Pokud sníte o dovolené na Bali a pro úsporu nákladů jste ochotni i vydržet trochu nepohodlí, mohly by pro vás být zajímavou volbou letenky z Varšavy na Bali a zpět za 8732 kč. Varšava se může zdát být nepraktická, ale tam i zpět pojedete přes noc a tak pokud vám nevadí spaní v autobusu, rychle to uteče. S cenou za jízdenku z Prahy a zpět, se pak vejdete do 900Kč. Ubytování jsem zvolil přímo v Kutě 400 metrů od pláže, ale berte ho spíš pro názornost – byla by velká škoda si Bali neprojet. V hlavním městě bych doporučoval zůstat 2-3 noci pro aklimatizaci a pak se vydejte dál do vnitrozemí.  Na Bali jsme letos strávili cca 5 týdnů, pokud by Vás něco zajímalo, klidně se zeptejte.

 

<

 

Pokud nemáte s individuální turistikou žádné zkušenosti, doporučuji Vám k přečtení tento podrobný návod >>

 

Pojištění na Bali je v podstatě nutné, protože jinak musíte platit vše hotově a jsou to velké částky. Pokud byste neměli ani peníze, ani dobré pojištění, tak Vás dost pravděpodobně ani neošetří. Online srovnání cestovního pojištění, naleznete zde >>

 

Před nákupem letenek vemte v potaz všechny náklady (pokud budete cestovat, ubytování bude někde dražší) a to, že listopad je už začátkem „období deštů“. Reálně to znamená pár hodin deště denně, obzvlášt v odpoledních hodinách, ale může se stát i to, že Vám nějaký den proprší. Není to nic hrozného, ale raději na to upozorňuji předem, ať víte, s čím počítat. Výhodou je zase méně turistů a lepší ceny. Osobně bych se toho příliš nebál.

 

Do Varšavy se nejvýhodněji dostanete asi se společností  Polskibus.com, kdy za zpáteční jízdenku dáte jen 140PLN, tedy necelých 900Kč. Nezapomeňte si dát dostatečnou časovou rezervu „pro strýčka příhodu“.  Průvodce Varšavou, naleznete zde.

 

2

 

 

 

Letenky Varšava – Bali – Varšava  10. – 25. listopadu za 2798,15 PLZ pro dvě osoby, jak je možné vidět na náhledu. Na osobu to pak vychází 8732 kč. Můžete je zarezervovat zde >> 

 

img_1260-600x450

 

 

V ceně sice máte odbavené zavazadlo po 20kg, ale doporučoval bych raději jet jenom s příručním. Návod, jak se do příručního zavazadla sbalit i na 7 měsíční cestu kolem světa, naleznete zde >>

 

Po příletu na Bali si vyberte v bankomatu na letišti peníze, vyjde to výhodněji jak směnárny a je tam vysoký limit (to na Bali nebývá moc pravidlem). Odmítněte všechny nabídky odvozu včetně oficiálního okénka s taxi, projděte krytým parkovištěm ať se dostanete ven z letiště a stopněte si taxi. Trvejte na zapnutí taxametru. Někdy bez taxametru jet nechtějí, protože na cizincích rádi vydělávají, ale nedejte se a klidně si vemte jiného taxíka. Jezdí jich tu spousty. Cesta z letiště do hotelu v Kutě by měla stát mezi 50-100Kč, záleží kam konkrétně.

 

Pokud stejně jako já preferujete Ubera, tak na letiště nesmí jezdit. Postup je pak stejný, odejděte cca 300 metrů od letiště a zavolejte si ho. Rozdíl v ceně do Kuty ale nečekejte, nás obojí vyšlo na zhruba 60Kč.

