Velmi výhodných letenek z Varšavy můžete využít k levné dovolené na Bali, kde je nyní období TOP sezóny. Výhodou těchto letenek je skutečnost, že jde o přímý let a vyhnete se tak potřebě přestupu. K naplánování co nejlevnější dovolené můžete využít náš ebook “Jak na Bali levně“, kde najdete všechny potřebné informace. Tento tip je na individuální turistiku, zájezdy na Bali přes cestovní kanceláře, naleznete zde.

 

 

Pokud nemáte s individuální turistikou žádné zkušenosti, doporučuji Vám k přečtení tento podrobný návod >>

 

Pojištění na Bali je v podstatě nutné, protože jinak musíte platit vše hotově a jsou to velké částky. Pokud byste neměli ani peníze, ani dobré pojištění, tak Vás dost pravděpodobně ani neošetří. Online srovnání cestovního pojištění, naleznete zde >>

 

Před nákupem letenek vemte v potaz všechny náklady – cestu do Varšavy, ubytování (pokud budete cestovat, ubytování bude někde dražší), dopravu na místě, případné vstupy atd. Počasí se nebojte, v září sprchne jen výjimečně.

 

Do Varšavy se nejvýhodněji dostanete asi se společností  Polskibus.com. Nezapomeňte si dát dostatečnou časovou rezervu „pro strýčka příhodu“.  Průvodce Varšavou, naleznete zde.

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Získejte kredit zdarma až 990 Kč na první ubytování přes Airbnb! 990 Kč můžete využít zde
Aktuální informace o tom, kam se cestovat může a kam ne, naleznete zde.

 

Letenky Varšava – Bali – Varšava naleznete zde >>

 

Levné letenky na Bali
Levné letenky na Bali

 

V ceně sice máte odbavené zavazadlo po 20kg, ale doporučoval bych raději jet jenom s příručním. Návod, jak se do příručního zavazadla sbalit i na 7 měsíční cestu kolem světa, naleznete zde >>

 

Po příletu na Bali si vyberte v bankomatu na letišti peníze, vyjde to výhodněji jak směnárny a je tam vysoký limit (to na Bali nebývá moc pravidlem). Odmítněte všechny nabídky odvozu včetně oficiálního okénka s taxi, projděte krytým parkovištěm ať se dostanete ven z letiště a stopněte si taxi. Trvejte na zapnutí taxametru. Někdy bez taxametru jet nechtějí, protože na cizincích rádi vydělávají, ale nedejte se a klidně si vemte jiného taxíka. Jezdí jich tu spousty. Cesta z letiště do hotelu v Kutě by měla stát mezi 50-100Kč, záleží kam konkrétně. Pokud stejně jako já preferujete Ubera, tak na letiště nesmí jezdit. Postup je pak stejný, odejděte cca 300 metrů od letiště a zavolejte si ho. Rozdíl v ceně do Kuty ale nečekejte, nás obojí vyšlo na zhruba 60Kč.

 

Na první 1-2 noci si vemte hotel třeba v Kutě, pro aklimatizaci a srovnání časového posunu. Pokud chcete do centra nočního života, tak dobrou volbou je Maxi hotel. Je přímo naproti velkým diskotékám, má i bazén a vypadá dobře. Jen je tam hodně hluk, no :). Kuta celkově je dost hlučná, ale zase je to takové centrum nočního života a je tam dlouhá pláž. Na aklimatizaci, kdy se člověk chce jít někam zabavit na pár pivek než vyrazí poznávat Bali, je to myslím ideální. Pro rodiny s dětmi, nebo starší lidi, kteří preferují klid, bych vybral jiné místo než je Kuta.

 

Pokud si chcete ostrov projet, jel bych do Ubudu a tam si půjčil motorku.

 

Pokud preferujete před poznávačkou ostrova jen klid a relax mimo hlavní město, doporučil bych vám z vlastní zkušenosti D’Tunjung Resort & Spa. Na zrelaxování, je to skvělé místo. Doporučil bych ho starším lidem, nebo naopak rodinám s malými dětmi, pro které nepřipadá v úvahu nějaké ježdění po motorce. Snadno si v místní cestovce objednáte výlety po celém ostrově, které nejsou na naše poměry ani příliš drahé (viz. níže)

 

a

 

 

V reálu to vypadá ještě mnohem lépe jak na fotkách. Resort má mladého a schopného manažera, bývalého cestovatele, který se opravdu snaží o vaši spokojenost. Jíst můžete přímo v resortu, ceny jsou tam srovnatelné s ČR (cca 100Kč za jídlo), nebo vyjděte ven a zhruba 300 metrů nalevo po silnici naleznete warung místní babičky, která vaří za pár korun a naprosto luxusně. Za 40Kč se tam bohatě najíte a olizovat se budete až za ušima :). Prodává i místní pálenku Arak, kterou určitě doporučuji vyzkoušet s ovocnou štávou (když se od resortu dáte cca 100 metrů doprava, tak v potravinách mají bohatý výběr ovoce a hned vám ho odštaví). Jestli vás čeká cesta dál, nakupte si ji klidně do zásoby, stojí u babči cca 60Kč za láhev a ne všude ji seženete. Zdejší Arak je navíc prý nejlepší z celého Bali. Já už si to moc nepamatuju :D.

 

Protože se mě už víc lidí ptalo na kouzelnou babču s Arakem pod pultem, tak tady je mapa :).

