Lanzarote a Gran Canaria v jedné dovolené na 10 dní za 8300Kč! (všechny letenky a hotely)

Lanzarote a Gran Canaria v jedné dovolené na 10 dní za 8300Kč! (všechny letenky a hotely)

Náš dnešní tip zahrnuje návštěvu hned dvou z Kanárských ostrovů – Lanzarote a Gran Canarii. Dovolená bude celkem na 10 dní s tím, že poměr doby strávené na jednotlivých ostrovech je zcela na vás a liší se případně jen o pár Euro. Pro názornost jsem v kalkulaci zvolil 1.října, což se mi zdá nejideálnější (ale záleží samozřejmě na cílech každého).

Nezmeškejte žádné naše akce a budte informováni i o tajných nabídkách!

Kdykoliv se můžete z odběru slev odhlásit.
Nikdy nebudeme poskytovat kontaktní údaje třetí straně.

Odlet i přílet je z dobře dostupného Mnichova, kam se dostanete nejlépe se společností Student Agency (jezdí přímo na letiště), případně automobilem. Plán cesty naleznete zde >> Chápu, že by mnohým vyhovoval více odlet z Prahy, ale zde se ceny pohybují řádově jinde.

Tip pro Vás: Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

Pro snadnější rozhodování, kolik na kterém z ostrovů chcete zůstat času, doporučuji pročíst naše průvodce: Lanzarote a Gran Canaria. Každý z Kanárských ostrovů má totiž svoji specifickou atmosféru a záleží tedy především na tom, co od dovolené očekáváte.

Letenky

Letenky bude potřebovat troje. Z Mnichova na Lanzarote, z Lanzarote na Gran Canarii a z Gran Canarie zpět do Mnichova

1/ Letenky Mnichov – Lanzarote zakupte na Condor.com na datum 25.9. za 1650Kč

Akční letenky

2/ Letenky Lanzarote – Gran Canaria nakupte na Bintercanarias.com za 65,6€ na úterý 1.října (případně jiné datum dle vašeho výběru). Při nákupu letenky si dejte pozor, at nenakoupíte letenky pro rezidenty. Případně nemusíte tyto letenky kupovat a můžete pro přepravu mezi ostrovy využít trajekt.

Akční letenky

3/ Letenky Gran Canaria – Mnichov zakupte na 4.10. přes Condor.com za 50€

Akční letenky

Za všechny letenky tak zaplatíte tedy cca 4800Kč. V ceně je pouze příruční zavazadlo, odbavené je případně nutno přikoupit. Nicméně to pokládám za zbytečnost, vždy cestujeme pouze s příručním a je to mnohem pohodlnější a mobilnější. Tím, že si musíte promyslet, co sebou vezmete, si berete pouze to důležité, co skutečně využijete. A snáz se podnikají výlety, nemusíte čekat na zavazadla, stresovat se pokud náhodou nepoletí s vámi atd.

Ubytování na Lanzarote bych volil v Pension San Gines za 2450Kč/os/pobyt. Hotel má skvělou polohu a z letiště se k němu dostanete bud autobusem L-22 za cca 55Kč který jezdí co 20 minut a následnou 15 minutovou procházkou, nebo přímo taxíkem. Ten vyjde na cca 180 – 220Kč. Cenový strop si předem domluvte a bude-li vám řidič tvrdit, že za tuhle cenu to nejde, najděte si jiného. Mapu od letiště k hotelu naleznete zde.

Ubytování na Gran Canarii bych volil v Alcaravaneras Hostel. Za cenu 1050Kč/os/pobyt je to dobrá volba mezi kavlitou a cenou. Autobusem se k němu pak dostanete za 80 – 100Kč. Mapu od letiště k hotelu naleznete zde.

Pro dobrodružné povahy, nebo pro lidi toužících po netradičních zážitcích, je zde i možnost ubytovat se na lodi přes Airbnb. Cenově se to nevyplatí víc jak hotel, ale zážitek to může být úžasný. Pokud se pro tuto možnost rozhodnete, nezapomente využít naši slevu 612Kč zde >>! 

1

Celková kalkulace

Všechny letenky 4800Kč

Všechny hotely 3500Kč

——

Celkem 8300Kč