 

Na první 1-2 noci si vemte hotel v Kutě, pro aklimatizaci a srovnání časového posunu. Pokud chcete do centra nočního života, tak dobrou volbou je Maxi hotel. Je přímo naproti velkým diskotékám, má i bazén a vypadá dobře. Jen je tam hodně hluk, no :). Zarezervujte ho přes Booking až v den pobytu, má pravidelné slevy a dá se koupit deluxe pokoj za 500kč/noc.

 

Pokud byste ubytování co nejlevněji a nevadí Vám zůstat v Kutě (ono to zase tak hrozné není, je to spíš o cílech a hodně turistů jinam nejezdí), tak zajímavě vychází Cempaka 3 Inn 3678Kč/2 osoby/celý pobyt i se snídaní. Ubytování nabízí také venkovní bazén a je hodnoceno 7,9 /10. Výhodou je i poloha blízko pláže a tak akorát vzdálenost od nočních podniků – 5 minut chůze a už méně hluku.  Rezervovat ho můžete zde >>

 

 

1

 

 

Další možností je hledat ubytování přímo na místě a usmlouvat cenu.  Nepočítejte ale automaticky s tím, že na místě usmlouváte levnější cenu, než přes Booking/Agodu atd. Často byla cena naopak výš a usmlouvat to nešlo.

 

Pokud si nechcete půjčovat auto/motorku, nainstalujte si Ubera. Ve 2 lidech se vyplatí obvykle více, než soukromí dopravci. A v poměru cena/čas/pohodlí, zcela jistě vedou. Bohužel ne všude smějí vyzvedávat, místní vláda taxíkářskou mafii podporuje jak jen může a tak do některých turistických míst nesmí jezdit vyzvedávat (ale odvézt Vás tam mohou). Na motorce budte případně velmi opatrní, provoz je dost chaotický a znám dost Čechů, co na to doplatili. Ono to vzhledem k rychlostem nebývají smrtelné úrazy, ale i rozbité koleno na náladě nepřidá :). Rozhodně bych nedoporučoval jet na motorce a nemít pojištění.

 

Co se týká očkování, doporučujou se žloutenky + tyfus. Pokud byste ale jeli do resortu a jedli v kvalitnějších restauracích, pokládám to poměrně za zbytečné. Doporučoval bych se držet dál od opiček, na fotkách je to roztomilý, ale jinak už jsou to odrzlý spratci a slyšel jsem o hodně kousnutích. Což je velmi nemilé kvůli vzteklině, i když očkování máte, stejně musíte na injekce.

 

Pokud jedete navštívit Bali na dobu kratší, jak 30 dní, máte víza zdarma a nic se neplatí. Nutný je pas s 6 měsíční platností.

 

Co se cen na Bali týká, bydleli jsme obvykle za zhruba 400-500Kč/2 osoby/noc (hezké, čisté bydlení, obvykle s bazénem), ale dá se i mnohem levněji, pokud Vám stačí místo na přespání. My jsme pak mířili do Austrálie a dalších drahých lokalit, kde se spalo, jak se dalo, tak jsme si poslední relatině levnou lokalitu chtěli užít :). Za jídlo dáte kolem 40-70Kč. U obojího by šlo platit méně i více, pro nás to byla taková rozumná střední cesta. Drahý je tu především alkohol, včetně piva. Výjimkou je Arak, to je v podstatě jediný způsob, jak se opít bez hypotéky. Druhou možností je vychytávat různé akce na alkohol v podnicích, ale z toho druhý den tak bolí hlava, že to doporučit rozhodně nemohu :). Motorku si pak půjčíte za cca 150Kč, zase záleží jakou, kde a na kolik to usmlouváte.