 

 

1

 

 

 

Kousek od resortu je i cestovní kancelář, která vám zajistí výlety v podstatě po celém ostrově. Motorka (případné půjčení auta, i když to bych moc nedoporučoval) je samozřejmě levnější způsob, ale není to pro každého. Tady relativně levně dostanete krásné auto s klimatizací a profi řidičem. Část cen naleznete zde, ale usmlouvat to jde o více jak polovinu. Pokud byste jeli ve 4, nebo kupovali více výletů, tak i více. Není prý ani problém složit výlet přesně podle vašich požadavků.

 

p1090122

 

 

Dostat se k tomuto resortu můžete Uberem. Dostat se zpět do Denpasaru je možné bud drahým taxíkem, nebo levnou místní dopravou. Jezdí tu dodávka sbírající lidi po cestě a kdo chce, ten na ni zamává. Cena je 100Kč za osobu, respektive tolik nás to stálo :). Místnáci možná platí méně. Když vám místní budou tvrdit, že jinak než taxíkem to nejde, nevěřte jim. Nám to taky tvrdili. Moc jsem to nechápal, bud v tom mají  zmatek, nebo tam funguje systém „dnes pomůžu odrbat turistu já tobě, zítra pomůžeš ty mě“. Vážně nevím.

 

Pokud si nechcete půjčovat auto/motorku, nainstalujte si Ubera. Ve 2 lidech se vyplatí obvykle více, než soukromí dopravci. A v poměru cena/čas/pohodlí, zcela jistě vedou. Bohužel ne všude smějí vyzvedávat, místní vláda taxíkářskou mafii podporuje jak jen může a tak do některých turistických míst nesmí jezdit vyzvedávat (ale odvézt Vás tam mohou). Na motorce budte případně velmi opatrní, provoz je dost chaotický a znám dost Čechů, co na to doplatili. Ono to vzhledem k rychlostem nebývají smrtelné úrazy, ale i rozbité koleno na náladě nepřidá :). Rozhodně bych nedoporučoval jet na motorce a nemít pojištění.

 

Co se týká očkování, doporučujou se žloutenky + tyfus. Pokud byste ale jeli do resortu a jedli v kvalitnějších restauracích, pokládám to poměrně za zbytečné. Doporučoval bych se držet dál od opiček, na fotkách je to roztomilý, ale jinak už jsou to odrzlý spratci a slyšel jsem o hodně kousnutích. Což je velmi nemilé kvůli vzteklině, i když očkování máte, stejně musíte na injekce.

 

Podmínky vstupu na Bali

Pokud jedete navštívit Bali na dobu kratší, jak 30 dní, máte víza zdarma a nic se neplatí. Nutný je pas s 6 měsíční platností.

 

Ceny na Bali

Co se cen na Bali týká, bydleli jsme obvykle za zhruba 400-500Kč/2 osoby/noc (hezké, čisté bydlení, obvykle s bazénem), ale dá se i mnohem levněji, pokud Vám stačí místo na přespání. My jsme pak mířili do Austrálie a dalších drahých lokalit, kde se spalo, jak se dalo, tak jsme si poslední relatině levnou lokalitu chtěli užít :). Za jídlo dáte kolem 40-70Kč. U obojího by šlo platit méně i více, pro nás to byla taková rozumná střední cesta. Drahý je tu především alkohol, včetně piva. Výjimkou je Arak, to je v podstatě jediný způsob, jak se opít bez hypotéky. Druhou možností je vychytávat různé akce na alkohol v podnicích, ale z toho druhý den tak bolí hlava, že to doporučit rozhodně nemohu :). Motorku si pak půjčíte za cca 150Kč, zase záleží jakou, kde a na kolik to usmlouváte.

 

Čím platit na Bali

Platí se tu Indonéskou rupií. Dávejte pozor na bankomaty a vybírejte v těch, umístěných v bance. Hrozí reálně zneužití vaší karty. Osobně to mám nastavené tak, že jakmile je pohyb na účtě, přijde i email. Doporučuji to hlídat podobně, určitě to nepodceňujte. Pokud chcete raději využívat směnárny, obejděte jich více – kurz se často dost liší. Celkově je nejrozumnější pořídit si na cestování speciální účet, kam si posíláte peníze po menších částkách z hlavního účtu. Za sebe bych doporučil Equa bank, zřídí účet zdarma na počkání, výběry v zahraničí stojí tuším 9Kč a pokud uvedete při zřízení jako referenci číslo 774969766, dostanete zdarma 100Kč (a já také, ale kvůli tomu to nedoporučuji, kdybych si nemyslel, že je do ciziny nejlepší, tak ho nepoužívám).

 

Celkově budte na peníze hodně obezřetní, místní žijí z cca 3 tisíc na měsíc a tak se snaží dostat z turistů, co jen to jde. Tedy ne všichni, ale zvlášt v turistických částech, je to většina. Z hotelu vám tak zavolají schválně drahého taxíka, protože z toho mají provizi, platíte jiné ceny než místnáci a často vám tvrdí, že něco levněji zkrátka nejde, i když vědí, že je to hloupost. To se děje všude v Asii, ale tady jsou tak nějak více organizovaní :). Jinak nejsou zlý a ono jim to nejde ani moc vyčítat, ale je třeba si na to dávat pozor. Že člověk babičce zaplatí o 5Kč více zase tak nevadí, ale proč platit taxíkářům nového iPhona.

Last minute Bali přímým letem z Varšavy na 15 dní za 11950Kč! (letenky tam i zpět)
Štítky:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!