létat z Polska se vyplatí

Létat z Polska se vyplatí

Jestliže bydlíte v Ostravě nebo okolí, bude pro vás výhodnější odletět z některého z polských letišť, než například z Prahy. Občas vás letenky i s cestou do Polska ale vyjdou levněji, i když bydlíte v Praze. Z tohoto důvodu jsme pro vás připravili tento článek, kde se dozvíte odkud se z Polska létá, jak se tam dostanete a jaké jsou příklady destinací a cen.

<

Levné letenky z Krakova, Katovic, Vratislavi, Varšavy nebo Gdaňsku

Letenky pochází ve většině případů z nabídek nízkonákladových leteckých společností. V ceně letenky je často příruční zavazadlo, za velké zavazadlo určené k odbavení je třeba si připlatit.

Na polská letiště se můžete dostat buď vlastním autem, nebo využít autobusovou dopravu.

Jak se dostat do Polska?

Jak z Ostravy do Katovic a Krakova

Z Ostravy se na tato polská letiště dostanete například s autobusovou společností Tiger Express, která jezdí hned několikrát za den. Zpáteční jízdenka Ostrava – Katovice stojí necelých 800,- Kč. Mezi Ostravou a Krakovem se dostanete od 600,- Kč. Konečné ceny a jízdní řády naleznete zde >>

Jak z Prahy a Hradce Králové do Vratislavi (Wroclaw) a Varšavy

Do polské Vratislavi se dostanete autobusem se společností EuroLines. Projíždí mezi Prahou, Hradcem Králové, Vratislaví a Varšavou. Cena zpáteční jízdenky na trase Praha – Vratislav je 880 Kč, při cestě z Hradce Králové do Vratislavi za zpáteční jízdenku zaplatíte 1 010 Kč. Jízdní řády a konkrétní ceny naleznete zde >>

Trasu Praha – Vratislav zajišťuje také společnost SimpleExpress, u které momentálně lze zpáteční jízdenka Praha – Vratislav zakoupit za cenu 770 Kč.

Třetí možností, jak se dostat do Vratislavi z Prahy je s PolskiBus, zpáteční jízdenka je zhruba za 900,- Kč. Jízdní řády naleznete zde >>

Z autobusového nádraží ve Vratislavi se na letiště dostanete městským autobusem linkou 406. Přehled zastávek a jízdní řád tohoto autobusu naleznete na těchto webových stránkách.

Praha – Gdaňsk

Z Prahy bych volil na cestu do Gdaňsku s PolskiBus nebo vlastním automobilem.

Příklady cen některých letenek do různých destinací:

Varšava – Oslo – 489,- Kč (Ryanair) – nabídka zde >>

Varšava – Stockholm – 498,- Kč (Ryanair) – nabídka zde >>

Varšava – Goteborg – 497,- Kč (Ryanair) – nabídka zde >>

Katovice – Stockholm – 509,- Kč (Wizz Air) – nabídka zde >>

Nejen do Skandinávie se často objevují skvělé slevové akce. Z Polska se levně dostanete také například na řecké nebo Kanárské ostrovy. Doporučuji sledovat tento web, nebo se přihlásit k odběru novinek, aby vám žádná akce neutekla.