 

Platí se tu Indonéskou rupií, kurz je zhruba 1:2, když odpočtete nuly. Pokud něco stojí 100.000 rupií, je to za 200Kč. Tedy ne úplně, ale pro hrubý odhad je to takhle dobré počítat. Dávejte pozor na bankomaty a vybírejte v těch, umístěných v bance. Hrozí reálně zneužití vaší karty. Osobně to mám nastavené tak, že jakmile je pohyb na účtě, přijde i email. Doporučuji to hlídat podobně, určitě to nepodceňujte. Pokud chcete raději využívat směnárny, obejděte jich více – kurz se často dost liší. Celkově je nejrozumnější pořídit si na cestování speciální účet, kam si posíláte peníze po menších částkách z hlavního účtu. Za sebe bych doporučil Equa bank, zřídí účet zdarma na počkání, výběry v zahraničí stojí tuším 9Kč a pokud uvedete při zřízení jako referenci číslo 774969766, dostanete zdarma 100Kč (a já také, ale kvůli tomu to nedoporučuji, kdybych si nemyslel, že je do ciziny nejlepší, tak ho nepoužívám).

 

Celkově budte na peníze hodně obezřetní, místní žijí z cca 3 tisíc na měsíc a tak se snaží dostat z turistů, co jen to jde. Tedy ne všichni, ale zvlášt v turistických částech, je to většina. Z hotelu vám tak zavolají schválně drahého taxíka, protože z toho mají provizi, platíte jiné ceny než místnáci a často vám tvrdí, že něco levněji zkrátka nejde, i když vědí, že je to hloupost. To se děje všude v Asii, ale tady jsou tak nějak více organizovaní :). Jinak nejsou zlý a ono jim to nejde ani moc vyčítat, ale je třeba si na to dávat pozor. Že člověk babičce zaplatí o 5Kč více zase tak nevadí, ale proč platit taxíkářům nového iPhona.

 

A na závěr pár fotek z našeho putování ?

 

p1080821 p1090265 p1090310 p1090316 p1090431 p1090530 p1090560 p1090692 p1090796 p1090905 p1090922

 

 

 

LAST MINUTE! Bali na 15 dní za 10570Kč! (letenky + ubytování + snídaně)
Štítky:                

6 komentářů u „LAST MINUTE! Bali na 15 dní za 10570Kč! (letenky + ubytování + snídaně)

 • 14.11.2016 (15:08)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den, díky za skvělé rady pro cestovatele (hlavně začínající jako jsme my). Ráda bych požádala o radu.. Chystáme se ve dvou za měsíc (odlet mezi 15.12. – 25.12.) na Bali na cca měsíc. Dále bychom pak rádi přelétli do Austrálie (ideálně Sydney) na další cca měsíc a z Austrálie zpět do ČR. Popřípadně se nebráníme návštěvě i jiných lokalit v této oblasti, vždy s nějakým časem na pobyt, pokub by letenky přes tyto destinace byly výhodné. Poradíte mi prosím, kde hledat a jak skládat letenky (jde nám především o cenu). Děkuji za radu a šťastné cestování 🙂 Míša

  Reagovat
  • 14.11.2016 (15:17)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den, kupte si letenky na Bali a z Bali přelette do Austrálie s nějakou nízkonákladovkou (nejvýhodnější vyhledejte např. přes Momondo.com). Berte si sebou jenom batoh, vyjde vás to levněji a být na Bali s kufrem je za trest. Západ Austrálie bývá podstatně levnější.

   Reagovat
 • 3.8.2017 (14:18)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den cena kterou nabízíte je z r.2016 možná dělám něco špatně ale nedá se letenky Rainbou a v termínu který nabízíte nic nemají….co dál???Kolesár

  Reagovat
  • 3.8.2017 (14:50)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den, tento příspěvek je 9 měsíců starý :). Musíte vždy vycházet z aktuálních tipů, tento byl na termín v roce 2016.

   Reagovat
 • 8.6.2019 (3:54)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den, prosím a dá se na Bali platit kartou? Popřípadě chytrými hodinkami?

  Reagovat
  • 1.7.2019 (18:33)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den, jak kde. Najdete tam jak velké supermarkety, kde je to samozřejmostí, tak malé obchodníky, kde na sebe budete jen smutně koukat. Určitě to hotovost chce.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!