V našem dalším tipu se spolu podíváme na Ukrajinu! Poslouží nám k tomu akční letenky na trase Bratislava – Kyjev od dopravce Ryanair, které můžete v několika listopadových termínech pořídit za skvělých 520 Kč za obě cesty. Pro náš tip jsme vybrali datum 19.11. – 21.11.2021, ale k dispozici je ještě několik dalších možností. V Kyjevě můžete strávit prodloužený víkend, nebo i celý týden a vydat se na výlety po okolí. Pokud vás Ukrajina láká, ale raději byste ji navštívili s cestovní kanceláří, organizované zájezdy najdete na tomto odkaze. 

INFO KE KORONAVIRU: Při cestách na Ukrajinu je nutné se prokázat potvrzením o dvou dávkách očkování / potvrzením o jedné dávce očkování / negativním výsledkem antigenního nebo PCR testu (nesmí být starší než 72 hodin). Všichni cestující navíc musí uzavřít speciální pojištění po dobu pobytu na Ukrajině. Pojištění je možné vyřídit na tomto odkazu. Detailní podmínky můžete sledovat na stránkách ministerstva. 

TIP: Pokud zatím nemáte zkušenosti s individuálním cestováním, ale chcete jej vyzkoušet,  doporučujeme přečíst tento podrobný návod >> 

Nezapomeňte k ceně letenek připočítat i další náklady, jako například letištní transfery, dopravu na letiště v Bratislavě, ubytování, jídlo či cestovní pojištění, jehož přehledné online srovnání naleznete zde. Pokud chcete vyrazit i mimo Kyjev, doporučujeme zapůjčit také vlastní automobil. 

Ubytování  můžete zarezervovat přes stránky Booking. Dáváte-li přednost ubytování v soukromí, rezervujte přes Airbnb

Letenky Bratislava – Kyjev – Bratislava například v termínu 19.11. – 21.11.2021 můžete zarezervovat na stránkách letecké společnosti Ryanair. Alternativně můžete zakoupit letenky u ověřeného českého prodejce, kde bude sice cena trochu vyšší, ale celý nákup proběhne v češtině.

Kyjev z Bratislavy i na víkendy za 520 Kč! (letenky tam i zpět)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!