Pokud patříte ke čtenářům, kterým nevadí trochu nepohodlí pro velkou úsporu nákladů, mohly by vás zaujmout letenky do Vietnamu z Varšavy za 999 zlotých, tedy cca 6190Kč. Cena je za let tam i zpět a zahrnuje všechny poplatky + odbavené zavazadlo do 20Kg. Varšava se může zdát být nepraktická, ale tam i zpět pojedete přes noc a tak pokud vám nevadí spaní v autobusu, rychle to uteče. S cenou za jízdenku z Prahy a zpět, se pak vejdete do 900Kč. Vietnam je velmi levnou destinací, letos jsme v něm strávili měsíc a obvykle dávali za noc 10-13 dolarů a za jídlo 1-2 dolary. Jídlo je přitom znamenité a velmi zdravé. Vřele doporučuji skvělý cestopis našeho čtenáře „Cestování po Vietnamu“. S případným nákupem dlouho neváhejte, tyto last minute letenky se rychle vyprodají.

 

<

 

Pokud nemáte s individuální turistikou žádné zkušenosti, doporučuji Vám k přečtení tento podrobný návod >>

 

Pojištění na cestu je velmi rozumné, pokud si budete půjčovat motorku, tak bych řekl, že i nutné 🙂. Online srovnání cestovního pojištění, naleznete zde >>

 

Letenky zarezervujte zde >>

 

1

 

 

Počítejte s tím, že víc se domluvíte česky, než anglicky :). Navíc jejich logika je někdy dosti svérázná a i když se hoteliéra ptáte „Kolik to stojí“, ukazujete na peněženku a modlíte se k bohům, tak se tváří, že vůbec nechápe, co po něm můžete chtít :). Samozřejmě ne všichni, občas se domluvíte a to i česky.

 

Sebou si vemte dostatek léků na průjem, i když je jejich kuchyně znamenitá, občas Evropana ze začátku potrápí.

 

Ubytování bych si přes Booking zarezervoval na pár dní a následně ho bral na místě. Vždy si ale místo dobře projděte a cenu smlouvejte. Jsou to zdatní obchodníci :). V Ho či Minově městě nezapomente navštívit vojenské muzeum. Je to trochu (víc) propaganda, ale i tak je to velmi zajímavý zážitek a můžete si udělat fotky u letadel, tanků a tak :). K ubytování bych vám doporučoval batůžkářskou oblast Pham Ngu Lao. Je to velmi živá a zároven levná čtvrt.

 

LAST MINUTE letenky do Vietnamu za 6190Kč (cena za let tam i zpět)
Štítky:    

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *