Lanzarote a Gran Canaria v jedné dovolené na 10 dní za 9500Kč! (všechny letenky a hotely)

Lanzarote a Gran Canaria v jedné dovolené na 10 dní za 9500Kč! (všechny letenky a hotely)

Jedné naší čtenářce jsem na dotaz v poradně začal připravovat dovolenou na Kanárské ostrovy a tak jsem si řekl, že by tento tip mohli ocenit i ostatní :). Zahrnuje totiž návštěvu hned dvou z Kanárských ostrovů – Lanzarote a Gran Canarii. Dovolená bude celkem na 10 dní s tím, že poměr doby strávené na jednotlivých ostrovech je zcela na vás a liší se jen o pár Euro. Pro názornost jsem v kalkulaci zvolil přelet po 5 dnech strávených na Lanzarote.

Nezmeškejte žádné naše akce a budte informováni i o tajných nabídkách!

Kdykoliv se můžete z odběru slev odhlásit.
Nikdy nebudeme poskytovat kontaktní údaje třetí straně.

Odlet i přílet je z dobře dostupného Lipska, kam se dostanete nejlépe se společností Flixbus, případně automobilem. Plán cesty naleznete zde >>

Tip pro Vás: Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

Pro lehčí rozhodování, kolik na kterém z ostrovů chcete zůstat času, doporučuji pročíst naše průvodce: Lanzarote, Gran Canaria. Každý z Kanárských ostrovů má totiž svoji specifickou atmosféru a záleží tedy především na tom, co od dovolené očekáváte.

Letenky

Letenky bude potřebovat troje. Z Lipska na Lanzarote, z Lanzarote na Gran Canarii a z Gran Canarie zpět do Lipska

1/ Letenky Leipzig – Lanzarote na 4. 9. za 80€ (cca 2200Kč) na Condor.com (nutno vyplnit ručně)

1

2/ Letenky Lanzarote – Gran Canaria nakupte na Bintercanarias.com za 57,6€ na úterý 8 září. Při nákupu letenky si dejte pozor, at nenakoupíte letenky pro rezidenty. Případně nemusíte tyto letenky kupovat a využít trajekt.

1

3/ Letenky Gran Canaria – Lipsko zakupte na 13.9. přes Condor.com za 80€

1

Za všechny letenky tak zaplatíte cca 218€, tedy cca 6000Kč. V ceně je pouze příruční zavazadlo, odbavené je případně nutno přikoupit. Nicméně to pokládám za zbytečnost, vždy cestujeme pouze s příručním a je to mnohem pohodlnější a mobilnější. Tím, že si musíte promyslet, co sebou vezmete, si berete pouze to důležité, co skutečně využijete. A snáz se podnikají výlety, nemusíte čekat na zavazadla, stresovat se pokud náhodou nepoletí s vámi atd.

Ubytování

Všechny hotely na Lanzarote v termínu 4.9 – 8.9. srovnané dle ceny za 2 osoby naleznete zde >>

Za zvážení stojí především tento hotel za 1900Kč/os/4noci. Hotel má skvělou polohu a z letiště se k němu dostanete bud autobusem L-22 za cca 55Kč který jezdí co 20 minut a následnou 15 minutovou procházkou, nebo přímo taxíkem. Ten vyjde na cca 180 – 220Kč. Cenový strop si předem domluvte a bude-li vám řidič tvrdit, že za tuhle cenu to nejde, najděte si jiného. Mapu od letiště k hotelu naleznete zde.

Všechny hotely na Gran Canarii v termínu 8.9. – 13.9. srovnané dle ceny za 2 osoby naleznete zde >>

Za zvážení stojí tento hotel za 1600Kč/os/5 nocí. Hotel má dobrou polohu i hodnocení. Z letiště se k němu dostanete autobusem za cca 100Kč, který jezdí zhruba každou hodinu. Jízdní řád naleznete zde. Mapu od letiště k hotelu naleznete zde >>

Pro dobrodružné povahy, nebo pro lidi toužících po netradičních zážitcích, je zde i možnost ubytovat se na lodi přes Airbnb. Cenově se to nevyplatí víc jak hotel, ale zážitek to může být úžasný. Pokud se pro tuto možnost rozhodnete, nezapomente využít naši slevu 612Kč zde >>! 

1

Celková kalkulace

Všechny letenky 6000Kč

Všechny hotely 3500Kč

——

Celkem 9500Kč