Jak koupit vysněnou dovolenou levně? Cestovní kanceláře nabízejí řadu výhod, slev a akcí. Ale jak se v nich vyznat? Je výhodnější first minute, tedy koupě zájezdu s předstihem? Nebo Vás vyjde levněji koupě zájezdu na poslední chvíli, tedy last minute?

 

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Zájezdy na last minute přes cestovní kanceláře až se slevou 70%, naleznete zde >>

 

First minute

Velkou výhodou first minute je, že si můžete vybírat z kompletní široké nabídky cestovních kanceláří. Nemusíte tedy slevovat ze svých nároků a dovolenou si vyberete přesně dle svého gusta. Nejvíce atraktivní zájezdy totiž bývají i nejdříve vyprodané. Sehnat na poslední chvíli zájezd přesně dle Vašich požadavků, už leckdy může být problém.

U většiny cestovních kanceláří platí pravidlo, že čím dříve zájezd objednáte, tím větší slevu first minute můžete dostat. Slevy first minute dosahují až 30 % ceny zájezdu. Zájezdy first minute mívají ale také řadu dalších výhod. Patří mezi ně například možnost zdarma změnit před odletem termín i destinaci zájezdu, dítě zdarma, transfer na letiště zdarma, apod.

 

Last minute

Obrovskou výhodou last minute zájezdů je jejich nízká cena. Čím více „na poslední chvíli“ zájezd kupujete, čím méně času zbývá do odletu, tím lákavější jsou ceny zájezdů. Ovšem není last minute jako last minute. Zájezd s tímto označením můžete pořídit i 2 měsíce před odjezdem (sleva nebývá ještě nijak závratná) nebo dokonce i pár hodin před samotným odletem na dovolenou. Cenově nejvýhodnější jsou pak zájezdy s odletem do 24 hodin. Výše slevy může překročit i 50 % z ceny zájezdu.

Koupě zájezdu last minute však od Vás vyžaduje notnou dávku flexibility. Vybíráte už jen z omezené nabídky zlevněných zájezdů, které už nemusí přesně odpovídat Vašim původním požadavkům na vysněnou dovolenou. Jelikož bývá o zájezdy last minute velký zájem, je potřeba rozhodovat se rychle.

 

Je tedy výhodnější koupě zájezdu first minute nebo last minute?

Cestujete-li ve více lidech (a hlavně s malými dětmi) doporučujeme kupovat raději zájezdy first minute. Máte tak záruku, že se Vám podaří za výhodnou cenu koupit zájezd splňující Vaše kapacitní požadavky. Také budete mít větší možnost vybrat si zájezd odpovídající potřebám vašeho dítěte (tedy například bazén s ohřívanou vodou, dětské hřiště v areálu, či aquapark nedaleko Vašeho hotelu).

Koupi zájezdu first minute také doporučujeme v případě, že máte pevně daný termín dovolené. V případě zájezdu last minute totiž není vůbec jisté, že se Vám na uvedený termín podaří na poslední chvíli nějaký vhodný zájezd koupit.

Pro dobrodruhy, kteří mají rádi překvapení (skončíme letos s last minute v Řecku nebo ve Španělsku?), jsou flexibilní a nebojí se rozhodnutí v krátkém čase, doporučujeme zejména super last minute zájezdy. Nakoupíte zájezd za výhodnou cenu a ještě si při jeho koupi a následném rychlém balení užijete trochu nezbytného adrenalinu.

 

 

 

 

 

 

Last minute vs. first minute – co je výhodnější?
Štítky:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!