V dalším dnešním levnocestovatelském tipu jsem si pro vás připravil skvělou dovolenou na Krétě. Vycházet budeme ze zlevněných last minute letenek z Prahy na Krétu a zpět za 2990Kč a přidáme k tomu ubytování nedaleko pláže. Kalkulace je vedena na 2 osoby a velkou výhodou je, že pokud by s vámi letěl někdo třetí, bude mít ubytování zdarma (zaplatí pouze 3 tisíce za letenku). V případě hotelu s All Inclusive jde o opravdu krásné a skvěle hodnocené ubytování, které bych doporučil i náročnějším čtenářům, toužících po luxusní dovolené. Detailního průvodce po Krétě naleznete zde.

 

<

 

Tento tip je na individuální turistiku. Pokud upřednostňujete dovolenou přes cestovní kanceláře, naleznete je zde

 

Tip pro vás: Pokud nemáte s individuální turistikou žádné zkušenosti, doporučuji k přečtení tento podrobný návod >>

 

Letenky Praha – Heraklion – Praha za 2990Kč si můžete zarezervovat zde >>

 

 

1

 

 

Jde o takzvané charterové letenky, tedy letenky, které cestovka nestihla prodat svým klientům. Pro vás to znamená stejný servis, jako byste letěli s CK (včetně odbaveného zavazadla). Jen o polovinu levněji :). 

 

Všechny hotely na Krétě v toto datum, naleznete zde >>

 

 

Já pro názornost zvolil Villa Maria Apartments. Jde o dobrý poměr cena/kvalita a za 2875Kč/5 dní/2 osoby dostanete 3-lůžkový pokoj. Jak už jsem zmiňoval, zdarma tedy můžete vzít např. dítě, nebo tchýni :). Rezervovat ho můžete zde >>

 

 

1

 

 

 

 

Pokud preferujete All Inclusive a patříte k náročnějším čtenářům,  volil bych určitě Europa Hotel. Z fotek vypadá luxusně a je i skvěle hodnocen. Rezervovat ho můžete zde >>

 

 

1

 

 

 

Historie na každém kroku, to je Kréta…

 

Asi nikoho nepřekvapí, že Kréta je největším a zároveň nejoblíbenějším ostrovem Řecka. Toto místo je doslova opředeno legendami. Dle té nejznámější má být dokonce rodištěm samotného Dia – vládce olympijských bohů. Navštivte tedy i vy místo, kde znovu ožívají dějiny.

 

Kréta je plná kontrastů. Na jedné straně se jedná o velice rušný ostrov plný ruchu, bohatého nočního života a jiných radovánek. Na straně druhé si můžete užívat poklidu nekonečných pláží a průzračného moře, místo jako stvořené pro romantiky. Ostrov je poměrně členitý a známý je především pro své úzké uličky, kde se stěží vyhnout dvě auta. Proto doporučujeme pěší turistiku či jízdu na kole. Kam až oko dohlédne, si budete moci užívat kouzelné scenérie.

 

Ubytovat se můžete buď v jednom z mnoha luxusních letovisek a hotelů nebo v jedné z mnoha vesniček či taveren. Zde můžete zakusit tu pravou atmosféru a ochutnat i mnoho specialit krétské kuchyně jako jsou sýry anthotyro a manouri.

 

 

Božský palác Knossos i překrásné soutěsky

Jestli nejste ten typ, který dovede celou dovolenou proležet pouze na pláži, určitě navštivte i různé památky a přírodní skvosty. Nádherné jsou zde především soutěsky, z nichž je nejznámější Samaria. K vidění jsou i kouzelné jeskyně s naprosto výstižným názvem – Diovy jeskyně. Mezi nejznámější a nejúchvatnější pláže patří Balos Lagoon, palmová pláž Vai, Matala, Plakias, pláž Elafonisi s růžovým pískem, četnými zátokami, rozlehlými mělčinami a opalizující vodou

 

Z historických objektů je nejnavštěvovanější palác Knossos či Festos.

 

Nekonečné olivové háje a Svatojánský chléb

Za procházku stojí určitě i cesty lemované citrusovníky a pomerančovníky. K vidění jsou zde i morušovníky a rohovníky právě těm se přezdívá Svatojánský chléb. Jedná se o 10m vysoký strom s lusky dlouhými 20cm. Plody jsou velice energeticky vydatné a slaďounké, určitě stojí za ochutnání. Řekové jej využívají pro výrobu velice lahodných sirupů, likérů a vín. Během procházky můžete narazit na volně se popasující kozy kri-kri.

 

Po stopách Minotaura…

Na ostrově se nalézají pozůstatky minojské kultury. Jistě si ještě z hodin dějepisu pamatujete příběh o bájném Minotaurovi člověku s lidským tělem a býčí hlavou. Dle některých pověstí se zrodil z bizardního chtíče jeho matky. Ta se zamilovala do překrásného býka. Aby s ním mohla mít styk, nechala postavit dutou krávu, do které si následně vlezla a s býkem tak počala dítě.

 

Počasí

Hlavní sezona bývá, co se týče počasí, téměř ideální – teplo a málo srážek. V průměru se teploty pohybují: leden 15C˚, únor 16 C˚, březen 17 C˚, duben 20 C˚, květen 24 C˚, červen 28 C˚, červenec 29 C˚, srpen 29 C˚, září 27 C˚, říjen 24 C˚, listopad 21 C˚, prosinec 17 C˚.

 

 

Last minute Kréta z Prahy na 5 dní za 4400Kč (nebo s ALL INCLUSIVE za 8050Kč)

2 komentáře u „Last minute Kréta z Prahy na 5 dní za 4400Kč (nebo s ALL INCLUSIVE za 8050Kč)

 • 17.8.2016 (11:37)
  Trvalý odkaz

  Moc pěkné, už to obvolávám, díky :-). S neckermannem máte dobré zkušenosti?

  Reagovat
  • 17.8.2016 (11:58)
   Trvalý odkaz

   Díky :).

   Jen co se týká komunikace se mnou, ta je dobrá. Ale ještě jsem od nich letenky nekupoval. Budu moc rád, pokud mi pak dáte na ně zpětnou vazbu.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!